Македонска кошаркарска лига сезона 2015/16

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Што се случува со Мак Баскетот.. катастрофале ... Пецко глуми авторитет, а го нема очигледно, не го ебаваат 2 посто... што не земе да собере парталите незнам. Немало пари, па ако нема што седи таму? Зар не ја уназади уште повеќе кошарката од кога седна на фотелја? Некој поупатен вака ако сака да образложи во кратки црти за тоа што се случува во овој спорт ?
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Бизнис интереси и профит, впрочем како и многу останати работи во државава. Што да се очекува кога клубовите ги водат политичари и градоначалници кои ги интересира личниот профит. Тешко им паѓа да плаќаат зголемени квоти за странци, затоа што малку е 4-5 во еден тим, треба да се има 10тина странци за кои не сакаат да плаќаат никакви даноци.
Па на сметка на странците нашите кошаркари не ни добиваат шанса. Младинските категории се запоставени итн итн.
Наумовски пак, си замислува дека е император и недопирлив.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Dojde red Sokolite da imaat najvatrena publika u metropolata :facepalm:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
Знае некој дали ќе има пренос на Собраниски едно од полуфиналињата во 19:00?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.255
Поени од реакции
6.868
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Што е судииве ко дечиња ебате, уу ме пцујат ќе си одам јас лут сум. Мрш маму ви ебам лоповска, свират фаул каде беше чиста банана и после бегаат во соблекувална. Па оној нојот дури и силен се прави кон публиката, море ти ебам носот треба да те искриват од ќотек.
Ај па и овие мтв одбојка ми пуштаат, пола држава не знае што е одбојка а не па наши тимови одбојкарски да знае.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
Две години никој не пишал за македонскава лига :D
Каков бродолом им се случи на Работнички во Аеродром.
Загубија 80-44, со само 12 дадени кошеви во второ полувреме, од кои во последна четвртина дадоа само 3 и тоа слободни во последните 2 минути.
Работнички не даде ниту еден кош од игра во последните 12-13 минути.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.181
Поени од реакции
5.353
Две години никој не пишал за македонскава лига :D
Каков бродолом им се случи на Работнички во Аеродром.
Загубија 80-44, со само 12 дадени кошеви во второ полувреме, од кои во последна четвртина дадоа само 3 и тоа слободни во последните 2 минути.
Работнички не даде ниту еден кош од игра во последните 12-13 минути.
Не сакале да се замараат се чуваат за домашен терен
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Две години никој не пишал за македонскава лига :D
Ете колку е интересна и возбудлива, слите полни, реклами фрчат за време на преноси... Кошарката кај нас е во слободен пад.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.689

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.015
Поени од реакции
7.605
Овај антич бетер од пеце се напрај кои само партиски послушници се крв му еб*м

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom