Македонска кошаркарска лига сезона 2015/16

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.302
Поени од реакции
36.715
Сега гледам статистика за ФМП-Кожув, и ми падна едно име во очи, Оливер Двојаковски, знам детево играше некаде во Шпанија, се полагаа големи надежи за него, и на крај едвај 15 мин играл со учинок од 0 поени во Македонска лига.

Играч висок 2.04, игра на позиција 3-4, идеални предизпоции, идеална висина за позиција со кога се мачиме со години во репрезентација.

Што се дешава со ваквите играчи, што како помлади играат во странство и после наеднаш како да пропаѓаат, никој не знеа, имало и други примери, не ми текнува сега моментално, ама чудно е.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.178
Поени од реакции
5.352
Крај на 2022 година, а МТВ сеуште нема технологија за да стави едно кајронче во ќошот со резултат, време, и која четвртина е.
Мора да ти се признае за посветеност на темава :P

Очекувањата од МТВ ми се оддамна умрени, посебно од како го прогласија пред време Вардар за неисплатлив проект за пренос а тие единствениот тим кој игра европско клупско натпреварување за таа сезона.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Крај на 2022 година, а МТВ сеуште нема технологија за да стави едно кајронче во ќошот со резултат, време, и која четвртина е.
Во знак на револт гледав на Јутјуб, многу подобра слика, многу подобар звук и имаше графика.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Најчесто на Јутјуб преносите се супер, статистика и графика, а бонус е што нема глупи коментатори. Инаку и МТВ ги превзема мислам тие стримови, не знам зошто не и графиката.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.939
Крај на 2022 година, а МТВ сеуште нема технологија за да стави едно кајронче во ќошот со резултат, време, и која четвртина е.
графиката ја заборавиле во Прилеп на Победа - Струга :)
два преноси дневно неможат да реализираат како што треба, а да не фале нешто.
иначе не се исти преносите со стримовите од кфм на јутуб.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.178
Поени од реакции
5.352
Таму кај што не можам да идам у живо да гледам, дефинитивно користам Јутуб. Фала им на КФМ за таа инвестиција ако ништо друго.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.288
Поени од реакции
1.736
Преносите се мислам дека ФИБА инвестира камери не од КФМ. Ама секако за почит, можи секоја утакмица да се гледа.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.490
Поени од реакции
5.521
Ај да си пробам среќа.
Да не знае некој кај ќе ја даваат Пелистер - Работнички вечерва?
Ќе ја има на тв или некој стрим ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom