Македонската атлетика

Што е спасот за македонската атлетика


  • Вкупно гласачи
    5
  • Гласањето е завршено на .

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Немаме услови.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
jas sum atleticar i najverojatno najdobro od site ovde gi znam sostojbite vo atletikata. prvo i najvazno e tao sto nema uslovi, ama bas nikakvi uslovi. posle, rakovodstvoto sto sega e na vlast se grobari na makedonskata atletika. makedonija imase medelisti na balkanijadi a sega idat so 13 godisni deca na seniorska balkanijada. pretsedatelot nema vrska sto mu se slucuva vo federacijata, a generalet sekretar e toj kopjasot sto go spomnavte pogore. bese atleticar i sega koga go staeja da bide gen. sek. zabrae deka nekogas i toj bil atleticar, pa "im gi lize mudata" na tija sto sto go staeja toa sto e sega. selektorot i strucniot sovet se prikazna sama za sebe. kaj se videlo vo atletika da ima selektor? se znae toj sto ima rezlutati, odnosno toj sto eprv toj odi na natprevar, ama toj si zema od negoviot klub, od clenovite na strucniot sovet, se zemaat deca na funkcioneri u AFm. abe katastrofa.
ako nekogo interesira nesto pojke neka pise ili ovde ili po PP i ke praemo muabet
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
11 години не постои темава. :oeoeoe:


Дарио Ивановски со нов државен и личен рекорд, овој пат на балканското првенство во сала што се одржува во Истанбул.
4то место на трката на 3.000 метри, 8:14:44 е резултатот на Даре.

Иначе Дарио е еден од спортистите со стипендија од МОК за ОИ 2020 Токио, ќе брка норма во дисциплините 1.500 и 3.000 метри.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.195
Поени од реакции
190.181
11 години не постои темава. :oeoeoe:


Дарио Ивановски со нов државен и личен рекорд, овој пат на балканското првенство во сала што се одржува во Истанбул.
4то место на трката на 3.000 метри, 8:14:44 е резултатот на Даре.

Иначе Дарио е еден од спортистите со стипендија од МОК за ОИ 2020 Токио, ќе брка норма во дисциплините 1.500 и 3.000 метри.

Многу ми е мерак за ваквиве посветени спортисти како него. Гледам дека е сериозен во атлетиката, мислам и ти потенцираше дека здраво се храни, не пие алкохол итн., само браво за дечкото
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Многу ми е мерак за ваквиве посветени спортисти како него. Гледам дека е сериозен во атлетиката, мислам и ти потенцираше дека здраво се храни, не пие алкохол итн., само браво за дечкото
Ѕвер е, многу е посветен, само тоа му е у памет а и што друго у бедотијава од држава. По улици и тротоари тренира(ше).
Сеа следно му е првенство у Бирмингем па следат јаки припреми после и тренинзи у странство.

Се надевам ќе успее да се пласира за ОИ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.195
Поени од реакции
190.181
Ѕвер е, многу е посветен, само тоа му е у памет а и што друго у бедотијава од држава. По улици и тротоари тренира(ше).
Сеа следно му е првенство у Бирмингем па следат јаки припреми после и тренинзи у странство.

Се надевам ќе успее да се пласира за ОИ.
На онаа трката од 10 км есеноска, ние (останатата багра де) не сме стигнале ни до зоолошка, тој веќе готово, се враќа. Сам дремеше на целта 20 минути, на фонтаната кафе пиеше :pos: :cuc:
 
На врв Bottom