Македонска кошаркарска лига сезона 2013/14

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
@InTeR FaN
se favoriti, ama ne izraziti ko sto bea, sega se ranlivi, padnaa i od feni doma, ok sega se zasilija ama ne so igraci koi Garantiraat uspeh, nepredvidlivi se i damjan i shefovic ( crnecov neka se vrati u mekdonalds ), eve koga go spomna Marko, pa on posle prvo kolo u ABA uste e u potraga po taa realizacija i tipot nikogas u kariera ne pokazal konstantnost, za liderski predispozicii muabet da ne praime, ke ni se smeat,ednostavno ne mozes da se potpres na niv ko sto lani na primer mozea i na Gecevski i na Sinovec. Spored mene Cvetkovic e toj od koj najmnogu ocekuvam da se istakuva vo dreost na MZT a on denes ne igra i tuka da, oslabeni se, istoto vazi i za Lucic.
Od druga strana Gecevski pogotovo e dokazan lider sto e mnogu bitno za Rabotnicki, definicija za lider ti e on za nashi kosarkarski uslovi, i denes moze ne se istakna ama realno i ne ni imase potreba za takvo nesto, ali da go otpises tuku taka ne ide, bar ti ko fan na MZT treba da si vesen gece za sto e sposoben, nema veze sto e u godini, Sabonis e za nasi uslovi.


p.s. ovie prvo praznele domakini, pa gosti. abe LUDILO :pos:

p.p.s i definitivno nema igranje, Sramota.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Сега ако идат според сите прописи треба да ја добијат утакмицава МЗТ така?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Сега ако идат според сите прописи треба да ја добијат утакмицава МЗТ така?
Мислиш у смисол на лоша домаќинска организација?
Мислам дека не е како у фудбал, сигурно ќе се доигра у празна сала.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
haha na kraj mzt moze sluzbeno da ja dobie, c c c, ova samo kaj nas go ima i nikade na drugo mesto, da vodis 15 razlika na 15 min do kraj, i na kraj sluzbeno da ja gubis ( ostavam mal prostor da se doigra drug den, ali cisto sumjam u ova ).
A nikade ne e precizirano na koja osnova se praznat tribini, porano vojni se vodele, ne porano, do perd nekolku meseci, ova stvarno neznam sto treba da znaci, pa spored ovie izmisleni regulativi kaj nas niedno derbi nema da se doigra so polni tribini, taka mu doagja ova.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Смешно е ова што го прават бе. Дај ако не спортските натпревари нека ги играат на непозната локација и готово. После ќе зјаат салите/стадионите празни. Па ќе зјаат нормално кога ја бркате и онака млубројната публика.
Тоа е кога спортот во државата го водат дебили што ко мали во маало не им давале ни да гледаат, а не па да играат фудбал/баскет на чело со паторон крив.






Дечко не бладај овие муабети можеш пред кооперација во охрид да си ги правиш не на мене. Сигурно по информиран сум од тебе.
Da bese informiran ke znaese za mialkov i Rabotnicki. Sakaat centar da go zemat kako opstina, ne e ni cudno Sto godinava go upropastija MZT. Ajde rasprasaj se malce za ova, iskomentiraj. I mene ne mi bese verno
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Мислиш у смисол на лоша домаќинска организација?
Мислам дека не е како у фудбал, сигурно ќе се доигра у празна сала.
Не за тоа, туку дека домаќините одбиле да излезат на терен да се доигра натпреварот пред празни трибини.

За организацијата топ си беше, немаше никакви проблеми не знам кој им курац. Бакља не се запали овие испразнија трибина, само во Македонија ова.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Не за тоа, туку дека домаќините одбиле да излезат на терен да се доигра натпреварот пред празни трибини.

За организацијата топ си беше, немаше никакви проблеми не знам кој им курац. Бакља не се запали овие испразнија трибина, само во Македонија ова.
i lirija odbija, ako pamtis ...
ama ne veruvam deka istiot arshin i tuka ke igra.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.759
Da bese informiran ke znaese za mialkov i Rabotnicki. Sakaat centar da go zemat kako opstina, ne e ni cudno Sto godinava go upropastija MZT. Ajde rasprasaj se malce za ova, iskomentiraj. I mene ne mi bese verno
Информиран сум не е така. Ама џабе лично Жерновски да дојде и да ти потврди пак нема да веруваш. Што и да ти кажам ти пак ќе си веруваш во теориите на заговор слушнати пред кооперација или во кафана. Да не тераме офф топик доста е.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Едно дерби имаше во кошарката и тоа го измочаја !
Абе секаков спорт треба да се забрани во ова држава !

Да ти ебам судијата ретардиран, овај уште за дерби да ти суди е, летнаа неколку реквизити на терен и доби по сурат 2-3 балгами и ги наполна гаѓите да ти ебам мочкото! Па шо очекуваше незнам, на ваква утакмица, сигурно немаше да има атмосфера со оние куралата гумени и да шлукаат со нив, очекувано беше, дека ќе летаат предмети, ќе има бакли, напната атмосфера, овај зеде се повлече БОГ ДА ЧУВА!
Порано на вакви утамици луѓе од трибина фрлале на паркет, имало тепачки на трибини, војна со полицијата, се е очекувано...
Ланската сезона во Борис дојде до мал судир на навивачите па мечот продолжи, незнам по која логика се празнеше салата, срам за кошарката, вакво нешто кога неможат да организираат замислете што се случува на Звезда-Партизан, Панатинаикос-Олимпијакос
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Срамота е ова што се случува со спортовите во Македонија како да сме африканска држава а не европска :tapp:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
Треба да си будала да водиш 15 разлика и да не излезеш на терен. Одлуката е директно од Жерновски и сега клубот ќе го сиса.

Не е исклучена можноста да бидат префрлени во трета лига. Малку подоцна ќе имам некои информации отприлика што се планира.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Какви се овие глупи меѓумакедонски судири?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom