Македонска или YU музика

  • Креатор на темата [IH]
  • Време на започнување

Која Музика ви се допаѓа повеќе?


  • Вкупно гласачи
    37

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Zavisi...
ako stanuva zbor za ex yu muzikata ... i nema ramen nejzi... nemoze da se ramnja so nekoi sladunjavi temi od stilot na tose i kompanija... ali koga ke se zeme denesnata srpska muzika ... hmmm... makedonskata e extra sprema nea... a uste ako se zeme u konkurencija makedonskata narodna.... juhUUUuuuuu

 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Македонско си е македонско! Јас не знам некоја српска песна освен турбофолк! :tapp:
Слушам македонска, а српска никогаш!
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
ПрИтИ_гРл напиша:
Македонско си е македонско! Јас не знам некоја српска песна освен турбофолк! :tapp:
Слушам македонска, а српска никогаш!
оффче :) :
Последната реченица објаснува зашто не знаеш некоја српска песна освен турбофолк :helou::helou:

btw, у екс-ју спаѓа и македонската музика... пошто нели.. и Македонија била дел од Југославија :) така да целава тема нема смисла :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Не гласам бе :)
Музиката нема граници а уште помалку јазични бариери. Слушам секогаш се што ми се допаѓа а тоа е на многу јазици покрај македонскиот :wink:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Македонска,али само тезгарите.Другото не го бива.Српска не слушам ич.
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Македонската музика е далеку поквалитетна од српската, но ние сами не знаеме да си ја цениме па затоа се случува тоа што се спучува 80% нон стоп слушаат српска или бугарска музика и ги знаат сите рефрени. А инаку јас сум алергичен на турбо фолк музика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom