Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Пајак не виделе од другата страна на Вардар инаку.
Пред месец дена идам вочаршија навечер, паркирам на тоа паркингчето меѓу Мавровка и стоковна куќа Илинден, искачам од кола и со мибилниот во рака пред таблата да пратам СМС, во тој момент до мене се паркира Албанец, искача од кола и ми вика, дечко немој да праќаш, не троши за џабе, тука никогаш не дошол пајак, никој не плаќа! o_O Му викам дечко ако ме заебеш ти ќе ми плаќаш казна, се насмеа и ми вика уживај си, каква казна! :pos:
Али затоа во Центар, Карпош, Аеродром и др. маме ебаваат со казни!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еднаш во Ѓорче кај мене дојде пајак и го размаваа со јајца :icon_lol:

Али со какви идиотски ствари се служат идиотиве од цајкани па тоа е чудо едно. Кај мене во населба два семафора (еден према друг де) ги десинхронизираа па од уличето кај што се кријат испаѓа на црвено дека тргаш :pipi: и одма позади тебе брзаат со количето нивно.
--- надополнето: 7 март 2012 во 09:09 ---
The Blue One, не се секирај сеа ќе дојдат Цитро или Мјоинир и ќе ја опраат работава, ќе ја вратат љубовта во твоето срце.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.820
Se sramam Sto kaj nas ne se cenat kvaliteti tuku poznanstva i kolku si se pokazal vo partija .....
Se sramam sto standardot na narodot e premnogu nizok a kaznite se previsoki....
Se sramam sto drzavata ne se grizi za spostveniot narod ....
Se sramam od ne humanosta i od ova vreme kade 90% go gledaat materjalnoto sto go poseduvas....
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Гледај на ова како на твоја инвестиција за иднината на македонскиот спорт. :icon_lol: Доколку се пласираме на олимпијада со тие пари ќе бидат праќани навивачи да ги бодрат нашите репрезентативци. Па ќе бидеш горд на нив. :D

И речи и на мајка ти во иднина да пази каде паркира, без разлика што глупите цајкани и викаат. Затоа што, понекогаш законите знаат да профункционираат, дури и во Македонија... :D
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Хаха мајка ми и влегле пандури у автобуси претрес праеле, собрале некое дете имало од оние швицарскине мултиалатки со него.
Баш ме интересира дали влегуваат 2, 57 ли кои броеви беа каде што најчесто има тепачки.
Влегуваат. А и приметив дека има по 1 цајкан у секој автобус се вози.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Плавиот, ако си гласал за вмро IN YOUR FACE! :icon_lol:
Истото му го кажувам и на стариот мој, пред избори ми ги бранеше скапанициве продадени, демек средиле мито и корупција на граница и патарина, сителаш глуп.
Сега глава не може да крене од казни сообраќајни. И тоа пази го казнуваат оти стои на место што не е дозволено за таксисти и кога им вика на цајканите прости дека местото што е обележано за таксисти му е зафатено од диви таксисти (а он со фискална, лиценца и сите церемонии) му рекле тоа не е наша работа. ПА НА КОЈ Е РАБОТА МАМЕ ВИ ЕБАМ ПРОДАДЕНО???
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Државата како држава не ја мразам,напротив си ја сакам земјата во која сум роден и во која сум израснал како јас така и моите дедовци,баби,ама од луѓето кои ја управуваат ми се повраќа.Едноставно те тера да ја мразиш сопствената земја,те тера да бараш чаре на друго место.Во Македонија е најлошо да си Македонец посебно Македонец без партиска книшка.Најголеми гомна се полицајците без конкуренција па и таксистите(каква коенциденција) кои ги гледам како лешинари и ништо повеќе.Отидете некаде во администрација или во некоја здраствена установа кај што се албанци,додуша во здраство само и Албанци има,Македонец е само министерот и видете како тие меѓу себе си прават услуга и секогаш се тука еден за друг,а ние,ние гледаме само да се заебеме меѓу себе,све е отидено у пм уште одамна тука,само будали кои гледаат и веруваат во тоа што го кажува Сител(Латас) и компанија веруваат дека ние одиме напред и дека све е розево...И да и јас се срамам од како тоа државата се понаша спрема мене
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ja mrzam drzavata posto opsto mrzam drzavi a plus deka nisto ne napraila za mene i za iljadnici ko mene koi visat po biro oti nema potreba od nas dzabe sme ucele, nie mozeme da napravime za drzavata onolku kolku sto taa napravila za nas. Drzavata e zlo po definicija, robstvo a baska nasava e katastrofa, mi zborat kapitalizam pa neli se setani luge neka vidat kakov kapitalizam e toj denes na zapad.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.158
на запад не казнуваат, таму те тапшаат по рамото и ти велат поќе така не.
и да не се сватиме погрешно, казните ни се изгор.
и не само рамковните туку и тие што имат врски куртулваат
како и што куртулвале и секогаш и ке куртулваат и во иднина.
ама да си бидеме реални пак сообраќајната култура и општо културата ни е нула, а сите ке се сложиме дека најдобро учиме кога ке не опнат по џепот.
не дека се сложувам со казнената политика и казните, и јас мака имам со тој ебан закон за пушење, ама тоа е.
од друга страна пак кога ке поминиш низ јавна површина или парк, клупите оштетени, млади дрва сега посадени искршени, тревата изгазена , ѓубре на сите страни ,пластичните шишиња арно се погодија ги берат за откуп. наместо гулаби најлони летаат секаде.
е за ова оправдувам големи казни па и општо корисна работа како казна. да се научиме на ред малце , а не да викаме на запад секаде чисто и средено. е чисто е оди фрли да те видам или скрши дрво. тогаш ке збораме за казни.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Еднаш во Ѓорче кај мене дојде пајак и го размаваа со јајца :icon_lol:

Али со какви идиотски ствари се служат идиотиве од цајкани па тоа е чудо едно. Кај мене во населба два семафора (еден према друг де) ги десинхронизираа па од уличето кај што се кријат испаѓа на црвено дека тргаш :pipi: и одма позади тебе брзаат со количето нивно.
--- надополнето: 7 март 2012 во 09:09 ---
The Blue One, не се секирај сеа ќе дојдат Цитро или Мјоинир и ќе ја опраат работава, ќе ја вратат љубовта во твоето срце.
Оф леле колку е тој семафор само ставен за казни, права улица, десно уличе има само каде што многу ретко поминува кола и тоа пандурите таму ќе се стаат и ќе помине некој на жолто или навечер секогаш има некој кој што поминува на црвено и одма му се пуштаат тие, а семафорот е ставен сосема безпотребно.
А каде и тоа што не е синхронизиран, од една страна црвено па после 5 секунди и од друга, си ја ебале мамата они, ај...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
После ова што ни се случи сакам да си ја кажам маката. Незнам дали има поента темава и дали има на што да се дискутира ама сакам да си се олеснам.

Мајка ми паркира на место предвидено за такси, пред самата зграда.
Чекај бе, дали ти и сите други што те поддржале сте нормални? :eek:

Сакаш да се преселиш у друга држава, be my fucking guest и од таму испрати ми разгледница на којашто ќе ми кажеш колку ќе платиш ако се паркираш на место за таксисти.

Какви дебили, кај прави прекршок, уште мрчи дека друг е крив. Мајка ти го прекршила правилото, за тоа треба да плати казна. Исто како што ќе треба да ја скрши татко ти од ќутек ако дојде да се ебе со мене а е во брак со него. Секое кршење на правилото си има казна.

Другиот дел што си го изнапишал, малцинства споменици, тресење јајца на изгрејсонце... е чист политички муабет и такви теми имаш милион на форумов и таму можеш да си мрсиш до задутре, дали оправдуваш помаранџести проекти, дали албанците се потомци на Чак Норис и слично.

Каква шупачка изјава, зашто го казниле дека направил прекршок...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Мислам дека револтот беше поголем кон огромните казни, ете госпоѓата се согласила да ја плати казната за погрешно паркирање не се бунела, ама после втора казна за истото дело од 500 евра? Со која логика за банална казна се казува 500 евра како втора казна??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom