Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
:pos2::pos2::pos2: да не очекувате да победиме и круната европски првак да ни ја предадат?:pos2::pos2::pos2:што направил хари?ја довел шпанија!незнам што толку еуфорија.ни иделе и англија,холандија....и никому ништо(иако шпанија е европски првак)за англија навивам ама ако избирам која репрезентетација сакам да дојде во скопје апсолутно тоа е БРАЗИЛ :vozbud: :toe:
Ма каков Бразил бе, ц ц ц ц, шо збориш ти. Бразил може вода да и носи на Шпанија! У еден тим:Касиљас, Реина, Рамос, Пујол, Албиол, Чави, Чаби, Фабрегас, Иниеста, Казорла, Силва, Сена, Капел, Жоакин, Торес и Виља. :nesvest:
Имала ли некоја репрезентација, некогаш подобар состав?
:nesvest:
Шпанија на Бразил, Холандија и Англија може да му игра сама!
:pos2::pos2:Леее смешно е еј, споредба Шпанија-Англија и Шпанија-Холандија...:pos2:
Не ме сфаќајте погрешно, навивам за Бразил и Италија, ама ова Шпанците ми се симпатични у последно време.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
:pos2::pos2::pos2: да не очекувате да победиме и круната европски првак да ни ја предадат?:pos2::pos2::pos2:што направил хари?ја довел шпанија!незнам што толку еуфорија.ни иделе и англија,холандија....и никому ништо(иако шпанија е европски првак)за англија навивам ама ако избирам која репрезентетација сакам да дојде во скопје апсолутно тоа е БРАЗИЛ :vozbud: :toe:

Pred da se dogovarat so selekcijata na Spanija bese najprvo napraven obid da se donese repreyentacijata na Brazil, no tie barale mnogu pari za da pristignat so pogolemite dzvezdi. I potoa nasive se dogovorija so Spanija...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Pred da se dogovarat so selekcijata na Spanija bese najprvo napraven obid da se donese repreyentacijata na Brazil, no tie barale mnogu pari za da pristignat so pogolemite dzvezdi. I potoa nasive se dogovorija so Spanija...
Како што знам Бразил за да гостува бара 1 милион евра и се платено да биде (престој, транспорт...) Малце тој потег им е како да се Глобтротерси али Бразил си е Бразил.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
ја прв отворив ваква тема... :(
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Во што се кладиме дека пола од ѕвездиве ќе бидат „повредени“? :)
ќути ма, немој сеа тука да тресеш... :)

Ако се најавени сите да дојдат, со сигурност идам.. ако не, ќе ра3мислам малце :)
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Знаете зошто ни доаѓа Шпанија како репрезентација?
Бидејки сме им конкуренција.Можат да играат рамноправно.
А ако бараме пријателска со Бразил тешко дека ќе прифатат.
Сите репрезентации бараат со Бразил да играат и затоа они прифаќаат појаки противници а нас Шпанија не прифаќа и затоа со неа играме а со Бразил неможеме.ПОБЕДА НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
ке биде голем спектакал во август:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Знаете зошто ни доаѓа Шпанија како репрезентација?
Бидејки сме им конкуренција.Можат да играат рамноправно.
А ако бараме пријателска со Бразил тешко дека ќе прифатат.
Сите репрезентации бараат со Бразил да играат и затоа они прифаќаат појаки противници а нас Шпанија не прифаќа и затоа со неа играме а со Бразил неможеме.ПОБЕДА НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ.
Добро бе ти кога ќе престанеш да тресеш 3елени по форумов?
Јесте дека сум 3а Македонија, али да кажеш дека сме рамноправни со нив... нема смисла.
Од каде дојде до тој 3аклучок дека сме рамноправни? Дај ми одговор на оваа прашање...
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
MAKEDONIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::je:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Добро бе не е малце рано за темава,анкета,резултат,импресии,прес...не зезајте отварате тема за 5 месеци утакмица што ќе се одигра :tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ке ја загреваат атмосферата од сега и никој нема да отиде на утакмицата во Август.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Секако дека сум оптимист ама нема шанси против еввропскиот првак...да изиграме нерешено пресреќен ќе сум..:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom