Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Значи Русија, Кина и Индија најавуваат контрамерки за сите оние што ке го признаат Косово... Е сеа ние како што сме газолижачи имам осеќај дека кога ќе го признаеме Косово ке наебеме...
Kina, Indija so kontramerki??
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.132
Поени од реакции
273
Дап.. сега слушав вести.... ако не сум слушнала тоа што ми се слушало... бтв не сум дотолку стара да ми зезнува слухот
 
N

n/a

Гостин
Slusaj vamu stari babi. !!!
Kosovo...prvo i osnovno e problem na R.Srbija i na srbite (i albancite sto ziveat na Kosovo).
Ne deka nema da ima reperkusii po nas kako drzava u zavisnost od toa kako ke se odvivaat rabotite okolu moznoto priznavanje na Kosovo...
ama imame kako drzavjani na r.Makedonija drugi povazni raboti za resavanje i potkrepuvanje vo momentov.

Sporot za imeto isto e u cajtnot,a toa sekako mnogu povekje go zasega sekoj eden makedonec otkolku Kosovo.
Srbite...:toe:...vaka ili onaka-ke si se snajdat.

Ajde site nie da dademe doprinos za makedonskata kauza.
Ve cekam na protest za zacuvuvanje na imeto na R.Makedonija vo vtornik. :wink:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
706
Од оваа Европа и Америка нема несто по лицемрно не сум против независноста нe Косово нo ова се очигледно двојни стандарди ако го признаваат Косово зошто не го признаат Северен Кипар,Република Српска,Баскија итн

А што се однесува дали Македонија ке го признае Косово ние одавна немаме свој глас како ке ни кажат Европа и Америка тоа ние ке направиме одамна сме ние протекторат
Значи Македонија ке го признае Косово
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Ја мислам дека со независноста на Косово ќе следи и одцепување на Македонија особено на северо-западниот дел бклучувајќи ги градовите Тетово, Куманово, Гостивар,Дебар,Струга ,а богами и Скопје. После тоа ние ќе можеме да ги вратиме деловите од мала преспа во Албанија; Егеј од Грција и Пирин од Бугарија.
Одам по Форумот, гледам и се чудам,
вистина ли е, сон ли е кошмарен, или комедиа некаква...
Ке си ги дадат Тетово, Куманово и пр., па ке си земат Пирина...
ЛУГЕ, ВРЕМЕ Е ДА СЕ РАЗСАНИТЕ И ДА ПОЧНЕТЕ ДА МИСЛИТЕ СО СВОИТЕ СИ ГЛАВИ...
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.108
Поени од реакции
18
Трн ... памтиш шо велеше за Косово,дека никогаш нема да е независно :),блеах.


едит:Абе едно мене ми е интересно,на вас поубаво ви е Косово (албанците) да патат,одколку на славо македонците да ви е токму...ебаго.
GEGO MIRDITA:) OLADI MALKU PLSS
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.772
Поени од реакции
4.244
AUuuuuuuuu zesko na Kosovo , ne znam ne znam , mesto ne me faka , site albanci zaedno od cel svet se zobirame nasekade, nasekade se slavi , cela nok vo Brisel , New York , Germanija, Svajcarija... nasekade se slavi , tphuuu golem narod sme bile .... Urime oj Kosov , TE DUA
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.772
Поени од реакции
4.244
Znam deka na nekoi nitu vesti im se gledat , ne mozat da veruvat deka vo 21 vek vo Evropa se osloboduva edna drzava , znam samo albancite mozat ova, drugite samo mozat da sonuvat ahahahhaahha
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.161
Поени од реакции
4.130
Мореееее дркање Дарданчо.Дај бе смири се ,цела недела свршаваш по форумов.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.772
Поени од реакции
4.244
___@_@__________@___@______
____@_____@______@______@___
___@________@__@_________@__
___@__________@__________@__
____@_______URIME________@___
_____@_____PAVARSIJA____@____
______ @________E______@_____
________ @__KOSOVES__@_______
___________@_______@_________
_____________@___@_________
_______________@___________
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
А знамето како изгледа? Зошто веат знаме на друга држава? =/
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ne se raduvaj bre azeru.ke se zaebe rabotata u OON.i so prais posle.veto ke ima od rusija,kina.nemas drzava.imas teritorija.a toa ne e isto.

a ako se priznae treba da ima kompenzacija na teritoriite.republika srpska treba da se prikluci kon srbija sto bas bi sakal da vidam dali ke pomine i dali ima pravda na svetov.
 
P

Princ

Гостин
a ako se priznae treba da ima kompenzacija na teritoriite.republika srpska treba da se prikluci kon srbija sto bas bi sakal da vidam dali ke pomine i dali ima pravda na svetov.
Мислам дека нема многу шанси да се случи тоа бидејќи во тој случај албанците од македонија ќе сакаат да се приклучат кон албанија (и косово), грците и бугарите кои што живеат во македонија (а ги има во неверојатно голем број) ќе сакаат да се приклучат кон нивните матични земји односно грција и бугарија... и од македонија ни буквата м нема да остане.
Сепак мислам дека ова е последното поголемо делење на балканот. Косово остана само да се реши... уште некој саат/минути.

превеждам следното от мк на бг "daj be prevod na makedonski"= "дај бе превод на македонски"... по тоја начин прод'лжаваш и си на шест, не е трудно. И не забравјај кирилицата, штото Кирил, Методиј, Климент и Наум ште се прев'ртјат в гроба, като видјат какви ги в'ршите с тјахното дело.
Пишувај Македонски на Македонски Форум или ќе побарам сите 37 бугарски мислења да ти бидат избришани.
Ако јас како албанец на форумов пишувам секогаш на македонски јазик и на кирилица, и ти ќе пишуваш. Или нема да пишуваш.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
40.452
Поени од реакции
69.240
Мислам дека нема многу шанси да се случи тоа бидејќи во тој случај албанците од македонија ќе сакаат да се приклучат кон албанија (и косово), грците и бугарите кои што живеат во македонија (а ги има во неверојатно голем број) ќе сакаат да се приклучат кон нивните матични земји односно грција и бугарија... и од македонија ни буквата м нема да остане.
Точно, доколку босанските Срби сакаат припојување кон Србија. Но, сосема легитимно (поради косовскиот преседан) можат да побараат независност, како и многу други региони по светов.
Многу несериозно и помалку комично делуваат изјавите од типот - Косово е исклучок од меѓународното право.

Сепак мислам дека ова е последното поголемо делење на балканот. Косово остана само да се реши...
Не гледам реалност во овој став. После денешниот ден, реалност ќе биде токму спротивното.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom