Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Дајте не навивајте за такви работи, жалосно е и тешко ми паѓа дека толку лесно се давате на провокации. И едните и другите. Без трошка одговорност си ги вадите очите а треба да се гледа како-така некако заедно да се живее.

Ако има нов конфликт, заборавете на визна либерализација и ЕУ. Штета. Пак наназад уште 20 години.

Комплетна демотивација ова. :(
Боље 20 години назад во мирна и македонска Македонија отколку визна либерализација и гомнарско ЕУ со нецивилизирано племе во албанска Македонија
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
183
Поени од реакции
90
Toa не мора да значи дека ќе има војна.Ако се групираат паравоени формации во една држава кои сакаат да убиваат,уништуваат и сеат страв откако им се дадени сите можни права кои постојат никој повеќе нема да ги нарекува борци за човекови права,туку ке ги нарече со нивното вистинско име ТЕРОРИСТИ!
А со терористи се знае како се постапува.
Deja vu. Исто така мислевме и во 2001. Исто така како и сега се палеше секој, се даваа глупави изјави од сите страни и на крај све заврши со еден негативен математички договор што и сега, после >10 години, уште го гњавиме како неакви си солуција. А да не спомнувам колку децении на неплатени сметки се направија.

Најлесно е војна да почнеш. Тоа другото е тешко.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Дајте не навивајте за такви работи, жалосно е и тешко ми паѓа дека толку лесно се давате на провокации. И едните и другите. Без трошка одговорност си ги вадите очите а треба да се гледа како-така некако заедно да се живее.

Ако има нов конфликт, заборавете на визна либерализација и ЕУ. Штета. Пак наназад уште 20 години.

Комплетна демотивација ова. :(
Никој не навива за војна далеку од тоа, а провокациите како што гледаш не се мали 5 луѓе утепаа од чиста мира. Како зајци да не лови некој во сопствена држава тоа не смее да се дозволи па макар и по цена на војна, затоа што во такво сценарио би имале поголеми шанси, а кога некој те убива и те малтретира на секој чекор која е поентат на визна или било каква и да е либерализација кога не можеш од дома да излезеш? Концентрирајте се значи на поентата, јасно е дека ова е манипулација со цел провоцирање на поголем конфликт но тоа ништо не им значи на Албанците па и муслиманите во Македонија воопшто, кои сега се чувствуваат силни и сакаат конечно да ги поразат Македонците па си дозволуваат да одат до крајности не прифатливи во ниедна нормална земја.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
што е финтава со најваентиот протест на албанците во петок, и од наша страна страна во петок или сабота??

https://www.facebook.com/groups/205793006198720/ 8936 members има групата, a

http://www.time.mk/read/05b96b8683/f727b852cf/index.html коментари?
Пред 2 саати беа само околу 200 души, добро е се собираме, само да видиме колку вистински ќе се соберат на протестот
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Ја разгледував таа групата за протест од страна на Македонци, ама проблем е што модераторите и иницијаторите се 15-годишни деца, тоа самото до некаде кажува и каква ќе биде масовноста и успешноста на тој протест
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Ако мислиш на тоа да не дојде до инциденти, не се сеќирај, стално полицијава ја има во поголем број кај македонците
имаш право, и баш то е лошото, а инаку да на тоа мислев
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.390
Поени од реакции
5.241
Abre nemal gaolot rabota si gi kopal ocite...Daj zemete odete rabotete. Pola rabota ja brkam so Albanci i obratno....Kaj ke mi odat i ke odime kaj majkina im....Gledajte pari i biznis..Ostajte toa kopiljacine po net sto oshkaat a vie uste tolkavi patrioti naaaa cukajte se v gradi...
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
шо ти е финтава со фејспалмот објасни? нешто не ти е јасно или?

и да.. и вчера и денес и завчера глеам дека кружеа хеликоптери.
Нормално е да летаат - инаку како ке ги одржуваат у форма....Знаеш кај се наоѓа касарна Илинден? +Ден на полиција беше +ден на ВОЕНА ПОЛИЦИЈА...
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Пред 2 саати беа само околу 200 души, добро е се собираме, само да видиме колку вистински ќе се соберат на протестот
Не се залажувајте ако стискаат евент, на претходниот протест кога бев, на Велигден, имаше неколку илјади лајкови дека ќе се излезе на протест. Од тие неколку илјади тастатура војници и "патриоти" повеќе од пола не излегоа на протести, а јас не ни знаев дека има таква група, туку од чаршиски муабети дознав дека на Велигден ќе има протест, а сепак излегов, но не да тепам Албанци или да кршам и палам туку против Владата која ја заташка истрагата тогаш. Така да не се палете на вакви евенти, ќе се обрукате ако отидете затоа што нема да има никаква масовност. Тие што стиснале лајкови на тој евент, го подржуваат ама од пред монитор не пред улица. Затоа веќе не ме интересира ни за протести ни за ништо што се работи за Македонија. Кога ќе се организираат протести како оние 2008 година кога се собраа 30 000 луѓе на Пела против неменување на името тогаш ќе одам. Плус тогаш немаа многу луѓе ФБ, како што сега има скоро секој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom