Македонија-Србија 19.01.(18:15часот)Група А

БИТИ ил НЕБИТ


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Waoo ....Шо ланче носит Станиќ со тутанкамон или?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Waoo ....Шо ланче носит Станиќ со тутанкамон или?
:pos:
Остај го Станиќ, читам ставил крај на репрезентативната кариера после испаѓањето на Србија.
Се повампири на моменти со нас, 5 зицера фати али немаше среќа, коректно си го призна поразот и ни посака среќа.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Манасков сите престапи ти се опростени од мене за последниот гол :oleee:
Лудории утакмицата...
Очекував дека нивната бековска линија ќе ни прави проблем и тоа се случи, ме изненади Периќ шо почна без Ненадиќ :несвест: па и без него не решетеа, влезе од кај 15 минута и за него после лек немавме, какво движење има, играчиште е, Шешум исто незнам дали промаши овај 100% имаше...
Колку ми се прави ќеф кога ќе ги плесниме сВрбите во било кој спорт :цицки:
Особено сега кога јадеше трици тој Џуќиќ, сега нека не гледа на ТВ :jeeee:

Станиќ, капа долу мајсторе :cuc:
Дали си шмркнал, бело, црно или розево, ти си класа голман за мене, колку и да ги нејќам овие србите, ама за овај имам респект како брани, во ТОП 5 голмани во светот е !
Како само ги одбрани пеналите на Кире, на една нога застанва и мрда со рацете, како пајак е да ти ебам бушајот :D Ама затоа Манасков му го најде лекот за пеналите :bravobe:се знај кај нас како оди процедурата се чека Лазаров 2 пати да промаши на пеналите па да се смени изведувачот, иначе за пенали имаме барем добри изведувачи, се знај на прво место е Киро, после него најдобар мислам за пенали е Манасков, исто така добри се и Наумче (добро маваше пред да замини на печалба кај шеиците, таму кој го видол, па сега и во Букурешт :D
исто така добар за 7м. би го в броил и Фичо Лазаров - барем за ова е добар младичот :D

Од друга страна Борко, жива катастрофа кај нас и тоа претпоставував, избрани добро со Франција и Полска и знаев дека ќе се посери на последната со Србија и тоа се случи, па како шо рачунав мислам во цел меч имаше точно 5 (ПЕТ) одбранети топки, шо е малку, малку е.....
Јас за гол на мечот би го прогласил онај на Стоилов, по промашувањето на Лазаров, како само ја прифати и ја плесна под пречка :cuc:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Овие србите се најпараноидно - шизофрената нација на свет:
http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.html:587112-RSS-Sramno-sudjenje-nas-zavilo-u-crno
Демек, Македонија имала лоби, и затоа демек судиите биле на наша страна!? Кое лоби го има Македонија бре!?
Сега ми е уште повеќе ќеф. :jeeee:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Овие србите се најпараноидно - шизофрената нација на свет:
http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.html:587112-RSS-Sramno-sudjenje-nas-zavilo-u-crno
Демек, Македонија имала лоби, и затоа демек судиите биле на наша страна!? Кое лоби го има Македонија бре!?
Сега ми е уште повеќе ќеф. :jeeee:
Мислат на Начевски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom