Македонска берза

Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Najniska ti e vo KMB... ama od iskustvo i drugite brokerski kukji moze da ti dadat podobri uslovi duri podobri i od kmb, zavisi kolku kapital kje investiras, kako i obem na transakcii...

Moze li nekoj da preporaca broker? Po moznost so niska provizija? Kupuvanje/prodavanje mora da odi preku brokerska kukja, neli?
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Член од
19 декември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
49
Sto se tiče korupcije. Dobro došli u “balkanski klub”! Umjesto da se smanji i iskorijeni u RH je gore nego prije 10 godina.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Член од
2 април 2018
Мислења
92
Поени од реакции
105
Член од
2 април 2018
Мислења
92
Поени од реакции
105
Trade war
‘Don’t say we didn’t warn you’: A phrase from China signals the trade war could get even worse
https://www.cnbc.com/2019/05/29/dont-say-we-didnt-warn-you---a-phrase-from-china-signals-the-trade-war-could-get-even-worse.html

Bond sign
The yield on the 3-month US bond is currently higher than the 10-year, hovering around 2.35%. That's another cause for concern. When short-term rates are higher than long-term yields, that is called an inverted yield curve.
That typically happens before a recession.
https://edition.cnn.com/2019/05/29/investing/bond-market-yield-curve/index.html
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133
Не сонувајте со отворени очи, сорос си заврши работа лани сега може мирно да си спие. Нема еу ни во сон камоли на јаве ..., плус на глобалистите не им успеа проектот Македонија изгубија многу места во европскиот парламент, ќе треба да се потат да прават влада, ама не можат сами ...
Дај ние да не летаме многу од нашава берза да си ги паричките наши .... батали политика нема леб таму само главоболки ..
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
Ако беше некој денес на собрание на СТБ да сподели информација.
Да бе стварно, нека не информира некој. И мене живо ме интересира што стана со предлогот за конверзија на приоритетните?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Да бе стварно, нека не информира некој. И мене живо ме интересира што стана со предлогот за конверзија на приоритетните?
Веќе има објава за заклучоците од Собранието на seinet
 
Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133
Да бе стварно, нека не информира некој. И мене живо ме интересира што стана со предлогот за конверзија на приоритетните?
За Конверзијата, долга е мислам таа работа бидејки колку што јас имам инфо прво требаше да се соберат 51% потписи од вкупниот број на акции кај некојси нотар, па тој потао треба да изнесе негово мислење до одборот на банкава па потоа да се разгледува ... а и тие што потпишуваа не се многу оптимисти а било каква разрешница, ама си одеа да потпишуваат. Ако има некоја инфо плус ќе се потрудам тука да поделам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom