Македонска берза

Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Има барем дваесетина акции кај коишто маркетмејкерите можат да ги подигнат или спуштат цените до нивоа кајшто би имало ликвидно тргување со што и тие би наплаќале брокерски и берзански провизии
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Денеска Европа -3%, ама у Северџанија си тераат со константен плус заради навлекување на маса. Веќе сега имаме посериозна дискрепанца од десетина проценти меѓу нас и светот у задни 2-3 недели...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
najsilen rast bez nekoja realna osnova od site regionalni berzi ima Mse. navijam uste da raste zatoa sto imam uste investiran kapital tuka. sepak pretpazlivo.
кај нас МСЕ е нешто како Покер и Блеф...
ако си ситен може да се сликаш...секогаш ако сакат над или под твојот налог ке стават 1 мкд... а ако има МНОГУ ситни налози, партискоберзанската мафија ќе користи Блок трансакции, па измислија и Закон фирма да мора да продаде ( поефтино) и купи (поскапо) од своите акции... а тој што ќе се опари, купи или продаде блок, мора ќарот да го даде... а б.т.в. има и палење коли од време на време
 
Член од
16 август 2017
Мислења
412
Поени од реакции
1.067
@bosko007 баш ме интересира што има да каже за последниве случувања, сепак слушајќи ги неговите совети имав капитална од преку 250 % , башка дивидентите
Добро е. Има луѓе по добро ме паметат ;). Беа тоа времиња кога имаше можности на МСЕ.
Излезен сум од форма ... Изгубив интерес за берза... Не следам ниедна берза.. А без читање нема резултати.
Короната ме уби, па гледам да не сум на интернет.
Ретко го читам и форумов.. МСЕ е тапа нема игра, а сега гледам некој чешки фондови проектираат цени на акции. Тоа не ме бендисува. Ме потсеќа на Илирика & Co. (2007, 2008, 2009) кога правеа анализи на времето ја поебаа берзата...
Се сведува се на КМБ и АЛК. Ама не е лоша МСЕ за 15% годишно...
Инаку оваа година изгорев 35% од портфолио на хартии по Европа и сега ќе чекаме поубави времиња.
Да не испадне Бошко само се фали ;)...
Се гледаме следна година, да ми се врати интересот.
Поздрав.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Добро е. Има луѓе по добро ме паметат
Добро е. Има луѓе по добро ме паметат ;). Беа тоа времиња кога имаше можности на МСЕ.
Излезен сум од форма ... Изгубив интерес за берза... Не следам ниедна берза.. А без читање нема резултати.
Короната ме уби, па гледам да не сум на интернет.
Ретко го читам и форумов.. МСЕ е тапа нема игра, а сега гледам некој чешки фондови проектираат цени на акции. Тоа не ме бендисува. Ме потсеќа на Илирика & Co. (2007, 2008, 2009) кога правеа анализи на времето ја поебаа берзата...
Се сведува се на КМБ и АЛК. Ама не е лоша МСЕ за 15% годишно...
Инаку оваа година изгорев 35% од портфолио на хартии по Европа и сега ќе чекаме поубави времиња.
Да не испадне Бошко само се фали ;)...
Се гледаме следна година, да ми се врати интересот.
Поздрав.
Pozdrav Bosko, i jas sum eden od tie sto te pameti po dobro.
 
Член од
15 август 2018
Мислења
60
Поени од реакции
48
Добро е. Има луѓе по добро ме паметат ;). Беа тоа времиња кога имаше можности на МСЕ.
Излезен сум од форма ... Изгубив интерес за берза... Не следам ниедна берза.. А без читање нема резултати.
Короната ме уби, па гледам да не сум на интернет.
Ретко го читам и форумов.. МСЕ е тапа нема игра, а сега гледам некој чешки фондови проектираат цени на акции. Тоа не ме бендисува. Ме потсеќа на Илирика & Co. (2007, 2008, 2009) кога правеа анализи на времето ја поебаа берзата...
Се сведува се на КМБ и АЛК. Ама не е лоша МСЕ за 15% годишно...
Инаку оваа година изгорев 35% од портфолио на хартии по Европа и сега ќе чекаме поубави времиња.
Да не испадне Бошко само се фали ;)...
Се гледаме следна година, да ми се врати интересот.
Поздрав.
Pozdrav Bosko, jas sum eden od tie sto te pameti kako eden relen postirach na forumov-bez prevara vo postiranjeto. ludjeto shto bea pametni nauchija od tebe mnogu-tie shto ti zaviduvaa te kritikuvaa. Makedonija e chudesna zemja.
Автоматски споено мислење:
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Denes nova objava na MPT ???
Da ne mora da si vidovit za da bidesh clen na nadzoren ne daj boze upraven !!!
Sega ako opne objava deka se prefrlaat parive koj ke gi lsusha deka prodale stanovi pa morale da gi vlozat vo firmata za da prkne !?
Nina sindrom pandemija fati :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Добро е. Има луѓе по добро ме паметат ;). Беа тоа времиња кога имаше можности на МСЕ.
Излезен сум од форма ... Изгубив интерес за берза... Не следам ниедна берза.. А без читање нема резултати.
Короната ме уби, па гледам да не сум на интернет.
Ретко го читам и форумов.. МСЕ е тапа нема игра, а сега гледам некој чешки фондови проектираат цени на акции. Тоа не ме бендисува. Ме потсеќа на Илирика & Co. (2007, 2008, 2009) кога правеа анализи на времето ја поебаа берзата...
Се сведува се на КМБ и АЛК. Ама не е лоша МСЕ за 15% годишно...
Инаку оваа година изгорев 35% од портфолио на хартии по Европа и сега ќе чекаме поубави времиња.
Да не испадне Бошко само се фали ;)...
Се гледаме следна година, да ми се врати интересот.
Поздрав.
Баш се сега убави времиња... уште еден бран ако фати ќе биде Ел Дорадо секаде.
 
Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133
Бошко не ми е баш мило што имаш толку многу загуби, меѓутоа многу ми е мило што сепак си жив и здрав. Од 2000-та наваму парите доаѓаат и си одат проблемот е што годините си поминуваат. Сепак поздрав и во овие денови само здравје да не служи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom