Македонска берза

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Винцето те отпука ко полиграф :))) си свртел 100-200к ЕУР у портфолио (а ни толку), колку што е нето добивка на просечна мала-средна it компанија со деца, битно си ги гледал the big short и гордон геко и влезен си у филм.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Винцето те отпука ко полиграф :))) си свртел 100-200к ЕУР у портфолио (а ни толку), колку што е нето добивка на просечна мала-средна it компанија со деца, битно си ги гледал the big short и гордон геко и влезен си у филм.
Оние пред тебе ме ставаа на последни згужвани 300 денари, ти ме вртиш на 200 илјади ЕУР, толку ли ве чепнав бе па ми гледате у гаќи? Јас у филмови не влагам често освен коа се препирам вака со 52 годишен човек на кајгана форум у недела сабајле. Wait, шо праи 52 годишен човек на форум? во недела? :sick:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
62 не 52. Генерално смешен си, не би те анализирал превише чисто ме засмеа со муабетов за испотено куве божем скопско цепаш.
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Оние пред тебе ме ставаа на последни згужвани 300 денари, ти ме вртиш на 200 илјади ЕУР, толку ли ве чепнав бе па ми гледате у гаќи? Јас у филмови не влагам често освен коа се препирам вака со 52 годишен човек на кајгана форум у недела сабајле. Wait, шо праи 52 годишен човек на форум? во недела? :sick:
Се гледа каква шалабајзерско-оговарачка збирштина има тука: не знаат еден ред за економија, финансии и инвестирање да напишат, а толку се желни за турски серии да видат кој си што си. Колку ти имаат пишувано приватни пораки до сеа шерифе?
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Може Слободан и синовите да ја крадат фирмата или да отиде во стечај како десетици илјади други. Така може да ти пропаднат инвестираните пари, а внуците да не добијат ништо.
Epa jbg, takva im bila srecata, ke mora sami da si zarabotat :pos:
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
320
Поени од реакции
312
Винцето те отпука ко полиграф :))) си свртел 100-200к ЕУР у портфолио (а ни толку), колку што е нето добивка на просечна мала-средна it компанија со деца, битно си ги гледал the big short и гордон геко и влезен си у филм.
Еве од мене извинување зашто човекот има свртено само 200 бона во портфолио, едвај како една просечна ИТ фирма со деца. А ти вака како 62 годишен дркач по еротски форум теми колку вртиш?
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Еве од мене извинување зашто човекот има свртено само 200 бона во портфолио, едвај како една просечна ИТ фирма со деца. А ти вака како 62 годишен дркач по еротски форум теми колку вртиш?
Секако повеќе од тебе и комплексот на нижа вредност што ти се активираше па застана да го браниш другарчето :)
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Секако повеќе од тебе и комплексот на нижа вредност што ти се активираше па застана да го браниш другарчето :)
Чика абе уше си тука, не замина на некоја бања? Оди бркни некоја баба остај не нас хастлерите.

P. S Без разлика на love&hate relationship-от, тука сите ние делиме ист интерес затоа глеаш антагонизам и такмичење.
 
Последно уредено:
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Направи некој фејк женски профил демек инвеститорка неискусна прашува нешто едноставно, одма чичето ќе ти улета со приватна порака да ти објасни :pos:
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Денес ќе летат пердуви на МСЕ.
Освен, ако уште еднаш по незнам кој пат потврдиме дека сме хард кор најнепредвидлива земја у свет (y)
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Neka pocnat nie toa cekame black friday i za nas :) Ama pocni go ti na primer pusti nekoja akcija onaka so zaguba nek se vidi raskosh od 300 denari :)
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
На 2-ри Ноември, 2021 (Q4) за потребите на АНБ владава донела одлука да се купи имот на поранешната Македонија Табак у Кисела Вода во сопственост на некоја од деловните банки. Некој куцна тука дека се работи за НЛБ но нејќе да е така. Пошо во тековните активни огласи за продажба на подвижен, недвижен и оној што е во процедура на присилна наплата, имотов во ниедна банка не може да се најде, пробуричкав малце и уствари дојдов до КМБ. Имотот го продава(л)а Комерцијална Банка по цена од близу 8 милиони евра. Бидејќи истиот не постои на нивната страна по се изгледа дека дилот е постигнат и би требало глатко да ги видиме парите во Q4. Мене не ми е јасно зошо ниту еден медиум ова не го истражи до сеа пошо муабетов трае месец дена а извесно е дека Хари со ова веќе ја има затворено 2021 година (8 миљони ЕУР од бараните 13 во Q42021)

П.С. Ако има некој бољи инфо пукајте.. Подолу, ова шо ви зборам..
 

Attachments

  • 360,1 KB Прегледи: 43
  • 63,2 KB Прегледи: 54
Последно уредено:
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
2.359
На 2-ри Ноември, 2021 (Q4) за потребите на АНБ владава донела одлука да се купи имот на поранешната Македонија Табак у Кисела Вода во сопственост на некоја од деловните банки. Некој куцна тука дека се работи за НЛБ но нејќе да е така. Пошо во тековните активни огласи за продажба на подвижен, недвижен и оној што е во процедура на присилна наплата, имотов во ниедна банка не може да се најде, пробуричкав малце и уствари дојдов до КМБ. Имотот го продава(л)а Комерцијална Банка по цена од близу 8 милиони евра. Бидејќи истиот не постои на нивната страна по се изгледа дека дилот е постигнат и би требало глатко да ги видиме парите во Q4. Мене не ми е јасно зошо ниту еден медиум ова не го истражи до сеа пошо муабетов трае месец дена а извесно е дека Хари со ова веќе ја има затворено 2021 година (8 миљони од бараните 13 миљони евра добивка во Q4).

П.С. Ако има некој бољи инфо пукајте.. Подолу, ова шо ви зборам..
Како што читам од Владата бараат околу 2000 м2 простор, а КБ нуди околу 7.600 м2 за 8 милиони.

Така да од оваа трансакција некои 2 милиончина изгледа ќе легнат. Нека бара Хари уште 11 милиони...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom