Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Македониjа се заинтересира за одбоjка. Ова по мене е чудо невидено. Во редки случаj во ова тема има по некоj коментар. Как би било со коментариве ако имаше могучност да се пласира Македониjа во друго коло, искрено би сакал да видам.Секоjа чест за вашите репрезентавци, заслужуват поголем интерес од jавността кон нив.
 
Последно уредено:

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Дечкото ги реши сите утакмици, во полза на противникот :D
1. Ни јас не го разбирам спортов, не ми е јасно како ја примаат топката.
2. Секоја чест како изиграа денес, изгинаа...
3. Ме интересира колку од одбојкариве се Струмичани, ми изгледа дека одбојка игра Струмица, а не Македонија.
3. Мислам дека се 9 од Струмица, 3 од Скопје и 2 од Пробиштип...

Вреди да се спомне Кирил Ричлиев човекот кој ја направи во буквална смисла оваа репрезентација... Единствениот кој работи за без пари што се вика во одбојката...

И за крај ако видите каде играат нашите играчи ке ви стане јасно колкав е успехот... Тф и Тф мали (Ѓорѓиеви) се единствени во да кажам подобри клубови едниот во Полска оваа сезон Никола, другиот Ѓорѓи во Парис Волеј, Деспотовски во Романија, Љафта во Бугарија и Владо Милев во Романија или Чешка, Маџунков во Србија... Другите сите се од нашата лига... А каква е нашата лига... Пред почетокот на секоја сезона се дознава дали ке има доволно екипи да почне сезоната, а за плата и да не заборуваме...

Огромен успех браво дечки... Со Словенија што и да направат веке направија доволно, но мислам дека можеме да ги изненадиме
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Малку ми е нејасен системов на бодување. Ги гледам табелите и единствен логичен заклучок ми е дека за победа од 3-0 и 3-1 се зема 3 бода, а за победа од 3-2 се зема 2 бода. Ако изгубиш 3-2 во сетови, земаш 1 бод. Вака некако?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Малку ми е нејасен системов на бодување. Ги гледам табелите и единствен логичен заклучок ми е дека за победа од 3-0 и 3-1 се зема 3 бода, а за победа од 3-2 се зема 2 бода. Ако изгубиш 3-2 во сетови, земаш 1 бод. Вака некако?
Да. При победа од 3-2, победникот зема 2 бода, поразениот 1.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
У курац задниве поени
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Штета што во прв меч игравме со Финска, што јако ќе ни легнеа они денеска..

Ама то е, можда нема да одиме во следна фаза ама се ова што го покажуваат дечкиве е за секоја пофалба

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

Ме радува што влегуваме во фаза на радување на спортско ниво, се надевам тоа што започна со 1/2 финале во Литванија, а продолжи со у21 ЕП, две титули на РК Вардар и еве сега пласман на ЕП Одбојка ќе кулминира со некое изненадување со ракометната репреентација или пласман на ЕП во фудбал
Автоматски споено мислење:

Зашто бе челинџ бе зашто
Автоматски споено мислење:

ОСТАЈТЕ НЕ ДА СЕ ИЗРАДУВАМЕ МАМИЦАТА ДА ВИ ЈА ЕБАМ
Автоматски споено мислење:

Као секако сте сигурно сте второ местоо

ЕТЕ ГОООООООО

АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom