Македонска берза

Член од
2 април 2018
Мислења
92
Поени од реакции
105
За, жал, оценката на Quai d'Orsay е точна, политичките елити сѐ уште ја попречуваат модернизацијата на МКД и решавањето на меѓусоседски спор го претставуваат како реформа.

Правиме премалку, ги залајнуваме работите па кога почнува да се умира од реа, со многу последици некако го решаваме проблемот.

Ништо страшно, без старт на 15-ти, пазарот на ХВ, таму каде што сме и со она со што располагаме, ќе исфлуктуира ~5-6 проценти, МКД ќе фати нов ритам, ќе реши уште една тура од насобраните глупости, и уште еднаш ќе напредува благодарение на сопствениот неуспех.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
123
Поени од реакции
67
Ah pak citam datum ke nema..ke pagja MSE...pusti zelbi :) .. Datum ke ima a cirkus mora da ima.. naviknati sme :)

A da, go citam soopstenievo od MPT so go dale za cenata na akcijata na berza deka nemale cenovno custvitelno info.. pa koa ke ima na ovaa cena nema da mozat ni da kupat :)
A kaj bea da dadat cenovno custvitelno info koga im ja zgolemija marzata i prevozot za 50% , kaj bea da dadat info deka od oktomvri pocna naplata za rezervite na drzavata..
A vcera sto se izglasa rebalnsot na budzetot vo koi se predvideni 32mil. eur za GAMA do kraj na godina .. belkim toa ke go objavat :)
Ne pieme nafta :) ali pusto mora da se dokupi :)
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hub
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Официјално: Радио Слободна Европа со директен увид во карактерот на негативните коментари на Франција и причините за одложувањето на отворањето преговори за пристап на Македонија во ЕУ


 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
591
Поени од реакции
1.098
Официјално: Радио Слободна Европа со директен увид во карактерот на негативните коментари на Франција и причините за одложувањето на отворањето преговори за пристап на Македонија во ЕУ


Aj po pivo deka kje dobieme datum? ;)

Ne znam zoshto ste tolku negativni?

Nema maz so kje I protivreci na tetka Merkel... nitu baba makron ne e dorasnata... se se sveduva na pregovaracka pozicija... simple as that...
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Aj po pivo deka kje dobieme datum? ;)

Ne znam zoshto ste tolku negativni?

Nema maz so kje I protivreci na tetka Merkel... nitu baba makron ne e dorasnata... se se sveduva na pregovaracka pozicija... simple as that...
Знаеш дека стварно, кога ќе употребиш ,,wink,, смајли, одма објавата добива на тежина? Одма паѓаме на твојата самодоверба и увереност. Линкови и факти, ако може другар. Еве слика долу од неговата изјава денес. Според мене на мала врата веќе кажува што кажува, инаку никад не би спомнал ваква
варијабла за можно одбивање! dfgsdfgs.PNG
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Ќе се јави јунак да ми објасни како добивање на датум за преговори ќе го покачи профитот на АЛК?
Жмроњите ќе почнат да се нервираат што нема да може да се вратат на власт, ќе почнат да пијат Диазепами, па ќе скокнат продажбата и профитот на АЛК
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
591
Поени од реакции
1.098
Знаеш дека стварно, кога ќе употребиш ,,wink,, смајли, одма објавата добива на тежина? Одма паѓаме на твојата самодоверба и увереност. Линкови и факти, ако може другар. Еве слика долу од неговата изјава денес. Според мене на мала врата веќе кажува што кажува, инаку никад не би спомнал ваква
варијабла за можно одбивање!Прегледај го приврзокот 219370
Iskreno me boli na sto pagjas, na sto ne....
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.645
Поени од реакции
4.945
Значи сега до пролета 2020 ќе паѓа МСЕ минус 20-30%, па после ќе расте по 20-30% на секое поглавије а ги има 50 тина. Стварно не гледам никаква логика во вакво трејдање.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.108
Поени од реакции
705
Najgolem pad kaj precenetite akcii,odnosno onie st najbrzo rastea sega najbrzo pagjaat....
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Da da glupi bea MPT sto si dokupija na 80.000 vie bolje znaete a i gledam oficijalno na berza i GRANIT nisto ne razbira :)
Prodavajte slobodno ako nema ovci ke nema ni volna .
Dobro sto lani imavme datum pa pokazaa firmive dobivka sega ne znam moze nema pod mishka ke si ja stavat :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom