Македонија – Германија [17.01.2012, 18:15]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
ААА не така на токсика ќе завршам па нема да гледам, некое дијазпамче и ќе бидам ко бајче :)

Ајде наши Македонија!!!!
Топли се со маж ти и немаш гајле.:icon_mrgr:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па ако сте толку сигурни си имате кладилници и одете слободно фатете си некој денар..кој ќе дозволи денес Германија да изгуби??..па само со две минути ќе не убијат судиите..а 1.5 е коефициентот..додека не е блокирана!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Јас уплатив на Македонија, иако тоа што делегација на ЕХФ доаѓа во Ниш ми изгледа како „интервенција“. Сепак не можам во ваква еуфорија да играм против нашите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Па ако сте толку сигурни си имате кладилници и одете слободно фатете си некој денар..кој ќе дозволи денес Германија да изгуби??..па само со две минути ќе не убијат судиите..а 1.5 е коефициентот..додека не е блокирана!


освен ако не го исклучат пак... :icon_lol:
 
М

Мартин`

Гостин
Па ако сте толку сигурни си имате кладилници и одете слободно фатете си некој денар..кој ќе дозволи денес Германија да изгуби??..па само со две минути ќе не убијат судиите..а 1.5 е коефициентот..додека не е блокирана!
Не ги лажи луѓето да си ги дадат парите бе :LOL:

Вечер пак ние ќе изиграме уште една нерешено овојпат со Германија а Шведска ќе изгуби со Чешка, последното коло Германија ќе ја тепа Шведска и тоа е тоа.. само Швеѓаните нема да одат понатаму според мене. Германија нема шанси да дозволат овие од ЕХФ да не ја помине групната фаза ..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со оглед на тоа дека ние сме држава што има репрезентации родени да им заебат работа на големите (фудбал против Англија, кошарка против Литванија), нема никаков песимизам кај мене за вечер :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ах колку сакам да ги скиниме сега поради оние педерски изјави на тој Ршо или како се вика..ајде во ватерполото што изгубивме од гнасните изгубивме..ама барем овде да му ја замолчиме таа муцката на европјаниве и да дознаат кој сме што сме...се надевам дека салата ќе грми и ќе пеат сите заедно во еден глас во 20.00 часот во знакот на победа на Македонија!
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
бла бла бла...........

ГЕРМАНЦИТЕ НЕ НИ СЕ НИ ДО КОЛЕНА !!! МАКЕДОНИЈА !!!
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Се јавувам за момент од пештерата на Бетмен каде го спремам правосудниот.Добро одиграа нашите со Шведска-можевме до победа да не не заебаа со исклучувањата,ама тоа ти е тоа.Очекувам далеку подобра игра и поголем ангажман на нашиот тим и да дадат се од себе за да ги победат не само швабите туку и судиите.

We shall go on to the end. We shall fight in Serbia, we shall fight in the championship, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our country, whatever the cost may be. We shall fight agaisnt the germans, we shall fight against the refferies, we shall fight against the delegates, we shall fight against EHF ; we shall never surrender


UP THE FUCKING IRONS!!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Дечки, изгледа заборавивте што е МАКЕДОНСКИ ИНАЕТ... :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
И Литванија затоа што беше домаќин мораше да игра најмалку полуфинале, и Литванија беше кошаркарска велесила, и таму игравме против судии, па..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Со оглед на тоа дека ние сме држава што има репрезентации родени да им заебат работа на големите (фудбал против Англија, кошарка против Литванија), нема никаков песимизам кај мене за вечер :)
Се е тоа така, можеби не треба да не фаќа параноја, но има еден факт: нема спорт во кој судијата може повеќе да те заебе отколку во ракомет. И со 6 недосудени пенали во фудбал пак си во игра, и со 9 играчи и бункер можеш да издржиш... ама судии ако ја земат работата во свои раце во финишот во ракомет, чудо треба.

Така да, ако постои „заговор“, ние ќе мора да ги отвориме како паштета и тоа на време, да играме 60 минути како допингувани, друго нема.

И ова публиката да не ни заспива во клучни моменти, позеришта...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom