Македонска кошаркарска лига - Сезона 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/13?

 • МЗТ Скопје

  Гласови: 90 49,7%
 • Фени Индустри

  Гласови: 9 5,0%
 • Работнички

  Гласови: 20 11,0%
 • Лирија

  Гласови: 2 1,1%
 • Кожув

  Гласови: 8 4,4%
 • Куманово

  Гласови: 24 13,3%
 • Торус

  Гласови: 1 0,6%
 • Вардар

  Гласови: 4 2,2%
 • Струмица

  Гласови: 11 6,1%
 • Пелистер

  Гласови: 12 6,6%

 • Вкупно гласачи
  181
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Влез-солиден,шут-катастрофа за Алаудин Мустафа. Сум играл против него,кога игравме беше очаен...само форсираше,можеби 30 пати шутна а на крајот само 11 поени имаше. Иначе пред некое време го гледав пак,почнал да го усовршува влезот,ама шутот уште му е за никаде..
Е ова е одговор.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.900
Поени од реакции
7.424
Ај овие кожуф нек се јебат у гз.:mad:
6/11 (55%)
3 Points
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ај овие кожуф нек се јебат у гз.:mad:
6/11 (55%)
3 Points
Хахаха, Кожув си форсира игра од дистанца, ништо не е чудно тука.

Чудно (и нешто што нема да се повтори до сезона 2016/17) е што Работнички во вториот натпревар погоди 12/13 во прва четвртина.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Зошто мораа да ја празнат салата.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ццц 2 саата ја празнат салава еј - една трибина, па вчера да се одлучеше да се испразни Вембли ќе немаше жив човек за 5 минути.
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
57
Поени од реакции
27
повторно владиниот проект нема со кого да се радува се научија веќе во празни гостински сали да слават
така ради реда поминаа на редот.Инаку се знаеше уште пред почетокот на серијата и сезоната дека се со најсилен состави и плус се е на нивна страна,со играта заслужено до титула,со понашањето на поединци пред се како Чековски едноставно не им доликува така да реагираат, а за Мвп заслужњно за него ама со играта,
 
Q

qazwsxedc

Гостин
повторно владиниот проект нема со кого да се радува се научија веќе во празни гостински сали да слават
така ради реда поминаа на редот.=,
Ќе видиш кога ке се вратат у Аеродром,дали немаат со кого да се радуваат;)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
повторно владиниот проект нема со кого да се радува се научија веќе во празни гостински сали да слават
така ради реда поминаа на редот.Инаку се знаеше уште пред почетокот на серијата и сезоната дека се со најсилен состави и плус се е на нивна страна,со играта заслужено до титула,со понашањето на поединци пред се како Чековски едноставно не им доликува така да реагираат, а за Мвп заслужњно за него ама со играта,
Слободно можеа да ја испуштат победата вечерва за да слават титула на домашен терен пред полна сала, али големината искочи на виделина, со Пипан нема играње играчки.
И тој владин проект за 2-3 години ќе те однесе у новата сала во Аеродром да гледаш утакмици против Реал, Барса, Панатинаикос. ;)
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
57
Поени од реакции
27
Слободно можеа да ја испуштат победата вечерва за да слават титула на домашен терен пред полна сала, али големината искочи на виделина, со Пипан нема играње играчки.
И тој владин проект за 2-3 години ќе те однесе у новата сала во Аеродром да гледаш утакмици против Реал, Барса, Панатинаикос. ;)
Мене нема да ме однесе но за жал ќе однесе некој дел од градовите и селата колку да се наполни салата.
А сепак си призна дека е владин проект ме бендисува дека си реален.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Мене нема да ме однесе но за жал ќе однесе некој дел од градовите и селата колку да се наполни салата.
А сепак си призна дека е владин проект ме бендисува дека си реален.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom