Македонска (ко)продукција

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
најмногу не ми се допаѓа Големата Вода, разочарување, очекував нешто посебно
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Pa, iskreno, poslednite nekolku godini nieden nas film ne mi ostavi dobar vpecatok, duri mislam deka od godina na godina se se polosi.

Eeee, koga ke mi tekne samo na Presuda (za mene najdobar makedonski film, imam kazano i porano), Crno seme, Mis Ston, itn itn ... Toa bea filmovi.
 
Член од
21 јули 2005
Мислења
87
Поени од реакции
1
divine напиша:
Стандард македонска приказна. Да не направат некој јак трилер случајно? Длабоко се извинувам, но ич не поштовам филмови од наши краеви. :pov:

Ма правевме ние трилер деценије....одма и шкрипки и нинџи и бркање низ стара чаршија и фрлање со параглајдери од Шапка за со скии низ Водно и кајак низ диви води......ДЕЛ РИО ПРОДАКШН.....ама заглави филмов при титлување у МТВ
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
za jaka akcija ili triler dajte im holivudski budget, ne e arno vaka da gi kritikuvate, onie filmovi koi sto nemaat sredstva se vrtat kon drama, komedija, a ja koristat i umetnosta
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Прво тој Милчо Манчевски ја би го заковал за крст и би го запалил :nerv: :nerv: :nerv:

Ја незнам како може во 21-ви век Македонија во светот да ја претставува како некое дивјачко племе, кои цел живот го поминуваат кољајќи се меѓу себе и правејќи некој замислен муабет кој е крајно психолошки - пореметен,
кога ќе почнам да правам муабет со некој странец и ќе ме праша кажи ми некој македонски филм во кој е претставена Македонија ја што да му кажам - ПРАШИНА (крв,прашина,домородци), Пред дождот (крв,прашина,домородци), ИЛУЗИЈА (пореметена младина,крв,прашина)....

Како да не сме доволно созреани да снимиме некој помодерен филм во кој има нормални луѓе што наместо да се кољаат живеат во современи градови и имаат нормални животи... СРАМОТА
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Македонски филмови

Кој е според вас најдобар македонски филм и кој ви оставил најдобар впечаток?
Мене ми се Прашина и Балканкан иако овој вториов мислам дека за нијнса има сличности како српскиот Мртав ладан стар 15 години.
Кои се вашите?
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Makedonska krvava svadba
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Кој е според вас најдобар македонски филм и кој ви оставил најдобар впечаток?
Мене ми се Прашина и Балканкан иако овој вториов мислам дека за нијнса има сличности како српскиот Мртав ладан стар 15 години.
Кои се вашите?
Зашто темава ми ја префрливте тука?
Јас прашувам кој им е омилен македонските филм, а темава е за најновиот филм на Милчо - Коски. :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom