Македонска ракометна суперлига

  • Креатор на темата Xsago
  • Време на започнување

Кои 4 екипи ќе влезат во завршната фаза од првенството?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Д

Дуле Пацов

Гостин
Утре во Прилеп се игра Ф4 на првенството за кадети во Македонија .
Учесници се екипите на Пелистер , Вардар , Прилеп и Пролет .
Првиот полуфинален дуел е во 10:30 часот , помеѓу Рк Пелистер - Рк Пролет а вториот полуфинален дуел е помеѓу екипите на Рк Вардар - Рк Прилеп во 13:00 часот.
@BilboBaggins е повеќе упатен околу турнирот , па ако е во можност утре нека ги пренесе резултатите од средбите.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Утре во Прилеп се игра Ф4 на првенството за кадети во Македонија .
Учесници се екипите на Пелистер , Вардар , Прилеп и Пролет .
Првиот полуфинален дуел е во 10:30 часот , помеѓу Рк Пелистер - Рк Пролет а вториот полуфинален дуел е помеѓу екипите на Рк Вардар - Рк Прилеп во 13:00 часот.
@BilboBaggins е повеќе упатен околу турнирот , па ако е во можност утре нека ги пренесе резултатите од средбите.
А кај се темелот на македонската репрезентација- Металург :D
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
А кај се темелот на македонската репрезентација- Металург :D
Тие имат сопствена лига и не учествуват во натпреварувањата на помладите категории во првенството.
Незнам точно како е ситуацијата со нив , да не лупам ама мислам дека е то причината .
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Тие имат сопствена лига и не учествуват во натпреварувањата на помладите категории во првенството.
Незнам точно како е ситуацијата со нив , да не лупам ама мислам дека е то причината .
Колку што знам јас, во кадетската лига тие играат со пионерска екипа. Кадетите им играат во Металург Јуниор.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Тие имат сопствена лига и не учествуват во натпреварувањата на помладите категории во првенството.
Незнам точно како е ситуацијата со нив , да не лупам ама мислам дека е то причината .
Не е точно, имаат и пионерска и кадетска екипа, ама и во двете лиги играат со играчи кои се помлади од останатите во лигата...
Тие мини лигите нивни се наменети за помали деца :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Утре одма добивате информации од лице место :D.

Според мене Вардар ќе го освои турниров, а против кого ќе игра во финале не можам да кажам. За нашава екипа ќе биде премија ако освои трето место. Во лигата против Пелистер имаат победа и пораз, така да на домашен терен би требало да можат тесно да ги победат, а против Пролет не можам да претпоставам како би било, ама како што знам Пролет има добра младинска школа, така да против нив би било потешко.

Лична прогноза:
1.Вардар
2.Пролет
3.Прилеп
4.Пелистер
:D
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Утре одма добивате информации од лице место :D.

Според мене Вардар ќе го освои турниров, а против кого ќе игра во финале не можам да кажам. За нашава екипа ќе биде премија ако освои трето место. Во лигата против Пелистер имаат победа и пораз, така да на домашен терен би требало да можат тесно да ги победат, а против Пролет не можам да претпоставам како би било, ама како што знам Пролет има добра младинска школа, така да против нив би било потешко.

Лична прогноза:
1.Вардар
2.Пролет
3.Прилеп
4.Пелистер
:D
Земи направи некоја слика бе :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
РК Охрид :icon_lol:

Мислам, ќе останат во лигата... плеј аут : Куманово - Охрид (29-39 / 10:18)
@c i t r o , што не си отишја у салу да навиваш за твое Ме...Куманово? :icon_mrgr:



За шампион гласав за Вардар.Подобро се снаоѓаа со Германците, имаа една ептен несреќна елиминација, поконстантни беа цела сезона особено после носењето на Шпанците.
И капак на се, дека не им е Червар на клупата!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Финале: Вардар-Пролет
За 3то место: Прилеп-Пелистер
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
36
Највеќе ме нервираат вакви мрење фаци што само плачат како немало квалитетна дискусија, а на самите нив постовите им се левел ВТОРО ОДДЕЛЕНИЕ.
Посодржаен е мојот состав за ЈУНИ И СЕПТЕМВРИ во второ што сум го напишал, отколку нивниве постови во темиве.
И после ќе дојде некој модератор и ќе ме банира пет месеца за недоличен речник, а овие дрипциве ќе коментираат еднаш месечно со коментари кои се постирани исклучиво за предизвикување реакција кај спортивните фанови.
Интересно е еднаш да испровоцираш, два пати, еднаш во 20 поста, ама секој пост? Бар нешто паметно да кажуваат.

Затоа преку тасета ми е од утакмициве со Металург. Не толку од реултатот на мечот, колку што знам дека и да победиме и да изгубиме некој ќе успее да ме изнервира со моронски коментари. Абе зошто коментирате кога немате врска со тоа? Зошто јас не коментирам за филхармонија, за религија, за музика? Пошто сум факинг неук за тоа, и нема што да пикам нос. Дури и да дадам некое мислење ќе нагласам дека е со доза на сомнеж бидејќи сум НЕУК. А не кај не знам ништо уште да се топорам, како другите не чинеле, само јас чинам :tapp:
Не можеш со вакви ликови пошто него кур го боли и да тепале и да не тепале. Ако изгубиле, воопшто не му значи, ќе го снема од темиве и никому ништо. Некад ако тепаат на глава ќе ти се качи пошто дома дрка дека успеал да изнервира некој, а победата онака небитна ко ланскиот снег во Бурунди, битно да ја искористиш ко мотив за провокација :facepalm:

Не ми го нервирајте Коњаникот сабја ке ве запалам сите, за џабе ке изеде бан после ке нема кој да праи такви добри анализи...
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Вчера Струмица славеше во Скопје против Пролет со 19-25


РК Струмица
пред 20 часа
ПОБЕДА!!!!

РК Пролет - РК Струмица Зомимак-М 19-25

Со тоа мислам дека си го обезбедија третото место, бидејки до крајот во Струмица гостуваат Металург Јуниор и Пролет, а играат со Пелистер на гости, но дома ги добија со огромни 9 разлика... Ако до крајот не се случи некое чудо Пелистер да ги изненади на Вардар или Металург или пак Струмица не загуби дома од Пролет или Металург Јуниор тогаш во голема мера прашањето за трето место е решено... Не верувам дека Пелистер може дома да ја победи Струмица со повеке од 9 разлика...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Вардар се шампиони во кадетска конкуренција. Во финалето беа подобри од Пролет, а Пелистер го освои третото место.[DOUBLEPOST=1399234933][/DOUBLEPOST]@Mr.X еве ги сликите со не така добар квалитет :)
10299433_10203082776302273_785085488_n.jpg
10327290_10203082773422201_845445366_n.jpg

Инаку, за најдобар играч беше прогласен Тоше Ончев од Вардар, најдобар голман е голманот на Пролет, а најдобар стрелец Јане Јанески од Прилеп.
 
Последно уредено:

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Кој и од каде е овај нигрутинов во Пелистер на гол?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Братот шо се дере цел меч „Свињо дебела“ бе. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom