Македонска берза

Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Fers i Tnb so slicna dividenda 17XX, a razlika vo cena 79 vs 17 K

Jas razbiram ocekuvanja razvoj ova ona...ama sto e mnogu mnogu e
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
zdravo,
dali nekoj znae dali moze da se uplati i kupuvaat akcii (dali bankite dozvoluvaat, account veke napraviv) na interactivebrokers od makedonija?
pozdrav
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Дешки, имаше муабети да се организира средба, па еве сега се отвара прилика со срањево во Пекабеско. Предлагам во недела околу 11 саат кој има акции во ПКБ да се видиме некаде у центар да испиеме по едно кафе/пиво и да видиме шо како. Повикот секако е отворен и за сите други. Кликнете фејв кој е заинтересиран и утревечер ќе пишам конкретно инфо
 
Член од
25 август 2011
Мислења
41
Поени од реакции
9
Здраво , знам дека е глупо можда прашањево ама не се разбирам. Имам нешто акции во ОКТА, дали има надеж според вас поискусните уште да оди нагоре , па да речеме и дупло или тешко . Знам дека не може во целост и сигурно да се предвиди , но сепак некои насоки.Фала :)
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
2.359
Дешки, имаше муабети да се организира средба, па еве сега се отвара прилика со срањево во Пекабеско. Предлагам во недела околу 11 саат кој има акции во ПКБ да се видиме некаде у центар да испиеме по едно кафе/пиво и да видиме шо како. Повикот секако е отворен и за сите други. Кликнете фејв кој е заинтересиран и утревечер ќе пишам конкретно инфо
Одличен предлог. Оваа шитарија треба да помогне да се организираме. И јас имав идеја и за овој случај и за сите наредни и разговорав со еден корпоративен адвокат и тој сака да се приклучи и да помогне во нешто како Здружение за заштита на правата на малцинските акционери.

Утре нема да бидам во МК, но ќе ми пренеси некој од акционериве за што се разговарало. Ветувам дека на нареден состанок ќе дојдам. Имам еден предлог но за да не чита некој од ПКБ по форумов ќе му го пратам на @therealgrim во порака.

Ако пак можете денес во некое време кон 19:00, ќе можам да присуствувам.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Здраво , знам дека е глупо можда прашањево ама не се разбирам. Имам нешто акции во ОКТА, дали има надеж според вас поискусните уште да оди нагоре , па да речеме и дупло или тешко . Знам дека не може во целост и сигурно да се предвиди , но сепак некои насоки.Фала :)
Jas gi prodadov i preporacuvam na sekoj da gi prodade.

Vakvi euforii na MSE se slucuvaat ednas u 10 godini i ne traat poveke od 12 meseci. Zlatna sansa
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
109
Поени од реакции
100
Da vidime kaj Okta realen bilans kako MPT lani. Posle target cena za izlez.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Jas gi prodadov i preporacuvam na sekoj da gi prodade.

Vakvi euforii na MSE se slucuvaat ednas u 10 godini i ne traat poveke od 12 meseci. Zlatna sansa
Во пракса МСЕ постои 15-18 години. Така да имаме доволно историја за да видиме ;). Но ако судиме по други пазари можно е да си во право.
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
109
Поени од реакции
100
A posle 12-te meseci sto bi bilo? Pak mbi 10 na 1750 slednata decenija?!
Boomot od 2007-8 i segasniov rast imaat razlicna genetika ;)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
A posle 12-te meseci sto bi bilo? Pak mbi 10 na 1750 slednata decenija?!
Boomot od 2007-8 i segasniov rast imaat razlicna genetika ;)
Судејќи по валуациите и растот на добивката(минус овој квартал) и макроекономијата...груба проценка за мби 10 за 10 години е од 7000 до 15000 барем во еден момент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom