Македонска Втора Лига

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
по едно коло неиграње се премислија и ете ги назад. ама отепани се, па можно е директно да си испаднат. секако боље тие него клуб со историја и традиција како Тетекс, кој иако педерски со фузија се врати во лига.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Колку екипи ќе отпаѓаат годинава се знае ако вака остане во Прва, еден од исток и еден од запад да испадне?
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
265
Поени од реакции
100
Колку екипи ќе отпаѓаат годинава се знае ако вака остане во Прва, еден од исток и еден од запад да испадне?
вака отпаѓаат по две екипи од исток и од запад.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
две отпаѓаат сигурно, а може и повеќе во некоја група во зависност од тоа кои ќе испаднат од Прва.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Конечно паметна одлука.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.950
Поени од реакции
6.746
Конечно паметна одлука.
На што се радуваш како навивач на Победа ова да го наречеш паметна одлука не ми е јасно ?

Само да ти доловам, ако сега Победа со една нога е во ПМФЛ со обединета ВМФЛ Победа ќе ти биде сигурен патник во трета лига, јасно е дека разликата во квалитет е огромна поради слабите финансии во Истокот, а ваквото обединување уште толку ќе го погреба фудбалот во овој регион каде едвај мака мачат да соберат 10 клуба во третите лиги па од две трети лиги направија една.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
На што се радуваш како навивач на Победа ова да го наречеш паметна одлука не ми е јасно ?

Само да ти доловам, ако сега Победа со една нога е во ПМФЛ со обединета ВМФЛ Победа ќе ти биде сигурен патник во трета лига, јасно е дека разликата во квалитет е огромна поради слабите финансии во Истокот, а ваквото обединување уште толку ќе го погреба фудбалот во овој регион каде едвај мака мачат да соберат 10 клуба во третите лиги па од две трети лиги направија една.
Јасно ми е што зборуваш ама не го пишав она од аспект за лична корист, туку е подобро за македонскиот фудбал и за млади деца да напредуваат. Нема цел да играат годинава Братство, Локомотива во втора лига, прво немаат ни финансии, ни играчи, ни па услови. На жими мајка само колку да се кажи второлигаши сме. Истото лани и Росоман.

Ако уште годинава ФФМ ги спои двете втори лиги, свесен сум дека ништо од Победа, а и Беласица. Од 10 екипи во запад, би изгубиле од минимум 8.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.950
Поени од реакции
6.746
Јасно ми е што зборуваш ама не го пишав она од аспект за лична корист, туку е подобро за македонскиот фудбал и за млади деца да напредуваат. Нема цел да играат годинава Братство, Локомотива во втора лига, прво немаат ни финансии, ни играчи, ни па услови. На жими мајка само колку да се кажи второлигаши сме. Истото лани и Росоман.

Ако уште годинава ФФМ ги спои двете втори лиги, свесен сум дека ништо од Победа, а и Беласица. Од 10 екипи во запад, би изгубиле од минимум 8.
Доброто на македонскиот фудбал не е во обединувањето на вторите лиги, туку во развивање на квалитетна прва лига и младински школи, фудбал ослободен од корупција и местење а тоа нема да го има, секој си го гледа својот личен интерес така и треба и ти, за македонски фудбал на сите курот ги заболе, а искрено и на мене за него.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Кога почнува втора лига? Каде има распоред за втора лига? На ФФМ не можам ништо да најдам :) За публика бараат ли нешто на влез? Потврда за вакцина мислев...
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Кога почнува втора лига? Каде има распоред за втора лига? На ФФМ не можам ништо да најдам :) За публика бараат ли нешто на влез? Потврда за вакцина мислев...
На 28.08.2021 ќе почне неофицијално. Ждрепка за распоред во сабота во 12ч ќе има
Автоматски споено мислење:

Распоред, стрелци и резултати, од прва до четврта, а некогаш и петта лига, само на www.macedonianfootball.com
Ако успеат да се повратат на истото ниво после хакерскиот напад од Грција летово за време на европското :)
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Кадино беа на подготовки во Словенија, сега не платиле:pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Кадино беа на подготовки во Словенија, сега не платиле:pos:
Блашко ги презема летово, он ги однесе таму на подготовки. Ама изгледа не испаднала соработката докрај...
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
Член од
25 октомври 2012
Мислења
811
Поени од реакции
1.180
На најјинтересно ваљда се вклучив на Гостивар - Воска,едно бате во 25та минута му влага на судијата и му пцуе се живо,ни да го тргне некој ни ништо,судијата чека да си испадне овој :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Единствено овие од Автокоманда потешки сељаци се од овие на натпреварот Кадино-Силекс што се во публика. Му викаат на голманот на Кадино: Излези бе да га ебу. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom