Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Член од
3 март 2009
Мислења
791
Поени од реакции
701
Македониjа се заинтересира за одбоjка. Ова по мене е чудо невидено. Во редки случаj во ова тема има по некоj коментар. Как би било со коментариве ако имаше могучност да се пласира Македониjа во друго коло, искрено би сакал да видам.Секоjа чест за вашите репрезентавци, заслужуват поголем интерес од jавността кон нив.
 
Последно уредено:

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.098
Поени од реакции
657
Дечкото ги реши сите утакмици, во полза на противникот :D
1. Ни јас не го разбирам спортов, не ми е јасно како ја примаат топката.
2. Секоја чест како изиграа денес, изгинаа...
3. Ме интересира колку од одбојкариве се Струмичани, ми изгледа дека одбојка игра Струмица, а не Македонија.
3. Мислам дека се 9 од Струмица, 3 од Скопје и 2 од Пробиштип...

Вреди да се спомне Кирил Ричлиев човекот кој ја направи во буквална смисла оваа репрезентација... Единствениот кој работи за без пари што се вика во одбојката...

И за крај ако видите каде играат нашите играчи ке ви стане јасно колкав е успехот... Тф и Тф мали (Ѓорѓиеви) се единствени во да кажам подобри клубови едниот во Полска оваа сезон Никола, другиот Ѓорѓи во Парис Волеј, Деспотовски во Романија, Љафта во Бугарија и Владо Милев во Романија или Чешка, Маџунков во Србија... Другите сите се од нашата лига... А каква е нашата лига... Пред почетокот на секоја сезона се дознава дали ке има доволно екипи да почне сезоната, а за плата и да не заборуваме...

Огромен успех браво дечки... Со Словенија што и да направат веке направија доволно, но мислам дека можеме да ги изненадиме
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.453
Поени од реакции
4.109
Малку ми е нејасен системов на бодување. Ги гледам табелите и единствен логичен заклучок ми е дека за победа од 3-0 и 3-1 се зема 3 бода, а за победа од 3-2 се зема 2 бода. Ако изгубиш 3-2 во сетови, земаш 1 бод. Вака некако?
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.334
Поени од реакции
43.546
Малку ми е нејасен системов на бодување. Ги гледам табелите и единствен логичен заклучок ми е дека за победа од 3-0 и 3-1 се зема 3 бода, а за победа од 3-2 се зема 2 бода. Ако изгубиш 3-2 во сетови, земаш 1 бод. Вака некако?
Да. При победа од 3-2, победникот зема 2 бода, поразениот 1.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.495
Поени од реакции
5.036
Ајде одвај им го земавме првиот ама многу сме во предност сега.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.401
Поени од реакции
165.884
У курац задниве поени
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.299
Поени од реакции
70.753
Штета што во прв меч игравме со Финска, што јако ќе ни легнеа они денеска..

Ама то е, можда нема да одиме во следна фаза ама се ова што го покажуваат дечкиве е за секоја пофалба

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

Ме радува што влегуваме во фаза на радување на спортско ниво, се надевам тоа што започна со 1/2 финале во Литванија, а продолжи со у21 ЕП, две титули на РК Вардар и еве сега пласман на ЕП Одбојка ќе кулминира со некое изненадување со ракометната репреентација или пласман на ЕП во фудбал
Автоматски споено мислење:

Зашто бе челинџ бе зашто
Автоматски споено мислење:

ОСТАЈТЕ НЕ ДА СЕ ИЗРАДУВАМЕ МАМИЦАТА ДА ВИ ЈА ЕБАМ
Автоматски споено мислење:

Као секако сте сигурно сте второ местоо

ЕТЕ ГОООООООО

АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 
На врв Bottom