Македонска берза

Член од
10 декември 2008
Мислења
950
Поени од реакции
1.485
Оди у Уни и тоа вечна ке ти дадат. 10че камата. Ризикот не е висок нешо сличен како на Евергранде кредиторите :)
Автоматски споено мислење:
Дај жити се најди ми од обврзицата на УНИ сакам да земам. Колку ќе ми најдеш, толку ќе земам. Ризикот јас го прифаќам.
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.263
Поени од реакции
1.601
Јас мислев ќе се избаци некоја Тика или катарска или саудиска добронамерна невладина организација да ја откупи фондацијата од Бетон и започнатата црква да ја заврши како огромна џамија во епицентарот на Скопје што ќе ѝ биде блиску за молитва на огромната турска заедница од Малиот Истанбул што се нарекува Рамстор мол :pos:

Ама ете, сепак христијаните покажаа пара и ќе си остане црква, иако според волуменот и габаритите одлично ќе се конвертираше во џамија
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.263
Поени од реакции
1.601
Па реално, да се направи џамија и исламската заедница да ги организира да доаѓаат оние мигранти на поминување да спијат околу џамијата, има експресно да ги протераат Македонците да не поминуваат даље од Рекорд и центарот на градот ќе биде преполн со секакви мигранти и азиланти, како во многу други метрополи во Европа...

Него еве Папата се јавил малце да се посипува со пепел и да го менаџира незадоволството на рајава:


Да сакале навистина да им ги скратат пипците на менаџерите, ќе немаше и 30 години подоцна да се дешаваат работи како во Пекабеско!
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
950
Поени од реакции
1.485
Па реално, да се направи џамија и исламската заедница да ги организира да доаѓаат оние мигранти на поминување да спијат околу џамијата, има експресно да ги протераат Македонците да не поминуваат даље од Рекорд и центарот на градот ќе биде преполн со секакви мигранти и азиланти, како во многу други метрополи во Европа...

Него еве Папата се јавил малце да се посипува со пепел и да го менаџира незадоволството на рајава:


Да сакале навистина да им ги скратат пипците на менаџерите, ќе немаше и 30 години подоцна да се дешаваат работи како во Пекабеско!
Слободан треба да му изгради една црква на Папава во Кадино и секој ден да се моли и да носи масло во неа. Да не беше Папава и неговите тогашни политики Цобе никогаш ни на сон немаше да стигне до 80% од компанијата.

Ако не црква, бар во некоја од локалните кафани во Кадино да му отвори сметка на Папава да можи да си пие на рает до крајот на животот, да не го гледа народот.

П.С. Шала на страна, ова е првата разумна порака што ја имам прочитано од Бранко. И Љубчо во последно време знае да погоди во центар со некоја колумна. Реално деца не требаше да се стават на премиерска позиција.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
357
Поени од реакции
370
Слободан треба да му изгради една црква на Папава во Кадино и секој ден да се моли и да носи масло во неа. Да не беше Папава и неговите тогашни политики Цобе никогаш ни на сон немаше да стигне до 80% од компанијата.

Ако не црква, бар во некоја од локалните кафани во Кадино да му отвори сметка на Папава да можи да си пие на рает до крајот на животот, да не го гледа народот.

П.С. Шала на страна, ова е првата разумна порака што ја имам прочитано од Бранко. И Љубчо во последно време знае да погоди во центар со некоја колумна. Реално деца не требаше да се стават на премиерска позиција.
Не се сеќавам баш најдобро на тоа време па затоа да си прашам:
Дали Пекабеско настана од претставништвото на тогашна српска Пекабела?
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.263
Поени од реакции
1.601
Не знам само како успеал да стигне до осумдесетина проценти од акциите? Има многу јадење го.на за него и по интернетов и скоро секаде кајшто ќе прашаш, ама немам прочитано или слушнато како конкретно им ги откупил или преземал на вработените. Во времето на приватизацијата биле мала фирмичка со само миљон евра еквити, но сепак 80% акции се ептен сериозна количина. Ниеден друг социјалистички директор нема толку
 
Член од
23 февруари 2019
Мислења
202
Поени од реакции
178
Сите шо мислевте дека трансфер на годината е Роналдо у Манчестер. Не. Не.
Антонио Аргир се сели во Љубљана како балкански шеф на ниво на цел НЛБ груп со менаџерскиот договор шо започнува на 1.1.2022.
П.с не гуглај нишо нема да најдеш, почни да се дружиш со фелата :)
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
179
Поени од реакции
211
фала на комплимент другар :)
Автоматски споено мислење:

Тој новиот дур да се акомодира, дивиденда за 2020 не гледаме. Време е за натурална корекција на ТНБ на 23 -24к :(
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2019
Мислења
202
Поени од реакции
178
фала на комплимент другар :)
Автоматски споено мислење:

Тој новиот дур да се акомодира, дивиденда за 2020 не гледаме. Време е за натурална корекција на ТНБ на 23 -24к :(
Политиката за дивиденда доаѓа „од горе“ така да не би ја отпишал толку брзо.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
179
Поени од реакции
211
pkb.png
Абе, кации, тии...!
Автоматски споено мислење:

Шо праиме со налогчево 100 ком по 12.000 кај ПКБ. Кутревски како е, добар со здравје? Пуштите абер, се дешава нешо?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom