Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Сфаќам дека немаме квалитет, успех е што сме тука и се останато ама не е баш за негирање дека три дена по ред гледаме почетнички грешки од типот на двајца да тргнат по една топка или да не може ни да се префрли кај противникот.
Сепак играа денеска против актуелен европски првак и тие грешки се очекувани (трема итн), знаејќи кај играат нашите и во какви услови и колку внимание се посветува на нив, мислам дека нема зошто да му се зема за зло сето ова што го прават, нормално имавме шанса да им земеме трет сет на русите и со тоа да направевме еден успех ако може да се каже, ама и овака може да поминеме со некоја пролазна оцена.
Највеќе од сѐ ми е криво што со финците бевме цело време подобри за на крај тие го добијат мечот.
Тука веќе на другите натпревари секој освоен поен е плус.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Оној либеро што го имаме ни е убедливо најслаб играч.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Спортов чоече, мајка ми и за репрезентација играла на времето а јас појма си немам ни да примам топка, гревовите не ми се гледаат, секој напад на дечкиве се стегам мислам ќе го изеде некој по фаца :pos:

Браво за момциве, денес ги нема глупите грешки (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ѓорѓиев триста мајки им изнаеба, браво царе!
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Кој викаше дека Финска била единствената шанса за победа? :P
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Прва утакмица шо не ја гледав и одма победа.
До мене било :icon_mrgr:

Честито нека им е на дечките!!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Оној либеро што го имаме ни е убедливо најслаб играч.
Дечкото ги реши сите утакмици, во полза на противникот :D
1. Ни јас не го разбирам спортов, не ми е јасно како ја примаат топката.
2. Секоја чест како изиграа денес, изгинаа...
3. Ме интересира колку од одбојкариве се Струмичани, ми изгледа дека одбојка игра Струмица, а не Македонија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечкото ги реши сите утакмици, во полза на противникот :D
1. Ни јас не го разбирам спортов, не ми е јасно како ја примаат топката.
2. Секоја чест како изиграа денес, изгинаа...
3. Ме интересира колку од одбојкариве се Струмичани, ми изгледа дека одбојка игра Струмица, а не Македонија.
Имаш смечери (напаѓачи), блокери, пасери и либеро кој никогаш не сервира. Се брани со блок од тројца а другите ја штитат дијагоналата, нешто како во фудбал кога се шутира слободен, живиот ѕид ја штити едната страна од голот, голманот другат.
Ако го смириш смечот (нападот) од противникот, топката е твоја и ти почнуваш напад.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Имаш смечери (напаѓачи), блокери, пасери и либеро кој никогаш не сервира. Се брани со блок од тројца а другите ја штитат дијагоналата, нешто како во фудбал кога се шутира слободен, живиот ѕид ја штити едната страна од голот, голманот другат.
Ако го смириш смечот (нападот) од противникот, топката е твоја и ти почнуваш напад.
Се ми е тоа јасно, нереално ми е како успеваат при такви удари да направат (нормален) прием.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom