Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

 • Креатор на темата Shellshock nam67
 • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Интересни маици. Ако имам пари ќе испринтам. Инаку ваквите со порака "PROUD INFIDEL" ( во превод на мкд "ГОРД НЕВЕРНИК") се многу популарни маици низ цел свет:)


Анти JIHAD
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Во Штип.
ХУМАНИТАРЕН МИРОВЕН КОНЦЕРТ на 14 Мај, во Суитлак влез: 50 ден.
Програма:
12.00-15.00h- КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА
15.00-17.00h-ФОЛКЛОРЕН НАСТАП
17.00-01.00h-РОК КОНЦЕРТ
Настапуваат: Jasmin Band, Garage, Arre Brothers, Kaнго, THE DOCTORS, Toдор Стефанов-M2, Дуле и Коки, No End, Раде Рогожаров и уште 20 други групи и настапувачи.
Собраните средства ќе бидат донирани на семејствата на загинатите бранители!

 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Ова со протестите почнува како игра ама крајот се чини ке биде BoooooooooooooooooM :facepalm:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
ми се допаѓа инфото на групава за протест во сабота.

  • Saturday​
  • 1:00pm until 4:00pm

 • Да го спречиме ширењето на радикалниот ислам во Македонија , ако тие можат да протестираат за радикален ислам и за поддршка на убијците , епа и ние можеме ПРОТИВ! СЕГА ИЛИ НИКОГАШ ! Напомена: ДА НЕ СЕ ПРАВАТ НИКАКВИ ИНЦИДЕНТИ!

  1. Да се најдат сите учесници во кукавичкото убиство на петтемина Македонци кај Смилковското(Железарското) езеро и да им се досуди најстрога казна без можност за помилување, без разлика од која вера и националност се.

  2. Да се почне итна постапка за искоренување на вахабизмот од Македонија, и веднаш да се протераат сите оние кои проповедаат вахабизам.

  3. Да се осудат сите оние кои залудно сонуваат за Голема Албанија, сите оние кои чепкаат по Македонската земја, нашата вера и националност. Македонија не е на продажба. Македонија НЕМА да се дели. Да им се даде на знаење на сите политичари дека МАКЕДОНЕЦОТ веќе нема да трпи навреди и да слуша разно разни необразовани луѓе како и се закануваат на Македонија и Македонците.

  4. Протестот МОРА и ТРЕБА да биде МИРЕН. Не смее да се нанесува никаква штета, ниту пак да се напаѓаат нашите полицајци кои не бранеа во 2001 година.

  НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ - ПОПАМЕТНИ, ПОКУЛТУРНИ, ПОДОБРИ.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Интересни маици. Ако имам пари ќе испринтам. Инаку ваквите со порака "PROUD INFIDEL" ( во превод на мкд "ГОРД НЕВЕРНИК") се многу популарни маици низ цел свет:)
Ова за наше поднебје (во слободен превод со општествена конотација на времето во кое живееме) би било нешто слично како да носиме маици со натпис „Каур“ :)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ова за наше поднебје (во слободен превод со општествена конотација на времето во кое живееме) би било нешто слично како да носиме маици со натпис „Каур“ :)
Знам, ама глупо звучи на маица Горд каур да се пише. Вака Горд невернеик е подобро, зошто каур на турски е неверник
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Еве зошто се сака немири и дестабилизации во Македонија


2013, доколку се отвори букурешткиот мировен договор, само ако опстоиме како држава - Македонија, без никаква промена на името ќе можеме да си ги побараме загубените делови од балканските војни! Тоа е причината поради која нашиот јужен и источен сосед постојано не негираат! Знамето го сменивме, беше голема грешка, името сеуште го имаме, но дали ќе дозволиме уште една катастрофанлна грешка? Само овие наши соседи знаат што пишува во договорот и затоа се обидуваат да ни ја одземат можноста да ја обединиме Македонија! Многу веројатно е дека пишува дека само ако се оформи држава под името Македонија, во која живеат Македонци, таа е наследник на овие територии кои беа доделени на грција и бугарија, кога Македонија не функционираше како држава под турско ропство! Постојаното негирање на македонскиот идентитет е обид на соседите и трајно да ни ги одземат овие делови кои треба да бидат во наши граници! Затоа, МАКЕДОНЦИ не смееме да промениме ни буква од името и да се бориме за нашиот идентитет и за нашите права, особено за одземените права на Македонците во грција и бугарија! МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!!! (мони)

http://mk-mk.facebook.com/notes/makedonija-vo-2013/букурештки-договор-2013-целта-на-соседите/132671953438739?comment_id=921731&offset=0&total_comments=29
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
За оние кои мислат дека Албанците од Албанија имаат друга агенда: (Дали ќе реагира МНР?)
Албанскиот претседател Бамир Топи денеска постхумно одликува 5 припадници на УЧК од Албанија кои загинале во борбите во 2001 во Македонија. Меѓу постхумно одликуваните со медал "Златен орел" се и извесен командант Птица како и нам добро познатиот командант ТЕЛИ (убиен во Чаир ако не се лажам). На еден од медалите е испишано: Заслуги за ослободување на албанските земји, за подигање на човековите права и слободи на Албанците".
http://www.graviteti.com/?p=54714
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Еве зошто се сака немири и дестабилизации во Македонија


2013, доколку се отвори букурешткиот мировен договор, само ако опстоиме како држава - Македонија, без никаква промена на името ќе можеме да си ги побараме загубените делови од балканските војни! Тоа е причината поради која нашиот јужен и источен сосед постојано не негираат! Знамето го сменивме, беше голема грешка, името сеуште го имаме, но дали ќе дозволиме уште една катастрофанлна грешка? Само овие наши соседи знаат што пишува во договорот и затоа се обидуваат да ни ја одземат можноста да ја обединиме Македонија! Многу веројатно е дека пишува дека само ако се оформи држава под името Македонија, во која живеат Македонци, таа е наследник на овие територии кои беа доделени на грција и бугарија, кога Македонија не функционираше како држава под турско ропство! Постојаното негирање на македонскиот идентитет е обид на соседите и трајно да ни ги одземат овие делови кои треба да бидат во наши граници! Затоа, МАКЕДОНЦИ не смееме да промениме ни буква од името и да се бориме за нашиот идентитет и за нашите права, особено за одземените права на Македонците во грција и бугарија! МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!!! (мони)

http://mk-mk.facebook.com/notes/makedonija-vo-2013/букурештки-договор-2013-целта-на-соседите/132671953438739?comment_id=921731&offset=0&total_comments=29
Текстов е чиста глупост!
Не сакам никакви други територии.
Сигурно ќе прашаш зошто. Затоа што не сакам во Македонија да има мнозинство бугари и грци.

И шансите да си ги вратиме териториите се еднакви со шансите Македонија да освои светско во фудбал.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
17
Еве зошто се сака немири и дестабилизации во Македонија


2013, доколку се отвори букурешткиот мировен договор, само ако опстоиме како држава - Македонија, без никаква промена на името ќе можеме да си ги побараме загубените делови од балканските војни! Тоа е причината поради која нашиот јужен и источен сосед постојано не негираат! Знамето го сменивме, беше голема грешка, името сеуште го имаме, но дали ќе дозволиме уште една катастрофанлна грешка? Само овие наши соседи знаат што пишува во договорот и затоа се обидуваат да ни ја одземат можноста да ја обединиме Македонија! Многу веројатно е дека пишува дека само ако се оформи држава под името Македонија, во која живеат Македонци, таа е наследник на овие територии кои беа доделени на грција и бугарија, кога Македонија не функционираше како држава под турско ропство! Постојаното негирање на македонскиот идентитет е обид на соседите и трајно да ни ги одземат овие делови кои треба да бидат во наши граници! Затоа, МАКЕДОНЦИ не смееме да промениме ни буква од името и да се бориме за нашиот идентитет и за нашите права, особено за одземените права на Македонците во грција и бугарија! МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!!! (мони)

http://mk-mk.facebook.com/notes/makedonija-vo-2013/букурештки-договор-2013-целта-на-соседите/132671953438739?comment_id=921731&offset=0&total_comments=29
Друже не си прави бајрам со паметот,жити се..Се знае кој и зошто сака војна во Македонија.Текстов нема блага веза со реалноста
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Еве зошто се сака немири и дестабилизации во Македонија


2013, доколку се отвори букурешткиот мировен договор, само ако опстоиме како држава - Македонија, без никаква промена на името ќе можеме да си ги побараме загубените делови од балканските војни! Тоа е причината поради која нашиот јужен и источен сосед постојано не негираат! Знамето го сменивме, беше голема грешка, името сеуште го имаме, но дали ќе дозволиме уште една катастрофанлна грешка? Само овие наши соседи знаат што пишува во договорот и затоа се обидуваат да ни ја одземат можноста да ја обединиме Македонија! Многу веројатно е дека пишува дека само ако се оформи држава под името Македонија, во која живеат Македонци, таа е наследник на овие територии кои беа доделени на грција и бугарија, кога Македонија не функционираше како држава под турско ропство! Постојаното негирање на македонскиот идентитет е обид на соседите и трајно да ни ги одземат овие делови кои треба да бидат во наши граници! Затоа, МАКЕДОНЦИ не смееме да промениме ни буква од името и да се бориме за нашиот идентитет и за нашите права, особено за одземените права на Македонците во грција и бугарија! МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!!! (мони)

http://mk-mk.facebook.com/notes/makedonija-vo-2013/букурештки-договор-2013-целта-на-соседите/132671953438739?comment_id=921731&offset=0&total_comments=29
Какви глупости си истропа значи ЗА СИТЕ ПАРИ :D нити сме постоеле тогаш ко држава за да можат нешто да ни "земат" нити ... а па уствари шо си се замарам ја o_O да ти објаснувам не ми е јасно .. охоооо
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не знам дали имавте прилика да го прочитате најновиот пост на Најчевска http://kvadraturanakrugot.crnaovca.mk/2012/05/08/razgoruvanje-na-etnichka-omraza/

Честитки до секој што ќе го издржи до крај без да му се слоши. :) Не дека е неочекувано....
Оваа на клоци треба да се изнесе од земјава!
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Не знам дали имавте прилика да го прочитате најновиот пост на Најчевска http://kvadraturanakrugot.crnaovca.mk/2012/05/08/razgoruvanje-na-etnichka-omraza/

Честитки до секој што ќе го издржи до крај без да му се слоши. :) Не дека е неочекувано....
Да вредеше нешто ќе имаше колумна у некој весник пустата на блогови си пишува -.- ааахх колку не ја сакам .. шо чоек ќе беше не сфакам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom