Македонска берза

Член од
3 декември 2019
Мислења
71
Поени од реакции
30
Dobro bre sto e ovaa deneska? Da ne pocna kraj na svet nesto pa taka se prodava udolu bozee
 
  • Љубов
Reactions: MSE
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Пофалете се бе, кој ги купи тие ПКБ?? Со кого ќе се глеаме по собранија? :zloo:
Па да ти кажам едина добра зделка денес на МСЕ беше тоа. Си купи човекот акции во компанија на п/е 3 и тоа солидна количина. Браво за него ( не бев јас, стварно ). Ама како и да е, се гледаме на собрание ;)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Па да ти кажам едина добра зделка денес на МСЕ беше тоа. Си купи човекот акции во компанија на п/е 3 и тоа солидна количина. Браво за него ( не бев јас, стварно ). Ама како и да е, се гледаме на собрание ;)
Поздравете ги Џамбо и Монк, и прашајте ги дали сеуште сметаат дека Кутревци се чесни и морални спрема другите акционери како што тврдеа на другиот форум.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Поздравете ги Џамбо и Монк, и прашајте ги дали сеуште сметаат дека Кутревци се чесни и морални спрема другите акционери како што тврдеа на другиот форум.
Јас не кажав дека Џукеловски е чесен и морален, само кажав дека ПКБ е добра компанија.
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
336
Поени од реакции
323
Si kupil nesto pa sega sakas nagore haha opasen si ti bravo
Гарант има спукано нешто, па сега ќе моли бога да почнат да растат :P А како ги нападна такозваните кафекуварки, испадна на крај да вари кафе во лонец, како оној за грав на Прочка.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Гарант има спукано нешто, па сега ќе моли бога да почнат да растат :P А како ги нападна такозваните кафекуварки, испадна на крај да вари кафе во лонец, како оној за грав на Прочка.
не сум толку глуп да спукам на овие цени :) кога ке спукам ке кажам ;) доволно фер?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.909
Поени од реакции
1.762
Америка само што стави забрана за сите дојдовни летови од Европа

Нешто смрдит од Трамп.
Мислам немат забрана од Англија?
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
336
Поени од реакции
323
не сум толку глуп да спукам на овие цени :) кога ке спукам ке кажам ;) доволно фер?
До колку мислиш дека ќе паѓа? Јас не продавам КМБ па макар и до 3000 да се спушти.
 
Последно уредено:
  • Љубов
Reactions: MSE
Член од
11 јули 2017
Мислења
310
Поени од реакции
490
Jinko Solar зелен денес при најголемиот крах. Ви го пишав уште пред 3 месеци кој чита чита.
Утре финансиски извештај очекувам да експлодира :)
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
До колку мислиш дека ќе паѓа? Јас не продавам па макар и до 3000 да се спушти.
Само мене ме терате да прогнозирам, а другите ќутите. После ја ке погрешам а другите што ќутеле ке се во право.

Моја прогноза:
отприлика уште 25-30% МСЕ надоле како некое средно сценарио со најголема веројатност ( 50% )

Оптимистичко, пад за уште 10%, песимистичко, тотал дебакл, пад за уште 40-50% ( по 25% шанса ).
Автоматски споено мислење:

Jinko Solar зелен денес при најголемиот крах. Ви го пишав уште пред 3 месеци кој чита чита.
Утре финансиски извештај очекувам да експлодира :)
Имаш таму? како ги купи? ја видов, ама не се одлучив за влез.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2017
Мислења
310
Поени од реакции
490
Само мене ме терате да прогнозирам, а другите ќутите. После ја ке погрешам а другите што ќутеле ке се во право.

Моја прогноза:
отприлика уште 25-30% МСЕ надоле како некое средно сценарио со најголема веројатност ( 50% )

Оптимистичко, пад за уште 10%, песимистичко, тотал дебакл, пад за уште 40-50% ( по 25% шанса ).
Мора некој крив да има :)
Ти па што им прогнозираш остај ги таму нека си мислат сами.
Автоматски споено мислење:

Само мене ме терате да прогнозирам, а другите ќутите. После ја ке погрешам а другите што ќутеле ке се во право.

Моја прогноза:
отприлика уште 25-30% МСЕ надоле како некое средно сценарио со најголема веројатност ( 50% )

Оптимистичко, пад за уште 10%, песимистичко, тотал дебакл, пад за уште 40-50% ( по 25% шанса ).
Автоматски споено мислење:


Имаш таму? како ги купи? ја видов, ама не се одлучив за влез.
Па подобра шанса од сега нема да има.
Сабајле објавија дека ќе прават откуп на сопствени акции во вредност од 100 милиони долари.
Финансискиот утре е партали односно неакде 100% зголемување на профит спрема лани.
Jinko е 60$ акција кога се ова ќе стивне, 300% потенцијал.

Инаку преку Илирика купено околу 1% провизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom