Македонија со најниска невработеност во последните окулу 50 години

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.212
Стефус ти е педер на кој родителите му биле кумуњари, он бил со ВМРО за да може да краде, а сега пак е со кумуњарата, нормално за да краде уште повеќе, нема други трошоци освен за дечко му, никат не излегол од удобниот стан од центарот на Шкуп и нема поим што се случува низ дупката.

Такво ми е мислењето за него, плус минус нешто.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Каде живееш и работиш ти?
Бот сум во ДУИ хаха
Автоматски споено мислење:

Стефус ти е педер на кој родителите му биле кумуњари, он бил со ВМРО за да може да краде, а сега пак е со кумуњарата, нормално за да краде уште повеќе, нема други трошоци освен за дечко му, никат не излегол од удобниот стан од центарот на Шкуп и нема поим што се случува низ дупката.

Такво ми е мислењето за него, плус минус нешто.
Стефус ти е педер на кој родителите му биле кумуњари, он бил со ВМРО за да може да краде, а сега пак е со кумуњарата, нормално за да краде уште повеќе, нема други трошоци освен за дечко му, никат не излегол од удобниот стан од центарот на Шкуп и нема поим што се случува низ дупката.

Такво ми е мислењето за него, плус минус нешто.
Не бе брат јас сум АИ на новиот светски поредок кој работи на соларна енергија хаха
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Глуп си читај наслов не е што е стефус туку невработеност хаха мислиш толку сум од вчера па тема ќе свртите на мене.
Автоматски споено мислење:

Идиоти секогаш пишуваат за човекот не за темата ако не им се свиѓа коментарот премногу се глупи за повеќе тоа е кајганава.
Автоматски споено мислење:

Финтата е што сте премногу глупи да си го уживате животот и се што нуди па лажете за реалноста за да ја компензирате за вашите неспособности апсурдни фрустрации.
 
Последно уредено:
Член од
19 мај 2014
Мислења
152
Поени од реакции
153
Глуп си читај наслов не е што е стефус туку невработеност хаха мислиш толку сум од вчера па тема ќе свртите на мене.
Автоматски споено мислење:

Идиоти секогаш пишуваат за човекот не за темата ако не им се свиѓа коментарот премногу се глупи за повеќе тоа е кајганава.
Автоматски споено мислење:

Финтата е што сте премногу глупи да си го уживате животот и се што нуди па лажете за реалноста за да ја компензирате за вашите неспособности апсурдни фрустрации.
Браво многу си паметен, затоа си таму каде што си
Ти ја сврте темата кон тебе со тоа што одговараше како политичар кога ти побараа статистика.
А тоа значи дека или тераш некоја агенда или си некој гастербајтер што работите ги гледа од страна и не си во допир со реалноста.
 
Последно уредено:

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.212
Глуп си читај наслов не е што е стефус туку невработеност хаха мислиш толку сум од вчера па тема ќе свртите на мене.
Автоматски споено мислење:

Идиоти секогаш пишуваат за човекот не за темата ако не им се свиѓа коментарот премногу се глупи за повеќе тоа е кајганава.
Автоматски споено мислење:

Финтата е што сте премногу глупи да си го уживате животот и се што нуди па лажете за реалноста за да ја компензирате за вашите неспособности апсурдни фрустрации.
Ти самиот си имаш кажано дека си дерел за време на ВМРО, сега со кумуњарата уште повеќе, родителите дека ти биле кумуњари и сл. нема тука ништо погрешно и лошо што си бил искрен, живееш во вујкоебина системот е криминален и ако не дереш ти ќе дере некој друг и најнормално на тебе да ти е супер кога живееш од туѓи пари.

Проблемот е што ни кажуваш како невработеноста паднала повеќе и од Титово време, ама не кажуваш зошто е тоа така, дека само во последните 6 години имаме 160 илјади работници помалку, односно дека толку избегале, ни кажуваш како подобро се живеело, а куповната моќ е намалена од пред 2-3 години, подобро се живеело пред само 4 години.

Друг пат кога ќе ја фалиш владата на северна прво ќе ни кажеш „го намаливме бројот на вработени за 40 илјади, го намаливме и бројот на невработени на само 12,5 % и измававме 200 илјади народ во подобра иднина“.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
КЕЛНЕР/ка
1.200 МКД

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3290277
Почетна дневница 1.000 - 1.200 денари во зависност од искуството
Категорија: Вработување / Нудам работа
а за чистење на стан 55м2 плаќам 1800мкд, за 3,5 -4 сата го чисти
и НЕМА слободен термин друг се и е пополнето
Очигледно е , парите изгубија вредност... но читам и златото стагнира...

работата оди кон шемата боље седи за ич отколку да работиш за мала пара, а и песната од ехЈу, Боље бити пијан него стар,
Од кај се толку пари во промет, се задолжува ли државата, се печати ли на ангро, не ми е јасно ??...
а пишав и околу ЦЕНИТЕ, јогурти пијам само хрватски од познат бренд, ЦЕНА им е помала за 40% од пред 2 години, ПОЕФТИНО ОД НАШ, не ми е Јасно што е финтата, плати во Хрватска колку знам се х2 од тука ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom