Македонија се почесто во понудата на странските туристички агенции

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.440
За почеток ќе ставам една понуда на ЛИДЛ иако се работи за комбинирана тура во која се опфатени и други земји од западен Балкан сепак мислам дека се работи за огромен чекор со самото тоа што ЛИДЛ држи огромен пазар и оваа понуда ќе дојде во рацете на многу потенцијални туристи.

http://www.lidl-reisen.de/unsere-angebote/angebot/Balkan-Grosse_Rundreise-4-Sterne-Hotels_TIAC03.html
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Па нормално е Македонија да биде се побарана туристичка дестинација, поради повеќе причини........ Најпрво Македонија има многу природни убавини за кои вреди човек да дојде и да ги види. Второ проектот Скопје 2014 иако на нас не ни си свиѓа, им се свиѓа на странците, па доаѓаат да видат што и како е. Има и трета причина, но за неа ќе се воздржам и нема да ја кажам.

:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.527
Во Романија има агенција која нуди за Изгрев пакети од Темишвар со превоз, полн пансион 7 дена по човек чини 320 евра за Јуни месец е понудата. Тоа баш денес го слушнав дека ќе иделе романски туристи годинава во струшко.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.703
Поени од реакции
14.626
И овие 40тина туристи од Косово пред некој ден. Платиле фино, овие од владава во два автомобиле ги пикнале. :(
Мислам лоша слика за планинскиот туризам создава тоа.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.529
Поени од реакции
2.750
И овие 40тина туристи од Косово пред некој ден. Платиле фино, овие од владава во два автомобиле ги пикнале. :(
Мислам лоша слика за планинскиот туризам создава тоа.
abe oni zemale paket simulacija zavzemanje na stanica...no ne bile zadovolni od uslovite i si zaminale pa drzavata morala da se izvini i da im plati osteta
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Во Романија има агенција која нуди за Изгрев пакети од Темишвар со превоз, полн пансион 7 дена по човек чини 320 евра за Јуни месец е понудата. Тоа баш денес го слушнав дека ќе иделе романски туристи годинава во струшко.
Уште пред 2-3 години во Романија за прв пати видов понуда за Македонија.

http://www.aatravel.ro/statiuni/sejur-ohrid.html

ете една. Особено има баги за посета на манастири и цркви. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.527
Уште пред 2-3 години во Романија за прв пати видов понуда за Македонија.

http://www.aatravel.ro/statiuni/sejur-ohrid.html

ете една. Особено има баги за посета на манастири и цркви. :)
Оние во делот на Темишвар добро ја познаваат туристичката понуда зошто имаат контакт со србите кои ни се чести гости од памти век.
Она што мене ме прашуваа е дали сликите од Изгрев се вистинити. Јас реков да бидејќи знам дека изгледа одлично. Но само Изгрев, од околу изгледа доста лошо. И да не добијат лош впечаток им дадов страна со охридски хотели да идат во Охрид.
Али насловот на темава ме глочка во очи: се почесто... ах бе ах ќе те искубам некој ден џонко да не ја расипувам темава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom