Македонска кошаркарска лига сезона 2013/14

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Далеку е ова од некакви си сценарија, едноставно судииве наши глумат си некое лудило мислејќи дека судат евролигашки натпревар па забрането да е и навивањето. Нека си го вратат филмот во Јане Сандански какви тортури доживувале а сеа за плукања и тврди предмети прекинуваат дерби. :facepalm:

П.С. 15 разлика не е ништо во кошарката а и со оглед на тоа што се разбудија играчиве на МЗТ и има уште 14 минути за игра, не може ништо да не чуди.
Али тешко според мене, домашниот терен ќе ги одбранат овие 15 разлика па што сака нека е.
За другите текми глатко ќе ги добијат МЗТ. Ставам на кладба и горна и долна глава. :D
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Натпреварот че продолжи на полноќ е последната информација.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
ahehehahahah, taman da se vrakaat, wooow, big deal, playoff finale e ova, dosle na MINUS 15 i ajde prekini haha, luda stvar si origjanec, teski filmovi pravis.
MZT sekako nema korist od prekinov ama prekinot e zasto se frlale predmeti na teren od strana na dvete navivacki grupu ( spored ekipa ), i toa e toa, ke pravele rabotnicki ko klub scenarija zasto vodat suste '' samo '' 15 razlika.
Ne e ohrigjanec... glumi ludilo apla se gleda deka e aerodromce
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Од ова што може да се забележи преку ТВ јас стварно не видов ни 1 причина заради која што би имало услови за прекин на мечот.Двете екипи скоро цело време беа на клупата,потоа излегоа на теренот да се загреваат без никакви пречки,а судииве уште седат во соблекувална.Имало утакмици на кои што се правеле глупости заради кои што и двете групи заслужувале асален ќотек па не се прекинувала утакмицата,а сега од не знам кои причини има скоро 1 саат прекин.Да не се навраќаме многу назад...лани во Борис кога беше нападнат обичен фан на МЗТ и кога дојде до пресметка помеѓу полицијата и ЦПБ и меѓусебна пресметка помеѓу ЦПБ немаше толкав прекин колку што е овој,а да не збориме за опција - празнење на сала.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Зошто воопшто се игра кошарка кај нас и фудбал МА било кој спорт незнам зошто
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Мијалков и компанија влегле во Работнички :LOL::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Марин ја прекинал утакмицата:pos::facepalm:



Интегрален легендо некоја нова трева почнале во охрид да ви дилаат или па си преминал на трипови.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Далеку е ова од некакви си сценарија, едноставно судииве наши глумат си некое лудило мислејќи дека судат евролигашки натпревар па забрането да е и навивањето. Нека си го вратат филмот во Јане Сандански какви тортури доживувале а сеа за плукања и тврди предмети прекинуваат дерби. :facepalm:

П.С. 15 разлика не е ништо во кошарката а и со оглед на тоа што се разбудија играчиве на МЗТ и има уште 14 минути за игра, не може ништо да не чуди.
Али тешко според мене, домашниот терен ќе ги одбранат овие 15 разлика па што сака нека е.
За другите текми глатко ќе ги добијат МЗТ. Ставам на кладба и горна и долна глава. :D
pa sea glatko, ne bi rekol, razlika vo kvalitet ja ne gledam, nema, momentalno, toa e fakt, a na trenerskite pozicii glupo e da se diskutira, kolku i da go mrzite marin, bash e doktor za Vrba ama ne veruvam dolgo da e Vrba kaj vas, moze i posle ova kolo da zamine i onaka na sekoi pola saat podnesuva ostavka.
Ne e bitno, u park glatko tesko deka bi pobedile MZT vo vakva situacija, sakal da priznaes ili ne, toa e realnosta, so Gecevski i Stanko pod kosevi, plus eventualno uste edno zasiluvanje, i te kako moze da padne tuka MZT, do dusa i denesniov duel ti e potvrda za toa.

E sea u eventualno finale u plejof, ke odlucuva toa koj e domakin, ako odnosot na sili znacitelno ne se promeni, tie sto ke se domakini ke se vo (blaga) prednost.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Мијалков и компанија влегле во Работнички :LOL::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Марин ја прекинал утакмицата:pos::facepalm:



Интегрален легендо некоја нова трева почнале во охрид да ви дилаат или па си преминал на трипови.
Epa informiraj se podobro koj gi kupuva pola akcii na raboticki. Mialkov prijatele. So zernovski e postignat dogovor. Zatoa MZT ovaa sezona go butnaa tolku i so sala i so igraci i se
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Inace momentalno na fejs gledam video od slucuvanja, dosle turtles, se praznat tribini, neam info za nekoi mozni incidenti ali ne e ok slikata.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Кога МЗТ водат - тогаш не се прекинуваат. Кога овие имаат предност тогаш се прекинуваат :LOL::ROFLMAO:

Од МЗТ почнаа со груба игра, судиите се неми и не реагираат. Кога увидоа дека не се топи којзнае што разлика, ајде ќе ја прекинуваме ! :LOL:

Да ти ебу политику, судие, све да ви ебу, на к*р да ве надену. Нервирам се, неможу да гледам кошарку како што треба и асално. Мамицу вашу ....
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
pa sea glatko, ne bi rekol, razlika vo kvalitet ja ne gledam, nema, momentalno, toa e fakt, a na trenerskite pozicii glupo e da se diskutira, kolku i da go mrzite marin, bash e doktor za Vrba ama ne veruvam dolgo da e Vrba kaj vas, moze i posle ova kolo da zamine i onaka na sekoi pola saat podnesuva ostavka.
Ne e bitno, u park glatko tesko deka bi pobedile MZT vo vakva situacija, sakal da priznaes ili ne, toa e realnosta, so Gecevski i Stanko pod kosevi, plus eventualno uste edno zasiluvanje, i te kako moze da padne tuka MZT, do dusa i denesniov duel ti e potvrda za toa.

E sea u eventualno finale u plejof, ke odlucuva toa koj e domakin, ako odnosot na sili znacitelno ne se promeni, tie sto ke se domakini ke se vo (blaga) prednost.
1. Марин е доктор за Врба, точно.
2. Разлика во квалитет има и е на страната на МЗТ. Зошто?
Како што можеше да се примети во овие 25 минути, Гече и Станко воопшто не се доминантни, разликата која ја стекнаа е невидена среќа пошто прво полувреме шутираа со 95% за три поена и се случува еднаш во 100 утакмици, а на другава страна гледаш раштиман оркестар и тотално неуиграна екипа - кривец тренерот.
Да не ја спомнувам и подолгата клупа на МЗТ, која што и те како ќе биде од корист понатаму. Не може на Марко цела сезона да не му гризе шутчето скапано, тука е Дамјан и се надевам Шеховиќ.
Пред да потпишеше Дамјан, ќе имаше јадење, ќе беше неизвесно али вака... бар според мене сеуште се МЗТ број 1 фаворит.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Хахаха, колку нема врска ова поготово ради серијата на МЗТ. :)
Брат, трет пат беше ова како судиите ја прекинуваат. Сеа третиот пат се погоди во серијата на МЗТ кога намалија на 15 разлика, значи 15 не 5! Ако, значи ако бараме пристрасност кај судииве и прекинот тоа по сите логики би било за некаков бенефит на МЗТ.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Смешно е ова што го прават бе. Дај ако не спортските натпревари нека ги играат на непозната локација и готово. После ќе зјаат салите/стадионите празни. Па ќе зјаат нормално кога ја бркате и онака млубројната публика.
Тоа е кога спортот во државата го водат дебили што ко мали во маало не им давале ни да гледаат, а не па да играат фудбал/баскет на чело со паторон крив.




Epa informiraj se podobro koj gi kupuva pola akcii na raboticki. Mialkov prijatele. So zernovski e postignat dogovor. Zatoa MZT ovaa sezona go butnaa tolku i so sala i so igraci i se
Дечко не бладај овие муабети можеш пред кооперација во охрид да си ги правиш не на мене. Сигурно по информиран сум од тебе.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Брат, трет пат беше ова како судиите ја прекинуваат. Сеа третиот пат се погоди во серијата на МЗТ кога намалија на 15 разлика, значи 15 не 5! Ако, значи ако бараме пристрасност кај судииве и прекинот тоа по сите логики би било за некаков бенефит на МЗТ.
Абе ја не гледам никаква пристраснот ни кон едните ни кон другите, судиите се нежни и нејќат 2-3 плуканици да истрпат затоа и ја преќинуваа текмата.
Не реков ја дека се наклонети кон Работнички, баш судеа коректно во овие 25 минути.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom