Македонија со најлошо здравство во цела Европа

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Аман само немој повеќе од ова да објаснуваш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сигурно некој ќе прочита постот.

Иначе некој ќе се вари, а некој ќе си прави паузи и ќе се лади на бензинска.
19554141_1405995212827129_3595925097726638592_n.jpg 19437364_1405995236160460_6032886240150298100_n.jpg
 
Член од
9 август 2014
Мислења
421
Поени од реакции
980
Најлошо е кога докторот е истоврмено и шаман.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Абе јогуртот за многу работи се применува, нема грешка тоа ама дека се ставал на влошка за да излечи кандида :pos: Ваква глупост ни Иван Исцелител не би треснал.
... имаш доблест да признаш дека си згрешила? барам извинување дека ме исмеја на ваков начин, а администратор си на форумов ! (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
... имаш доблест да признаш дека си згрешила? барам извинување дека ме исмеја на ваков начин, а администратор си на форумов ! (y)
Уживај си дека ќе се извинувам за ставање јогурт на влошка и слични Баба Рада глупости за кои нормални доктори за глава се фаќаат. Ако фати народов да става по тело и да пие секакви надрилекарски комбинации што ќе ги најде по интернетов без работа ќе останеш, стај прст на чело малце.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Уживај си дека ќе се извинувам за ставање јогурт на влошка и слични Баба Рада глупости за кои нормални доктори за глава се фаќаат. Ако фати народов да става по тело и да пие секакви надрилекарски комбинации што ќе ги најде по интернетов без работа ќе останеш, стај прст на чело малце.
... јас ти реков да ми се извиниш оти ме исмејуваш без разлика дали е јогурт или мастика за џвакање, важно е исмејувањето и твојата улога тука,а јас ти докажувам а не прифаќаш !
ај стави и ти прст, зашто од два доктора не испадна трет доктор, а сепак работаш во здравство или грешка сум? ...тоа не се надри комбинации ти кажувам како делува, зашто со факти, а не зборувам од памет како ти од билогијата од средно... нема веза, ти губиш ! (y)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.787
Поени од реакции
29.225
,,,,aj pak da.se zamesham,,,
,,,,iluminosus devojche izvini ama bjonse e vo pravo oti acidofilniot jogurt e smrt za gabichnata candida,,,,,ovoa ne e napamet zboruvanje tuku od poprilichen broj na nauchno istrazhuva hki i vo praksa primeneti soznanija zandejstvoto na acidofilniot jogurt vrz gabite,,,i da zboruvame za jogurt onoj koj go znaeme kako takov,,,a vo sodejstvo so drugi supstanci i eterichni masla navistina kade canestenot i antimikoticite ne pomagaat ova e tretman na izbor,,,
,,,,no celata rabota e shto mora magistralno da se napravi,,,a bjonse kako medicinar veruvaj mi navistina itekako se razbira i struchno i nauchno od ovaa problematika i ima itekakov kredibilitet da kazhuva i dela soveti od ovoj tip,,,
,,,pozzzz i do dvete oti dete na dvajca medicinari sekako e.del od formacijata
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
,,,,aj pak da.se zamesham,,,
,,,,iluminosus devojche izvini ama bjonse e vo pravo oti acidofilniot jogurt e smrt za gabichnata candida,,,,,ovoa ne e napamet zboruvanje tuku od poprilichen broj na nauchno istrazhuva hki i vo praksa primeneti soznanija zandejstvoto na acidofilniot jogurt vrz gabite,,,i da zboruvame za jogurt onoj koj go znaeme kako takov,,,a vo sodejstvo so drugi supstanci i eterichni masla navistina kade canestenot i antimikoticite ne pomagaat ova e tretman na izbor,,,
,,,,no celata rabota e shto mora magistralno da se napravi,,,a bjonse kako medicinar veruvaj mi navistina itekako se razbira i struchno i nauchno od ovaa problematika i ima itekakov kredibilitet da kazhuva i dela soveti od ovoj tip,,,
,,,pozzzz i do dvete oti dete na dvajca medicinari sekako e.del od formacijata
Ама правиме муабет за јогурт на влошка ставен, не знам зошто не разбираш. Сега сфаќаш што ми е поентата? Ставаш јогурт на влошка, седнуваш во канцеларија и таппп, тече по фармерки тоа. Ај ако не и да фатиме да шетам сите оцетосани кога имаме температура и да копаме со километри. Не се завршува комплексен факултет како медицина за вакви работи да се препорачуваат по луѓе бре, разберете. Сте можеле со средно вечерно да го зборите ова.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.787
Поени од реакции
29.225
,,,,,aaaaa ne malku greshka si zavisi i od kvalitetot na vloshkata,,,:::::))))),,a ne pravo niz nogavici da teche,,,,::::))))
,,,ne.bre kerko,,,za ova nema potreba ni od vecherno,,,::))),,,lotrebni se samo shest godini plus stazh plus drzhaven pluz ddugi zaebancii plus najmalku edna duvnata godina i koa ke vidish za da se doznae ovoa pominale deset godinki vo uchenje na nekona si tamu prokleta medicina,,
,,,ovoa vaka odi vo nedogled zatoa prifati go toa shto nekoi postari i postruchni za ovaa rabota da iskomentiraat,,,ajde imaj prijatna i lesna nok,,,
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Некаде во македонското здравство денес(27.06.2017 ) :
,,...DENES PRI SOBRAKAJKA MAJKATA NA MOJOT DRUGAR IDAJETE SALIHI 65 GODISNA TESKO SE POVREDI I TRI SAATA VO URGENTEN CENTAR VO DRZAVNA KLINIKA NIKOJ NE JA ZEMAL VO OBZIR .RAKOVODITELOT ILIR HASANI VO RABOTNO VREME OTISOL NA BERBER...DRUGITE NA KAFE PAUZA STO IM TRAE 3 SAATA , AMAN ZAR GO EMITIRAAT NIKOLA TODOROV ILI VO NEGOVO VREME BESE POUBAVO???? ...,,

Коментари од народот :
- prati ja slikava na taravari 071 349 999
-Богами тешко на пациентите како делење луге сите се исто низ секој тече крв страшноvo makedonija -podobro umrisi nego da te lecat
-Sea ke vidis so e bezredie batka, ke placete po todorovda.
-mu go ebam grobot na todorov
-Hitno smeni i kazni vo urgenten
-ubavi vesti pocnaa da se grizat za pacientkata posle postiranjeto i uka buka i blagodarenie na portalot dokaz.
-Некој кој може да биде со ука бука и да се грижат жално кога се во нивните животите на лугето треба да се борат јас имам жив пример мој сега демек една Сестра на цел спрат нема секој некој да брка страшно да не се разболеш
-Ne daj boze da dojdes na tie vrati
-Nikade vo svetot ne rabotat tolku nesovesni lugeabe samo ribanje u ovaa drzava samo ribanjeeee jasno I glasno ta ne bil ovoj ne bil onoj koj saka neka bide mora da ima kodeks na odnesuvaje na sekoe rabotno mesto I da se pocituva ajde sikter vise ko maloumnici sme ·
-Значи не бил проблемот Тодоров по кој плукавте и фрлавте со камења ! Си игравте мајтап кога трчаше по клиники навечер во ниедно време да види дали работат. Греота женава и ред други како нејзе.bil problem ama.1000 todorovi gi ima bar go emitiraat
-Рибата смрди од главата, ама се чисти од опашката па нагоре
-Шо се жалиш? Сигурно никој нема да ти поможи.Пресуди му ти и толку.
-I posle gi tepale doktorite, epa za sto ste bre alo rabotno vreme, berber, za sto ve plakaat???
-Odi fatigi za vrat i vleci gi do mestoto kade što se naoga povredenata, i taka ke pocnat i drugite da mrdaat so prst. -Inaku se odri eden precekaj drug, imame mnogu lošo iskustvo od D.BOLNICA a plakame zdravstvo kako vo stranstvo da se lecime, i na kraj pak zavrsuvame vo privatni bolnici. A parite samo tonat vo necej bunar. So lesno.
-Treba site na ulica da se terat pa drugi da rabotat i shto razbirat i znaat sashto Se vo bolnica vraboteni.... ne za kafence.
- Ptuuu sram da gi eSe da mu ebam na toj ilir hasani brat pred 3godini gi nosam moite roditeli tatko mi 68 majka mi 60 bas na 1maj teska soobracajka vo isttata klinika i veruvaj mi podobro ste pominale majka mi so 3rebra skrseni dvete kolena skrseni glavata skrsena vnatre...
-Ne bre Sega e pounavo??? I koga gi fakase na spienje I koga gi kaznuvase ne bese ubavo
go oravea todorov budala, ama aj da vidime sega.. sega nacekaa labavo i ofma po stara sema se veatija na rabota. koja necovecnost e ova. da ima pravda odma bi gi sankcionirale od rabota cela smena.
-Nikogas nema da se sredi drugar dodeka ne zemant da brkaat doktori od rabota nisto ne pravime koj saka neka bode minister
-VO URGENTEN E HAOS MOJOT VNUK CELA NOK POMINA BEZ NIKOJ DA GO VIDI SAMO IZGOVORI DODEKA MOLEVME ZA POMOS Steta za povredenata megutoa ne e do ex ministerot niti do segasniot.Sovesta na vrabotenite e na nula zatoa sto bez razlika na niskite plati i uslovite vo koi rabotime i rangiranjeto po kolektiven dogovor kade sto ima bezbroj nepravilnosti i degradacijaPACIENTITE SE NAJMALKU VINOVNI ZA DA SE TRETIRAAT NA VAKOV NACIN.UZAS.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ќе плачете по Тодорооф :pos:

Пиење големи количини на јогурт и јадење помалку благо е доволно. ;)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не сум медицинско лице и затоа кога го пишував мислењето реков дека прво прогуглав... На нетов се има, а што е правата вистина незнам.
Не си медицинско лице а се фалиш како тоа ти се знаеш за здравството, дека нели работиш таму, знаеш докторите какви се, кои се ги знаеш, ама сепак не си медицинско лице. Што значи дека собираш памукчиња со крв, чистиш мочка во вецињата, бришеш подови итн... Ама еј не се секирај, нема да те исмејувам јас, не е срамно тоа, срамно е што браниш убијци за таа мизерна плата што ти ја даваат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Не си медицинско лице а се фалиш како тоа ти се знаеш за здравството, дека нели работиш таму, знаеш докторите какви се, кои се ги знаеш, ама сепак не си медицинско лице. Што значи дека собираш памукчиња со крв, чистиш мочка во вецињата, бришеш подови итн... Ама еј не се секирај, нема да те исмејувам јас, не е срамно тоа, срамно е што браниш убијци за таа мизерна плата што ти ја даваат.
..па и други се исмејуваат пред неколку коментари и све знаат околу здрваството, дури не се медицински лица, а сепак работат во или за здравство, а не собираат вата со крв, ниту чисти мочка во веце, едноставно седат на компјутер како помошници чекајќи наредба од медицински лица што треба да серверски сменат, а не ти пречат ? што такво не реплицираш и на тие за да има рамнотежа на форумов?
п.с.
дај боже сите ,,убијци,, во здравството да си го најдат заслуженото,. а богами и тие што истите ги подржуваат и им помагаат на истиве да ,,убиваат,, ![DOUBLEPOST=1498841272][/DOUBLEPOST]
Ама правиме муабет за јогурт на влошка ставен, не знам зошто не разбираш. Сега сфаќаш што ми е поентата? Ставаш јогурт на влошка, седнуваш во канцеларија и таппп, тече по фармерки тоа. Ај ако не и да фатиме да шетам сите оцетосани кога имаме температура и да копаме со километри. Не се завршува комплексен факултет како медицина за вакви работи да се препорачуваат по луѓе бре, разберете. Сте можеле со средно вечерно да го зборите ова.
...очигледно не ги читаш моите постови од почеток до крај за да не коментираш дека предложувам таква работа додела си во канцеларија на работа или ако се оди на лекар...еве пак за која примена сум напишала!

,,...и ако некогаш се најдеш во ситуација на планина, на одмор некаде и од нешто ете добиеш ваква вагинална инфекција, нека ти текне на мене и јогуртот, киселото млеко од доручекот стави го на улошка ( или тампон ако не си невина), ќе се смири и чешањето и црвенилото, а богами и мирисот од кандидата! способноста и знаењето да се помогне посебно на многу млади девојчиња кои се срамат од ова ситуација да кажат било кому најмалку на својата мајка, а камо ли на гинеколог да им се реши проблемот..,,
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
..па и други се исмејуваат пред неколку коментари и све знаат околу здрваството, дури не се медицински лица, а сепак работат во или за здравство, а не собираат вата со крв, ниту чисти мочка во веце, едноставно седат на компјутер како помошници чекајќи наредба од медицински лица што треба да серверски сменат, а не ти пречат ? што такво не реплицираш и на тие за да има рамнотежа на форумов?
п.с.
дај боже сите ,,убијци,, во здравството да си го најдат заслуженото,. а богами и тие што истите ги подржуваат и им помагаат на истиве да ,,убиваат,, ![DOUBLEPOST=1498841272][/DOUBLEPOST]

...очигледно не ги читаш моите постови од почеток до крај за да не коментираш дека предложувам таква работа додела си во канцеларија на работа или ако се оди на лекар...еве пак за која примена сум напишала!

,,...и ако некогаш се најдеш во ситуација на планина, на одмор некаде и од нешто ете добиеш ваква вагинална инфекција, нека ти текне на мене и јогуртот, киселото млеко од доручекот стави го на улошка ( или тампон ако не си невина), ќе се смири и чешањето и црвенилото, а богами и мирисот од кандидата! способноста и знаењето да се помогне посебно на многу млади девојчиња кои се срамат од ова ситуација да кажат било кому најмалку на својата мајка, а камо ли на гинеколог да им се реши проблемот..,,
@katinakatalina не чека да смени софтвер, туку чека некој да се измоча па да оди да исчисти. Не е финтата во тоа кој што работи туку кој што збори, таа со мизерна плата и работа брани убијци, се прави дека се знае и дека е најпаметна, а уствари не е. На пример некој друг што ја работи истата работа ко неа, си ќути и не брани убијци и не му е гајле кој е директор на некоја клиника. Тоа е разликата меѓу оваа и тој некој друг.

Да не бидам оф топик со оваа чистачкава.
http://novatv.mk/taravari-noviot-klinichki-tsentar-ke-se-gradi-nadvor-od-skopje/
Новиот Клинички центар ќе се гради надвор од Скопје, кај обиколницата
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
.


Би објаснувала повеќе и за членот @Psyside што вели дека јогуртот не лечи кандида, односно дека не се лечи кандида...
Не се лечи, се сузбива. Има огромна разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom