Македонска иселеничка во Битола

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Letovo ko bev vo Makedonija se praeshe zabava gore vo imperator vo Bitola. Izselenicka se praeshe so poznati pejaci i pejacki od Makedonija. sho mislite za ova? Dali e toa glupost sho se pravat takvi zabavi? I dali vie mislite kako poveketo mladi deka toa e selski stvar!?

Mene super mi beshe i super si pominav!
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
забава ко забава......а факт е дека нашиве иселеници се плата на музика од татковината...и затоа сите наши 'пејачи' трчкаат таму :) има добар бакшиш :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Letovo ko bev vo Makedonija se praeshe zabava gore vo imperator vo Bitola. Izselenicka se praeshe so poznati pejaci i pejacki od Makedonija. sho mislite za ova? Dali e toa glupost sho se pravat takvi zabavi? I dali vie mislite kako poveketo mladi deka toa e selski stvar!?

Mene super mi beshe i super si pominav!
а да напишеше како воШведска се забавувате- (ако воопшто се забавувате:pos:) некаде низ форумов еднаш напишав дека за скандинавците од толку што им е монотон животот -дури и самото преминување улица за нив претставува авантура (се слагаш ?):pos:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
а да напишеше како воШведска се забавувате- (ако воопшто се забавувате:pos:) некаде низ форумов еднаш напишав дека за скандинавците од толку што им е монотон животот -дури и самото преминување улица за нив претставува авантура (се слагаш ?):pos:
Greshka si.. golema. sekij vtor vikend ima tuka balkanska zabava. ida golemi pejaci ama po nekoe vreme i toa ke ti se zdosadi. Isto kako sho i vo Mk mi se zdosadi i vo Avstralija ko bev. ingeresno beshe posho ednash beshr.. a sekoj den da ja imashe ta zabava valja nemashe ni da chini na kraj.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Greshka si.. golema. sekij vtor vikend ima tuka balkanska zabava. ida golemi pejaci ama po nekoe vreme i toa ke ti se zdosadi. Isto kako sho i vo Mk mi se zdosadi i vo Avstralija ko bev. ingeresno beshe posho ednash beshr.. a sekoj den da ja imashe ta zabava valja nemashe ni da chini na kraj.
ne zboram za takva zabava- tuku voopshto- pishi de kako, shto se pravi tamu- nachin na zhivot, neshto interesno,neshto od shto si voodushevena.......
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Poveli doji. Sho ima da ti kazuvam??
ne mene....mene ICH ne mi treba da mi preprichavash- mnogu slikovito mi e objasneto i toa od mn.blizok i drag chovek koj zhivee tamu i raboti za i so IKEA- taka da i da napisheshe neshto nemashe da go zemam zdravo za gotovo.
namesto da sedish i kritikuvash shto i kako e vo Mk- seljachki ili ne zabavi- bolje bi ti bilo da se pozanimavash so Svedska
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
ne mene....mene ICH ne mi treba da mi preprichavash- mnogu slikovito mi e objasneto i toa od mn.blizok i drag chovek koj zhivee i raboti vo IKEA- taka da i da napisheshe neshto nemashe da go zemam zdravo za gotovo.
namesto da sedish i kritikuvash shto i kako e vo Mk- seljachki ili ne zabavi- bolje bi ti bilo da se pozanimavash so Svedska

prvo i prvo. gi prashav lugjevo sho mislat.. vtoro.. AKO NEZNAES DA CHITASH REKOV DEKA SUPER SI POMINAV.
Coek ako nekish neshto da znaes ondak ne prashuvaj i ne se meshaj kaj sho ne tie mesto. i sho ako coeko raboti vo IKEA .. da ne e sluchajno gospodar na Svedska? Emi i jas slusham vesti.. toa ne znachi deka znam sve za afrika.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
ajt teraj si.....so ova samo mi go potvrdi ona shto go mislev (y)
znachi nema utka vo procenka na lichnosti i karakteri- pa bile tie i virtuelni ko
vo sluchajov:pos:
ubav prestoj i poubav provod tamu
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
ajt teraj si.....so ova samo mi go potvrdi ona shto go mislev (y)
znachi nema utka vo procenka na lichnosti i karakteri- pa bile tie i virtuelni ko
vo sluchajov:pos:
ubav prestoj i poubav provod tamu
Aj odi ponatamu od mene be coek. Ako mislish deka mozish neshto da uspesh so tvoj epten pametni zborovi ondak greshka si. gledaj sho pishuvash i posle pishuvaj za drugi kakvi se i sho se. nemash pravo da komentirasg za mene nitu pa sakam ko ne me znaes.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Ako e jaka i se kacuva na masa znaci e zakon ........................

iselenickata mislev hahahahahah
 

Kajgana Shop

На врв Bottom