Македонска кошаркарска лига сезона 2015/16

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Утре МРТ пренесуваат Соколи - Фени, а на стрим даваат Куманово - МЗТ...просото не ми се верува
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ненормална телевизија, јас сум разочаран од изборот. Сакав да ги гледам Кожув и фаворитот Бест. Мзт и Куманово не се битни, битно е да видевме што ќе биди со Бест, ама добро ај, Соколите се тука.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Уууу јеботе ова е дискриминација...3та утакмица по ред ги даваат Куманово - Соколи , а ни една не даваат од Мзт - Фени...Јес да е појака текмава Кумановци со Стевчовци ама срамота е ова
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
Брат знаат дека ќе ги тепате што да ве даваат плус овие без центар играат немаат шанси.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Па вика .. У КУМАНОВОО ДОВААЃААА ТИТУЛЛЛААААААА
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
Момците извинете ама заслужуемо се овој што ни се дешава и титулу за крај на шлаг!!
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.707
Како бе циганиве цело време пред празна сала слават титула...Со Кавадарци ја испразнија едната трибина на резултат 2-1 за МЗТ по исто катастрофално судење,Фени победи и намали на 2-2 па МЗТ поведоа со 3-2 и тогаш решија последната у Кавадарци да се игра пред празни трибини...Нормално,победија. Со Кожув последната пред празни трибини,сеа и со Куманово пред празни трибини...
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Како бе циганиве цело време пред празна сала слават титула...Со Кавадарци ја испразнија едната трибина на резултат 2-1 за МЗТ по исто катастрофално судење,Фени победи и намали на 2-2 па МЗТ поведоа со 3-2 и тогаш решија последната у Кавадарци да се игра пред празни трибини...Нормално,победија. Со Кожув последната пред празни трибини,сеа и со Куманово пред празни трибини...
Едната трибина беше испразнета на 2-0 за МЗТ и тоа кога некој во салата го лупнал Тодоров со некој предмет по глава,следната во Аеродром победи МЗТ и тоа финале заврши 4-1..
Со Кожув идната сезона самите Фантоми и цела Гевгелиска публика си беа криви за празнењето на салата... :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.707
Едната трибина беше испразнета на 2-0 за МЗТ и тоа кога некој во салата го лупнал Тодоров со некој предмет по глава,следната во Аеродром победи МЗТ и тоа финале заврши 4-1..
Со Кожув идната сезона самите Фантоми и цела Гевгелиска публика си беа криви за празнењето на салата... :)
Брат бев на утакмицата,знам шо се дешаваше :D Не го лупнаа по глава,го лупнаа по рамо е сеа он шо изглуми дека куршум го погодил е друго 20,Тодоров се заврте мислеше дека некој од помошниците го вика и кога ја виде кантата се струполи на земја :D А тоа беше реакција на судењето кое беше повеќе од срамно во текот на цела финална серија,кога Војновиќ се симна у соблекувална на полувреме и се заканувал на судиите :D Еве кореографијата уште од 2012,до ден денес е вака :D

 
Q

qazwsxedc

Гостин
Брат бев на утакмицата,знам шо се дешаваше :D Не го лупнаа по глава,го лупнаа по рамо е сеа он шо изглуми дека куршум го погодил е друго 20,Тодоров се заврте мислеше дека некој од помошниците го вика и кога ја виде кантата се струполи на земја :D А тоа беше реакција на судењето кое беше повеќе од срамно во текот на цела финална серија,кога Војновиќ се симна у соблекувална на полувреме и се заканувал на судиите :D Еве кореографијата уште од 2012,до ден денес е вака :D
Таа утакмица вие ја добивте и тогаш намаливте на 2-1 и незнам кое срамно судење го збориш, кога освен првата утакмица што беше тесна во другите 2 МЗТ беше далеку подобар и заслужено победи

За кореографијата:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom