Македонска кошаркарска лига сезона 2015/16

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Овај антич бетер од пеце се напрај кои само партиски послушници се крв му еб*м

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Denes prodolzuvaat so provokaciite i podelba na Makedonija se po scenario pocnaa so bigorski manstri pa izjavi na bucko i denko sega vlegva kfm vo scenarioto https://ekipa.mk/shkupi-saka-da-igra-vo-kosovsko-albanskata-liga-se-cheka-na-antik/

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Овие излегоа нај неспособна федерација, единствено што успеа Антич да направи е што го промени името. А колку надеж во него имавме после смената на Пеце. Све исти кур да ти било говеда неспособни ја уништивте кошарката.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Сите натпревари од АБА 2 лигата каде настапуваат МЗТ и Работнички ќе бидат пренесувани на Арена спорт каналите. За разлика од ланската сезона кога одеше само еден натпревар по коло сега ќе имаме можност да гледаме доста кошарка. Ајмо наши :kafence:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
А да се држиме ние на берење лубеници, пошто за кошарка очигледно не сме. Факинг Студентски центар развојна екипа за млади играчи од Подгорица го меле моментално лидерот во нашето првенство со +20 :tapp:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Види ги овие Црн Дрим и Вардар, земале по 1 црнец од америките, ги чекале на аеродром, и овие од црн дрим погрешниот го собрале кај нив ( тој што требал кај Вардар да иде ) и си отишле накај дома :pos: , овие од вардар исто погрешниот па сфатиле и вртеле телефони, па се нашле кај Соборна да си ги сменат. :pos::pos::pos:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.446
Почна новата сезона, прво коло победи на ТФТ, Фени, Куманово, Работнички, Пелистер и Феникс.

Пелистер ги победиле МЗТ на домашен терен, добра екипа имаат со Стајиќ, Трајковски, Младеновиќ, плус тука се Стојан Ѓуровски и Бубе Младеновски како падни-стани играчи и Караџовски од клупа.

Заедно со МЗТ ги сметам за конкуренти за титула, Мзт од друга страна веројатно имаат добри странци, плус Дамјан е тука, Крстевски и Мекиќ. Николов и Робев не ме воодушевија за репрезентација кога играа.

Работнички ми се тотални анонимуси, освен Горјан Марковски, претпоставувам повеќето им се од младинската школа.

Фени, Куманово, Гостивар, Кожув очекувам да прават проблеми, особено Фени со Самарџиски, Соколов, Ивица Димчевски, Караколев е таму.

ФМП, Ангели и Феникс очекувам да се борат за опстанок, иако не ја исклучувам можноста за изненадување особено Феникс, во зависност од тоа како ќе им се покажат странциве.

Најинтересен тим ми се ТФТ, добри странци, плус Аце Костовски и Маслинко, едино имаат слаба клупа составена од младинци и Едис Нури, класичен второлигашки играч, ни сам не знае како догурал до тука. :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Почна новата сезона, прво коло победи на ТФТ, Фени, Куманово, Работнички, Пелистер и Феникс.

Пелистер ги победиле МЗТ на домашен терен, добра екипа имаат со Стајиќ, Трајковски, Младеновиќ, плус тука се Стојан Ѓуровски и Бубе Младеновски како падни-стани играчи и Караџовски од клупа.

Заедно со МЗТ ги сметам за конкуренти за титула, Мзт од друга страна веројатно имаат добри странци, плус Дамјан е тука, Крстевски и Мекиќ. Николов и Робев не ме воодушевија за репрезентација кога играа.

Работнички ми се тотални анонимуси, освен Горјан Марковски, претпоставувам повеќето им се од младинската школа.

Фени, Куманово, Гостивар, Кожув очекувам да прават проблеми, особено Фени со Самарџиски, Соколов, Ивица Димчевски, Караколев е таму.

ФМП, Ангели и Феникс очекувам да се борат за опстанок, иако не ја исклучувам можноста за изненадување особено Феникс, во зависност од тоа како ќе им се покажат странциве.

Најинтересен тим ми се ТФТ, добри странци, плус Аце Костовски и Маслинко, едино имаат слаба клупа составена од младинци и Едис Нури, класичен второлигашки играч, ни сам не знае како догурал до тука. :D
Фени има звучни имиња ама све се пензионери, млада екипа што ќе игра run & gun ќе ги сомеле
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Браво за Феникс и Дервишевиќ што не само што имаат млади играчи во тимот туку и им даваат лидерска улога на терен. Митревски е веројатно најталентираниот играч во лигата, видов дека викендов со Работнички дал 28 поена во егал натпревар кој го изгубиле на продолженија, иако ги промашил последните шутеви за победа, сепак според мене тоа е само плус за Дервишевиќ како тренер што им дава таква улога, а не да зависат од странци. Многу подобар филм тераат од оној на МЗТ 2 и Вардар низ годиниве.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.446
Браво за Феникс и Дервишевиќ што не само што имаат млади играчи во тимот туку и им даваат лидерска улога на терен. Митревски е веројатно најталентираниот играч во лигата, видов дека викендов со Работнички дал 28 поена во егал натпревар кој го изгубиле на продолженија, иако ги промашил последните шутеви за победа, сепак според мене тоа е само плус за Дервишевиќ како тренер што им дава таква улога, а не да зависат од странци. Многу подобар филм тераат од оној на МЗТ 2 и Вардар низ годиниве.
Одличен тренер е Денис, секоја чест за него. Се надевам дека ќе останат во прва лига заедно со ТФТ затоа што потребни се такви проекти каде што ќе се вадат помлади играчи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Што се дешава со Работнички, кој ги заглавил до толку да се бламираат вака?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Политиката, Симиќ и Чековски. :ROFLMAO:
Не верувам Симиќ и Чековски да можеле да имаат толкаво влијание за ваков распад систем. Политиката да, ама кој? Знам дека имаше бунење за локалниве во Центар дека премногу пари се давале во Работнички и треба да се прекине тоа финансирање, не знам новиов градоначалник што направи на крај со тоа, ама ова делува дека е резултат на подолг период на лошо работење. Ако испадне дека Српче ги заглавил во долгови ќе биде трагикомично.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Не верувам Симиќ и Чековски да можеле да имаат толкаво влијание за ваков распад систем. Политиката да, ама кој? Знам дека имаше бунење за локалниве во Центар дека премногу пари се давале во Работнички и треба да се прекине тоа финансирање, не знам новиов градоначалник што направи на крај со тоа, ама ова делува дека е резултат на подолг период на лошо работење. Ако испадне дека Српче ги заглавил во долгови ќе биде трагикомично.
Не бев сериозен за Симиќ и Чековски, само смешно ми се двајцата.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Завршена приказна е КК Работнички за жал. Раководство нема, општината е анемична со овој новиов и оној што идеше по косовски цркви од претходно а се дочепа до власт со поддршка баш од таа група. Реално нема леб, кој од кој бетер спонзори и раководства во минатото. Кој од кој попрљав, те влашкото лоби, те пипците на влашкото лоби у преваранти како Кубус. Очај, навијачката група максимално исполитизирана, од градоначалник до вработени по градски институции и фирми па членови по разни собранија комисии, а сите заедно на таа трибина две книги у живот немаат прочитано што уствари ја потврдува и ситуацијата у државата. Тури му пепел на КК Работнички, го стигна кармата од 90тите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom