Македонска берза

Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
E dobro be brat samo prasav,ne se luti odma. :cenzura: :свиркам:
Автоматски споено мислење:

Se nadevam deka i MPT ke donese vakva odluka,pa malce da mrdne ??
 
Последно уредено:
Член од
19 октомври 2012
Мислења
294
Поени од реакции
249
Го има некаде објавено јавно финансискиот извештај на Шпаркасе за 2021?
Има на страната на КХВ
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
За Реплек ценовно чуствителна информација е зголемување на приходи во квартал за 5% :nesumjas:

# ДулеВеднашДаСеЈавиНаПријавница :несвест:

 
Член од
17 јули 2020
Мислења
63
Поени од реакции
36
MSE denes mnogu razdvizeno.... toa mislam e dobar znak deka berzata ne e mrtva
 
Член од
20 декември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
190
TNB vo najava da podeli po 22 litri benzin x akcija a STB izgleda ke ja zadrzi dobivkata za blokovi i geramidi stom resile da gradat sopstvena zgrada slicna na kulite bliznacki:popce:
 
Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133
TNB vo najava da podeli po 22 litri benzin x akcija a STB izgleda ke ja zadrzi dobivkata za blokovi i geramidi stom resile da gradat sopstvena zgrada slicna na kulite bliznacki:popce:
30 години ја градат таа зграда и 5-6 главни директори се сменија сеуште немаат ни плац купено и иако купат можеби да купат нешто веќе изградено, значи тешко дека ќе градат од 0 и зошто би го оставиле цел профит тука. Плус очекувам дека чекаат што ќе се случи прво кај нив(читај спец. опер. уште ништо не е јасно) и покасно ќе одлучуваат што ќе прават со профитот. Плус нема долго време собрание тоа повеќе ме загрижува, плус сите во годинашниве проекции горе- доле имаат ставено ориентационо кога ќе имаат собрание само СТБ нема таков податок, има само датум на објава на квартални извештаји. Мене тоа повеќе би ме загражило, отколку што денес без причина падна цената за околу 3% и се истргуваа(читај ги продадоа) релативно многу акции за СТБ.

До Септември може ќе биде вака релативно стабилно, потоа може да очекуваме пад на берзава.

Ќе ги предвидам првите квартални извештаи на триве банки, КМБ околу 6-7 милиони евра, ТНБ 7-8 и пак СТБ со 8-9.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
TNB vo najava da podeli po 22 litri benzin x akcija a STB izgleda ke ja zadrzi dobivkata za blokovi i geramidi stom resile da gradat sopstvena zgrada slicna na kulite bliznacki:popce:
A sto, sega nemaat pari? 3 godini neraspredeleni dobivki i bez dividenda ili nad 110M EUR vo kesh, plus 10M EUR od Q1/2022
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Форумчево не ви работи за викенд, ес јужуал. Топ. Пошо мислите само у тој образец од 40 саати неделно за пари, затоа ви се такви билансите, сиромави и кревки... :(
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Форумчево не ви работи за викенд, ес јужуал. Топ. Пошо мислите само у тој образец од 40 саати неделно за пари, затоа ви се такви билансите, сиромави и кревки... :(
Apsolutno si vo pravo druze.Forumot ne raboti za vikend,a i preku nedelata ima eden do max.dva posta dnevno.
Ne zatoa sto ne mislat na pari za vikend,tuku zatoa sto sekoj misli deka e najpameten i najdobar i ne saka nisto da spodeli so drug, cunki ke mu go ukrade "aznoto"
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
Apsolutno si vo pravo druze.Forumot ne raboti za vikend,a i preku nedelata ima eden do max.dva posta dnevno.
Ne zatoa sto ne mislat na pari za vikend,tuku zatoa sto sekoj misli deka e najpameten i najdobar i ne saka nisto da spodeli so drug, cunki ke mu go ukrade "aznoto"
Ајде бе пријателе сподели Ти нешто. Откако те помнам само прашуваш и чекаш некој да ти каже нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom