Македонија во Северноатланската алијанса - НАТО

Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
А децата од што ќе живеат ако немаш пари?
Добро прашање. Ќе треба излеа на ниви да се вратиме и да садиме своја храна. Само нели фората беше граѓани да бидеме сите во Скопје, Скопје европска метропола...

А да, нели и земјоделството го уништја како така... целата тековна политика е да не исселат од тука...

Ќе се најде за јадење бе... да купиме сите пушки, повеќе ќе не поштуваат странците :P

Стално го слушам тоа, што ќе ти деца ако немаш пари. Не е се во парите. Порано во големо семејство се помагало. Сега наводно бизнисмени, многу пари ти требаат за да опстоиш... се е тоа политика што те прави зависен од западњаците, банкарите и капиталистите...
Автоматски споено мислење:

Скендербег или Ѓорги Кастриот, Албанците што си го присвоија, а е христијан, знаел дека силата е во бројноста. Затоа го штител Балканот добро од Турците, па го крстиле Искандер, Скендербег, или добар воин како Александар Македонски.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.945
Поени од реакции
15.961
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ете нато колку се грижи за нивните членки. Нигде ги нема. :pos:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
Се прерадваа Северџаниве Северна членка на НАТО...

Каде е сега НАТО да ни поможи во кризава?

Тие на Италија не е помогнаа, ниту на Турска за мигрантите па нас ќе не тркалаат...

Или можеби ако бевме долги години членка на НАТО тогаш приоритет ќе им бевме... Само нас ќе ни помагаа и на никоја друга членка...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
"Северна" Македонија во Северно Атлантската Алијанса.
Заедно со северна кореја, северна ирска, северна дакотоа, северна каролајна, северна територија, северозападна територија итн.
Каква добра група. Ептен да се гордееш. Практично хара кири од гордеење да си направиш.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Република Северна Македонија ќе биде држава со голема преспектива. Благодарење на Преспанскиот договор. Што има поголемо значење дури и од Охридскиот рамковен договор.
И шо доби ти со Охритскиот рамковен договор?Абе најпаметен си кога не пишиш ништо.Стварно си случај за разматрање ,шо би рекле србине.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.945
Поени од реакции
15.961
И шо доби ти со Охритскиот рамковен договор?Абе најпаметен си кога не пишиш ништо.Стварно си случај за разматрање ,шо би рекле србине.
сега Грција ја заболе за Преспански договор, не граници што се затвараат, туку и внатре во Грција блокади на сите страни, јахтите што се во движење морале да се закотват... и ова НЕМА кратко да трае... ќе фатат пајажина вилите и јахтите на Халкидики...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
сега Грција ја заболе за Преспански договор, не граници што се затвараат, туку и внатре во Грција блокади на сите страни, јахтите што се во движење морале да се закотват... и ова НЕМА кратко да трае... ќе фатат пајажина вилите и јахтите на Халкидики...
А шо мислеа грците дека ако сменат име на државава ќе им пораснат рогови?Абе колку пари потрошија гејците за да ни сменат име место да инвестираат во здравство.Или пак албанциве,со двојазичност сега се со појак имунитет?Исто важи за целиот свет,место инвестиција во здравство тие инвестираат во ракетни системи и други глупости.И најтрагично е шо и после кризава со вирусов ,се ќе се врати на старо ,истите човечки глупости и будалии.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
Во моменти кога земја членка на НАТО и ЕУ (Италија) е оставена на цедило од истите сојузи во оваа криза, па и‘ помагаат „само“ Русија, Кина и Куба, да славиш влез во НАТО како влез во „многу побезбедна зона на живеење“, да славиш добивање зелено светло за добивање на датум за отпочнување преговори за влез во ЕУ, како „организација која носи економски просперитет“, значи само едно: дека си туп, глуп, марионетски и неупотреблив.......политичар.

Истото славење денеска ќе го правеа било која партија и било кои политичари да беа на власт. Независно дали ќе беа ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-народна, Обединети за Македонија, Достоинство. или дали ќе беа Бранко, Љубчо, Бучко, Хари Костов, Брат Љубе, Стојанче Ангелов, Филип Петровски, Грујо, Мицко...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom