Македонија

Дали Македонија, може да се пласира на Европско Првенство во 2012 ?

  • Да

    Гласови: 1 16,7%
  • Не

    Гласови: 5 83,3%

  • Вкупно гласачи
    6
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.319
Поени од реакции
5.570
Македонци бееее.... Тука ви е местото... Каква и да е репрезентацијата таа мора да се сака... Покрај овие тешки моменти, мора да сме сплотени во едно, и да им даваме поддршка на Македонските репрезентативци...

Видов дека Џену имаше отворено тема, поназад, но не е активна, година дена, и не може да се остава мислења...

Зарем не мислите, дека им е потребна поддршка, макар била и преку букви и знаци? Зарем треба да ја оставиме Македонија, кога и е најтешко ? Сакам да видам колку МАКЕДОНЦИ имаме тука, и оние кои се чувствуваат такви....

Македончиња тука ви е местото....

По победата над Андора, самодовербата не е на она најниско ниво, каква што беше... Русија е светкса велесила, но да се потсетиме дека токму против „големите“ имаме најдобри резултати... Македонци, одиме на победа против „зборнајата“... Македонци, одиме на Европско....
 
В

Вори

Гостин
Ќе се посереме против Русија и ќе си дојдеме на старото.
Никогаш нема да напреднеме во фудбал,никогаш.
Се додека има лопови во федерација кои крадат пари на велико,ќе си стоиме во место.

Дотогаш,Ерменија ќе ја декласира Словачка,Литванија ќе му се држи повеќе од добро на Шпанија,Естонија ќе ја тепа Србија на домашен терен итн...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.319
Поени од реакции
5.570
Зошто отвори нова кога дискутираме во мак.фуд.репрезентација?
Зашто тука е како фан клуб, како што и гласи подфорумот... Другото е тема, за која можи да имета општи мислења... Твое е правото да избереш...:)

--- надополнето ---

Ќе се посереме против Русија и ќе си дојдеме на старото.
Никогаш нема да напреднеме во фудбал,никогаш.
Се додека има лопови во федерација кои крадат пари на велико,ќе си стоиме во место.

Дотогаш,Ерменија ќе ја декласира Словачка,Литванија ќе му се држи повеќе од добро на Шпанија,Естонија ќе ја тепа Србија на домашен терен итн...
Јбг, јасно е тоа.. Кога оној, Хари ке си замине можи и ке има нешто... Али до тогаш... Една ни е ....
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.370
Поени од реакции
49.923
Еве, ја и давам подршка на репрезентацијата која сигурно нема да се пласира на европско и скоро сигурно дека ќе биде петта у група.
А ако сакате да си се тапшаме по рамо, нема проблем еве и тоа:
Македонија е најбоља!!!!
Оле, оле, оле...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Болна приказна сме ние..не само во фудбалот,не само во спортот,туку до народот е..ние едноставно сме за нигде како држава..на пример зошто да се вложува во спортот кај нас кога државата тоа не го дозволува со даноците и законите..а и плус вложените пари се сите неповратни..околу ова треба долго да се дискутира па не би сакал да одам до крај офф топик само сакав да разјаснам во што е проблемот кај нас....ама како што би рекле старите..Надежта последна умира!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.665
Поени од реакции
28.819
Македонац, тераме на онаа за мак.фудбалска репрезентација, вака ке испадне 2 теми а исти муабети буквално, ке се бунат, ке оди оваа под клуч, башка и таа е етикетирана ко важна, нема теорија некој да ја промаши.
Овде оставаме простор пред Се за тимовите, за репрезентации слабо се дискутира, освен кога се квалификациски мечеви или пријателски, или некои големи натпреварувања.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom