Македонска берза

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Ovoj Beton Stip kako go zemaa taka ke im go zemat :)
Ajde nisto strasno ke se vkljucuva realizacija na noviot bran investiciski proekti plus noviot klinicki !! Vidovte i sami kako denes na teren se pocna noviot bran investicii vo infrastruktura vo lipkovo :) Kako najava za noviot gazda ma chesmata :)
Ke se pie mleko od taa ceshma samo sto drug ke ja drzi ceshmata :)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
За Бетон Штип се виде уште во јануари дека немаат намера да го спасуваат, вајљда за овие неколку месеци имаат измолзено се што било вредно, а можело да го измолзат,
дали се во загуба? не верувам.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.931
За Бетон Штип се виде уште во јануари дека немаат намера да го спасуваат, вајљда за овие неколку месеци имаат измолзено се што било вредно, а можело да го измолзат,
дали се во загуба? не верувам.
Во загуба од по 55мил ден се две години по ред најмалку. Но имаат уште доста капитал. Не се во негативен капитал. На брзинка ги ѕирнав извештаите. Незнам зошто се зборува за стечај, не ги знам точно законите. Мене ми изгледа дека фирмата има уште шанси и тоа доста да се спаси.
Но, од далеку не сум експерт за БШтип. Не ја следам таа акција зошто не е ликвидна.
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Ja peevzemaa so nenaplateni pobaruvanja od drzavata za dzabe pa i gi plati drzavata otkako ja zemaa pa isto ke bide i sega so nenaplateni pari ke ima prevzemanje pa ke se naplati od drzavata ama koj ?
Ne prati mnogu izvestai slusaj gi zidovite i tie imaat ushi :)
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Se znae li koj vcera istrguva tolkava kolicina TNB,a so toa ja turna i i cenata ?
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Da se znae koj e nekoj sto ke jade 5.158.384,00 dividend ;) a kako stojat rabotite i dogodina uste tolku :)
 
Член од
22 октомври 2018
Мислења
6
Поени од реакции
2
Moze li nekoj da preporaca broker? Po moznost so niska provizija? Kupuvanje/prodavanje mora da odi preku brokerska kukja, neli?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Во загуба од по 55мил ден се две години по ред најмалку. Но имаат уште доста капитал. Не се во негативен капитал. На брзинка ги ѕирнав извештаите. Незнам зошто се зборува за стечај, не ги знам точно законите. Мене ми изгледа дека фирмата има уште шанси и тоа доста да се спаси.
Но, од далеку не сум експерт за БШтип. Не ја следам таа акција зошто не е ликвидна.
Бетон има дадено кредит на ЗПКО од 4м евра (тукаа некаде беше), има побарувања од таа компанијата што го градеше клинички, ми се чини имаше завршени работи од 1-2м евра (претпоставувам на државата), земале кредит, а кредитот не го плаќат и знаеш банките што прават.

Онаа што јас го пишав е дека сопствениците немаат намера да го спасат Бетон, не се ни обидоа да претураат од шупло во празно.
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
jas kolku sto znam best e zavrsena prikazna . nekoj da ne se izlaze da kupuva slucajno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom