Македонија-Србија 19.01.(18:15часот)Група А

БИТИ ил НЕБИТ


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Па само 5 дена ова го констатира:icon_mrgr:,ами шо прајме уште 11 дена до крај на ЕП?,и тој минимален ум шо ни остана ќе го изгубиме слушајќи ги беседите на Југо,а посебно оние стручно-аналитичко-експертско-коментаторски брзоговоречки фрази на Зоранче.:ban:..
дај остајте го човекот на раат си коментира од срце он, неговото Манасков, Манасков гооооол е на исто рамниште со леле што направивме
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Е бе Аљуш бе,и ти М-Р додаде придавка...:tapp:
Па колку го мразам овај значи чудо нешто,кога го видов на ТВ некни како се лигави и изиграва Скопјанец употребувајќи го зборот ОНИ во секоја можна и неможна реченица за малку ми куртули телевизорот од кршење,не можам да го гледам,еве и кога го читам нерва невидена ме фаќа...
Честитај победа таму, ако ти е волја,анализирај игра,не туку дроби ЗОШТО МУ СВИРЕЛЕ ВО САЛА, и тебе да ти карам жена и да ти покажувам :kuracc:ќе ме пцуеш така?,тиквар еден....
Па уште кога ќе ми текни дека и во политички води заплива овај квази магистерот ејјјјј...:tapp:и тоа каде,кај дечкото шо има повеќе партии сменето од колку шо има клубови во кариерата Златан Ибрахимовиќ,човекот ко је ЈАЧИ ОД СУДБИНЕ,СтевчО Јакимовски,ака НЕ МОЖЕ НАМ НИКО НИШТА...
Македонија,какви копита те газат,жална татковино наша напатена:popce:.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Која е таа бре, дајте слика нешо аа уууу

@Feisty не биди геј :rolleyes:
Не знам јас, еден другар мој е на пмф и ми кажа за ова. А исто ми кажа и за случката со апаратот, во близина бил и тој. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.044
Уф колку го бранам Кире секогаш и за се, не беше во ред вчера што така се сокри во второ полувреме и не сакаше да превземе одговорност, па шутни и промаши, а не вака ... Сепак се е добро, кога добро ќе се заврши, а вчера ова беше очајна игра. И не можам да ги слушам повеќе муабетите грч, грч. Абе каков грч, поквалитетни сме од Србија, докажете еднаш дека знаеме да одиграме добро кога е потребно, доста со овие муабети веќе.

Како и да е, одиме понатаму. :oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
http://ekipa.mk/latskovik-makedontsite-ke-puknat-fizichki/
Колку сакам да го пукнеме овој и неговите брача од Кроации. Макаар изгубиле и од Норвешка и од Белорусија, пукнете ги Хрвативе да не јадат говна. :mad:Најголемото промашување у историјата на Вардар, што не би го пуштил ни на натпревар од сеоска СЕХА лига, најде да коментира за нас. :pos:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
КОНЕЧНО!!! Доста не исфрлуваа екипи на ваков начин, редно време беше и ние да се протнеме вака. Одлично било чуството кога ќе исфрлиш некого на педерски начин, а уште подобро кога ќе им го направиш тоа на "БРАЌАТА''.
Имам еден другар Хрват и утакмицава заедно ја пратевме. Типов повеќе се внесе отколу јас што се внесов, во кафич вика пцуе, сите него го гледаа. На крајот кога фати да се дере, срам ме фати, фалеше под маса да се сокриам. Му викам остај од тоа твоите евра и да не нема од тука. :D

Иначе многу лоша утакмица беше таа вчера, подобра игра сме играле на физичко Имаше стварно напнатост и неизвесност ама утакмицата изобилуваше со еден тон грешки, ниедна асална акција не видов, се на сила беше и од двете страни. Искрено глава ме заболе од тоа го што гледав.

Многу плукате по Манасков во одредени моменти. Разбирам дека уште ви стои таа одбивност што ја имате уште од кога играше за Металург ама имајте малце трпение со него. Не грешеше само он па само за него да се фатите, Кире еден куп избрзани удари имаше, Џомба утињаше зицери, Миркуловски 40 минути не знаеше кај тера. И ако треба по некој да се вика според мене тоа е Кире, нигде го нема пренстово, само ја успорува играта и шутира од неизградени позиции.
Сакам веќе Мансков само да го гледам како шутира пенали, а не Кире со неговите удари кој се базираат само на сила и ако голамнот го простудира подобро све ќе му фати. Ја има Манасков таа техника на изведување како Гигу и Жоли, само треба подобро да се искалеми.

Едит: Ќе заборавев на крај. Зошто го оставија Борко цела утакмица, само статист беше, ниедна топка во второ не фана. Да имавме подобар голман ќе ја решевме утакмицата и порано.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
И зашто се палите на секоја изјава?
Да не не е у право Лацковиќ тука? Да не не се истрошија играчите? Кој кур ќе ги замени Кире, Жутиот и Прибак?
Хрвативе си го бараат со боринче од порано. Ти текнува лани ко се посраа и едвај не победија? Е тогаш Голужа и играчите јадеа говна како они ја имале утакмицата во раце, ама си играле кур-ташак со нас. А едвај, ама едвај се протнаа. Секогаш се умишљаваат и ко северниве ни мрсат муда. ;)[DOUBLEPOST=1453295029][/DOUBLEPOST]
https://www.youtube.com/watch?v=6DhZZirRZOg&feature=youtu.be

Серит вика кебапи и пиво после стресна утакмица, значи ВМРО части, идеме сите у Рустикана :icon_lol:
Серит со гага дресот од On.net. Да му ебам мамата хохштаплерска. Како бе вакви мрсули ги прават фаци на тв, не ми е јасно. Со онаа Ина Курветина ми се најодвратни фаци. :ROFLMAO:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Sto im e fintata sto go branat Manaskov site ? Go isvirkuvale 5,000 dusi jebote.Tocno,ama go isvirkuvaa navivacite na Vardar,a sega igra za Makedonija.

Da pomisli covek so vcerasniot gol ,Vardar vleze finale .

Nekakvi kvazi sporedbi sto ne se potrebni.

Inaku utre vo 20:15 igrame,a Francija pred nas se.Petlite imale "zagarantiran" prime time they said.Dobra informacija.:icon_lol::icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Sto im e fintata sto go branat Manaskov site ? Go isvirkuvale 5,000 dusi jebote.Tocno,ama go isvirkuvaa navivacite na Vardar,a sega igra za Makedonija.

Da pomisli covek so vcerasniot gol ,Vardar vleze finale .

Nekakvi kvazi sporedbi sto ne se potrebni.

Inaku utre vo 20:15 igrame,a Francija pred nas se.Petlite imale "zagarantiran" prime time they said.Dobra informacija.:icon_lol::icon_lol:
Немаме никаква спортска култура, ниту па можеш па да објасниш, едно е да го свириш некого кога игра за клуб, друго е за репрезентација. Да чуеше Стевче што и скандираа Варвари на Радичевиќ додека гостуваа ќе се шлогираше :icon_lol: Барем тој е спортист и треба да знае.[DOUBLEPOST=1453295818][/DOUBLEPOST] Capture.PNG

Уште е интересно, у стилот на Зоки, ало режија, ало Дарко, дали се слушаме, како е во другата фаза :icon_lol:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Вчера Кире може не беше на неговото препознатливо ниво, ама и за очекување беше. Сепак во години е, игра милион клупски утакмици и противничката тактика секогаш се базира на него. Да го сопрат со ситни фаули. И тоа истоштува. Тоа што тој се изгубил во второ полувреме е заради тоа што повеќе ширеа игра на крила. За да не ризикува со избрзани шутеви кои Станиќ лесно ќе ги одбрани. Во второ полувреме имаше мислам 3-4 удари само и тоа ако најдеше некоја позиција. Ама веќе немаше ни сила за да ги закопа во мрежа. Па минатите првенства, во ваква ситуација Кире секогаш шутираше, имаше по 15-16 удари во гол и 50-60% реализациа. Тогаш викавте зашто цело време шутира од неизградени позиции, а всушност не можеше да се прават поинакви акции. Сега викате се изгубил, а крилата дадоа 15 гола. Додека има сила Кире ќе шутира, после се игра и за другите.
А за Манасков, вчера направи престапи, ама мислам нема потреба да се пцуе и колне, зашто даде 10 гола. А 10 гола за крило е нешто неверојатно мислам.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Ако не решеше таа џукелата невакцинирана Џукич,ќе се убиев.
Нејсе со катастрофална игра се провлековме некако натаму,Боркица очај невиден,Манасков собра муда и презеде одговорност.
Живци кинев досега дека ај освен французите,да имавме мозок лагано ќе ги добиевме останатите 2,и ќе си пренесевме 4 бода,ќе имавме шанса за завршница.
Ама дека на моменти изледаме ко аматери доста е и ова.Ќе ги испратам до крај без некои посебни амбиции
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom