Македонска берза

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Имав некои консултации денес (што има добри познавања со КМБ) и изгледа 8000 денари ќе биде најниската цена на која КМБ сака да биде.

Најверојатно се цели далеку над 8000 денари. 8000 би бил минимумот.

Wood извештајот е само ветер во грб. Петок изгледа ќе има најмногу купувања со тоа и цената ќе порасне многу.
 
Член од
23 февруари 2019
Мислења
283
Поени од реакции
257
Имав некои консултации денес (што има добри познавања со КМБ) и изгледа 8000 денари ќе биде најниската цена на која КМБ сака да биде.

Најверојатно се цели далеку над 8000 денари. 8000 би бил минимумот.

Wood извештајот е само ветер во грб. Петок изгледа ќе има најмногу купувања со тоа и цената ќе порасне многу.
Oва веќе е на работ на кривично дело
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
Имав некои консултации денес (што има добри познавања со КМБ) и изгледа 8000 денари ќе биде најниската цена на која КМБ сака да биде.

Најверојатно се цели далеку над 8000 денари. 8000 би бил минимумот.

Wood извештајот е само ветер во грб. Петок изгледа ќе има најмногу купувања со тоа и цената ќе порасне многу.
poleka drugar zemi vozduh. razbirliv mi e tvojov entuzijazam,ama mislam deka so vreme ke otupi. ke vidis deka se sto leta ne se jade. nekogas ke te koshta .
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Зошто кривично дело?

Види неам јас ентузијазам. Прагматичен човек сум. Само споделувам што муабет се прави „на пазар“ :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
poleka drugar zemi vozduh. razbirliv mi e tvojov entuzijazam,ama mislam deka so vreme ke otupi. ke vidis deka se sto leta ne se jade. nekogas ke te koshta .
Само @Mandrac него ќе го ангажирам за продажба на мојот иден инвестиционен фонд. :)
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Stranskite berzi ne rastat. Naprotiv.

Raste samo USA kaj sto se skoro site Big Tech i Big Pharma. A niv, da se razbereme, im padna sekira vo med so pandemijava.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Stranskite berzi ne rastat. Naprotiv.

Raste samo USA kaj sto se skoro site Big Tech i Big Pharma. A niv, da se razbereme, im padna sekira vo med so pandemijava.
Германија, Кина и Јапонија се исто јаки. Другите тапа. А да Насдак е до небо. Во основа ти е точна забелешката.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Имав некои консултации денес (што има добри познавања со КМБ) и изгледа 8000 денари ќе биде најниската цена на која КМБ сака да биде.

Најверојатно се цели далеку над 8000 денари. 8000 би бил минимумот.

Wood извештајот е само ветер во грб. Петок изгледа ќе има најмногу купувања со тоа и цената ќе порасне многу.
Volkswagen ,poleka.Sprema taa analiza na WOODS, sto ti stalno ja citiras i zemas za biblija vo investiranje,dobivkata na KMB. za 2020 god bi bila 639den. a P\E 10, P\B 1.1.Ako zemes deka momentalna knigovodstvena cena na KMB e ~5800, koga ke gi sklopis kockite ocekuvana cena na KMB. bi bila negde okolu 6300-6400.za 2021 god.Stvarno ne znam od kade dojde do cena 'MNOGU POVEKE OD 8000den.'Ovaa se podatoci samo od taa analiza ,bez carsiski muabeti.Sigurno i ke bide nad 8000den. ama zapodolg vremenski period ,cit. 2022,3,5. Samo ne znam dali navlekuvas ili si baras opravduvanje za investicijata?
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Само @Mandrac него ќе го ангажирам за продажба на мојот иден инвестиционен фонд. :)
Тријат раце регулаторите што ќе лапаат провизии од сите што планираме да отвориме фондови на форумов :lolzz:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Тријат раце регулаторите што ќе лапаат провизии од сите што планираме да отвориме фондови на форумов :lolzz:
Мора од нешто да живеат партиските бајрактари на ДУИ. Ако не ќе ни бараат по рамковен да вработуваме по фондовите.
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Мора од нешто да живеат партиските бајрактари на ДУИ. Ако не ќе ни бараат по рамковен да вработуваме по фондовите.
Ако не за Шиповите од КХВ, гарантирам дека ќе се тепаме за услугите на @Mandrac и @|Volkswagen| како промотери
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Сериозно ме рачунате за промотер......

МУАХАХАХХХХАХАА! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Ако не за Шиповите од КХВ, гарантирам дека ќе се тепаме за услугите на @Mandrac и @|Volkswagen| како промотери

Jas sum kriv priznavam jas ja kaciv berzata sam :)
Pa denes koj sobirase kaj TETEKs neli ne ja biva ili kaj SBT pa duri i MTUR i TKVS ???? Se dokupija i kaj STB ama samo GRNT ne a jas navjam za nea :)
ZA KMB ne sakam da se povtaram ke bide 10.000 pa vie jadete gurabii kolku sakate !!!
Isto kako sto ste site ubedeni deka ALK ke bide 15000 !!! Nema logika ama berza e ke bide :*
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
163
Поени од реакции
79
Zdravo sakam da prasam kade mozam da kupam akcii dali vo banka dali nekade na drugo mesto moze li nekoj da me informira blagodaram oddnapred
Moze da me kontaktirate i na instagram @stole.1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom