Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
4 март 2017
Мислења
1.253
Поени од реакции
2.806
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
0 напредок од последните квалификации
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.507
Поени од реакции
15.198
среќа па мукаетов среди да ни дадат европско да организираме следна година, па ќе изиграме три утакмици со врвни селекции, за жал далеку сме од професионален ракомет.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.218
Поени од реакции
2.598
Па и не е баш дека нема разлика во однос на претходните години, 11 разлика се многу да али крајниот резултат е и најголемото водство кое го имаа Романките. Претходните години противничките одеа на двоцифрена предност уште на почеток на натпревар и после само ја одржуваа разликата до крај со втора постава на терен. Останува фактот дека Симовски ја кочи целата работа, истите проблеми што ги имаа од турнирот во Скопје минатиот месец се пресликаа и денес. Бачко одново ужасна со 0/5 шут, го јаде Талески по неупотребливост моментално, ама затоа за селекторот е незаменлива, ај Кипријановска корона фатила и нема да игра на баражов ама најлошо е што и да беше тука немаше да помириса паркет и на ваква ужасна партија на Георгиевска. Со нормален десен бек, што ќе изиграше она што го изиграа Јанеска и Стојковска на среден и лев, разликата ќе беше многу помала. На ниту една од помладите не им даде шанса денес, со Гакидова (која не треба да е ни во ростер) повеќе од пола натпревар на пикер и тромавата Ливриниќ на сметка на 4 млади девојки. Катастрофална беше и поставеноста во одбрана што е нешто на што највеќе може да влијае селекторот. Може многу повеќе да се извади од тимов само изгледа нема да има храброст Мукаетов да го менува Симовски пред тоа ЕП и да повлече потег како во машката селекција, искрено не знам ни дали имаме некоја опција за во женски ракомет.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
825
Поени од реакции
1.374
Ливриниќ катастрофа изигра (и напред и назад), пикерите исто, Георгиевска грешеше и фрлаше безвезе. Светла точка беа Ристовска, Јаневска и Мицевска. И другото крило не беше лошо. Мислам дека многу разлика изгубија, а можеше да биде тесно.
Во Скопје може подобро да биде, ама пласман на СП нема.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
825
Поени од реакции
1.374
Австрија штотуку ја елиминира Полска, победувајќи ја на нивен терен со 26-29. Австријките се на наше ниво моментално.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.218
Поени од реакции
2.598
Е ова веќе личеше на тоа што не навикнале минатите години :D
Црвенковска ?
Настрана тоа што си ја врши добро работата што и е зададена за анализирање на противниците, не ми изгледа дека она би можела да има авторитет за да води репрезентација.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.018
Поени од реакции
3.048
Му го раскинаа договорот на Симовски.
Ред си е, по две изгубени со двоцифрени разлики не може да градиме екипа за на Европско а да губиме од репки што играат Европски турнири со двоцифрени разлики. Дајте сеа некој скандинавец. Или па Бошковски ќе го стават кај жениве ?!
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
200
Поени од реакции
81
Симе ропакот конечно си доби шут карта, од држава каде што само крила и имавме како квалитетни играчи тој повикува САМО ЕДЕН ИГРАЧ КОЈ Е КЛАСИЧНО КРИЛО, не зема ни замена за нејзе, а на лево крило ги ротира централните бекови. Ако има лице нека оди сега да бара од Мукаетов или од други моќници да му дават пари да формира свој женски клуб како што бараше кога го ставија селектор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom