Македонска берза

Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
Имаше на Собрание идеи 2x1 3x1 се појави и капетан Пикард рече ке инвестира со 3x1. Тешко ке се соберат потписи за основно барање прагот е висок мн акции треба. Незнам до каде е постапката колку се собрани.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
461
Поени од реакции
369
Ако добро пресметав 1,3 проценти што и не е баш малку
Sto znam mislam ne e mnogu 1,3%.[DOUBLEPOST=1496655650][/DOUBLEPOST]Kako sto citav predhodni postovi na ovaa tema Tendo e optimist za STBP. Mozebi ne e loso da se kupi sega dokolku e seriozna rabotava so konverzijata.
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Sto se sluci so TPLF, tolku li se sigurni deka kje go povratat biznisot so promenava na vlasta ili nesto drugo e?

Taka e, se ti e izdrzano i vo pravo si... ama zaboravas deka NEKOJ postojano odbiva da go vrati dolgot od 23 mil na tplf iako ima pravosilna odluka i od ustaven deka treba da se naplati...
koga cela dzungla e protiv tebe, dzabe ti e i zakon i sve... e taka kje go vrati kreditot!
[DOUBLEPOST=1496657760][/DOUBLEPOST]Сега ништо не се случува, ама знаејќи дека се сдс фирма , убави работи ќе им се случуваат. Убаво ми викаа, купи си топлификација, кога сдс ќе направи влада сите судски тужби ќе завршат во корист на ТПЛФ, на Бег може да му речат дека е штетен договорот за народот и оп ТПЛФ огромни профити. Се на се убава иднина за ТПЛФ (y)

Ама јас неее, ТПЛФ не е ликвидна како КМБ :tapp: :place:
Da, mi ja zema mislata... ima nekolku opcii za da zazivee TPLF kako sto treba. Ako se ostvarat planivite sto gi slusav na sobranijata moze da se vrati vo top5 na MSE.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Како едноставно го кажувате ова со промената на владата и Топлификација.

Ако добро се сеќавам тие пропаднаа одкако се либерализираше пазарот.

Едно вака можеби глупо прашање ветување на Заев е дека ќе има гасификација, дали мрежата на топлификација би можела така да има некоја голема вредност?
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
[DOUBLEPOST=1496657760][/DOUBLEPOST]Сега ништо не се случува, ама знаејќи дека се сдс фирма , убави работи ќе им се случуваат. Убаво ми викаа, купи си топлификација, кога сдс ќе направи влада сите судски тужби ќе завршат во корист на ТПЛФ, на Бег може да му речат дека е штетен договорот за народот и оп ТПЛФ огромни профити. Се на се убава иднина за ТПЛФ (y)

Ама јас неее, ТПЛФ не е ликвидна како КМБ :tapp: :place:
Da, mi ja zema mislata... ima nekolku opcii za da zazivee TPLF kako sto treba. Ako se ostvarat planivite sto gi slusav na sobranijata moze da se vrati vo top5 na MSE.
Не знам зашто се замарате со компании кај кои што има премногу ако оваа-ако-онаа ке биде добро итн.,судски тужби и разни други услови кога имате други здрави компании со сигурен раст,без судски и сопственички заврзлами.Тука пред се мислам на банкарските акции,АЛК.,ПКБ.,ППИВ и др.Оваа што го зборите за конверзија приоритетни во обични,ТПЛФ, во народот се вика не умри магаре до зелена трева.
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
Не знам зашто се замарате со компании кај кои што има премногу ако оваа-ако-онаа ке биде добро итн.,судски тужби и разни други услови кога имате други здрави компании со сигурен раст,без судски и сопственички заврзлами.Тука пред се мислам на банкарските акции,АЛК.,ПКБ.,ППИВ и др.Оваа што го зборите за конверзија приоритетни во обични,ТПЛФ, во народот се вика не умри магаре до зелена трева.
Апсолутно се слагам. Од друга страна пак тој што купил ТПЛФ пред месец дена, не да му е зелена тревата него и процветала по малку.
Тоа е берза , има место за сите.И за шпекуланти нормално.;)
 
Член од
9 мај 2017
Мислења
352
Поени од реакции
635
Шпекулантите најмногу ќаруваат, само доколку навреме го фатат бранот, и да е некој добар бран да не е ЦУНАМИ :)
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
117
Поени од реакции
108
Blagodaram M.Marlon
Не е ништо, а највеќе задоволството е мое што можам да помогнам.
Туку да не трошиме простор на форумов, културата се подразбира исто како да сме напишале. (y)
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
бестнетов уште ли е 10к за цела година или го намалија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom