Македонија - Социјална држава (Откажан дочекот на Новата 2017 на плоштад Македонија)

I

IBIZA SOUND

Гостин
sto mu stana, nogu pocnaa da mislat ova gradonacalnicite
vaka da mislea koga trebase da se lekuvaat deca ke bese podobro
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.911
Поени од реакции
6.611
Ногу хумани, ме разнежнија, ми идат да заплачам.
Нивнава хуманост ме убиват.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.978
Поени од реакции
5.415
Општина Аеродром ќе ги донира бадниковите дрва на социјално загрозените семејства. Е браво, сега уште повеќе ќе се загади воздухот што го дишеме а за што? Да им биде потопло на неколку семејства кои и така се научени на ладно.
Исто така и ДПМНЕ ќе ги донира дрвата со кои требаше да биде запален огин пред ДИК. Секоја чест!
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Исто така и ДПМНЕ ќе ги донира дрвата со кои требаше да биде запален огин пред ДИК. Секоја чест!
На тие дрва немаше чекан ставено, ниту пластика за ознака. Тоа е кривично дело. Ама ок за дпмне може, ние ќе се плашиме и ако паднала пластиката од инспекција а гледаат дека има чекан.

Чисто копирање на Србите.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Исто така и ДПМНЕ ќе ги донира дрвата со кои требаше да биде запален огин пред ДИК. Секоја чест!
И парите за поткуп од Теарце. СДС остана без тие пари инаку и они ќе донираа.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.911
Поени од реакции
6.611
Општина Аеродром ќе ги донира бадниковите дрва на социјално загрозените семејства. Е браво, сега уште повеќе ќе се загади воздухот што го дишеме а за што? Да им биде потопло на неколку семејства кои и така се научени на ладно.
Тебе ти препорачвам да си ги донираш органите, освен мозокот изветран, та да фидет фајде љуѓе шо имет стварно мака.[DOUBLEPOST=1482945764][/DOUBLEPOST]
Исто така и ДПМНЕ ќе ги донира дрвата со кои требаше да биде запален огин пред ДИК. Секоја чест!
За то мојт да се напрајт искључок за партијски љиоти и ебиветровци и Грујо за станој давање/потпишвење на така "рандом" граѓани.
На луѓе со платени дрва и на социјални случаи со ветени дрва, истите ниту пола од дрвата не им се испорачани од страна на ЈП Фиром шуми. Секоја година се данбетар и данбетар е.
Та да си исчекат и тој исто децата да му мрзнет за нг и за Бадник и Божик.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Тебе ти препорачвам да си ги донираш органите, освен мозокот изветран, та да фидет фајде љуѓе шо имет стварно мака.[DOUBLEPOST=1482945764][/DOUBLEPOST]
За то мојт да се напрајт искључок за партијски љиоти и ебиветровци и Грујо за станој давање/потпишвење на така "рандом" граѓани.
На луѓе со платени дрва и на социјални случаи со ветени дрва, истите ниту пола од дрвата не им се испорачани од страна на ЈП Фиром шуми. Секоја година се данбетар и данбетар е.
Та да си исчекат и тој исто децата да му мрзнет за нг и за Бадник и Божик.
Од органиве само еден би им подарил на све женско на квака дома што ти се фатило.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.911
Поени од реакции
6.611
Од органиве само еден би им подарил на све женско на квака дома што ти се фатило.
Честитки, штотуку и го подари својот полов орган на мајка ти.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.517
Поени од реакции
2.143
Гаѓање, в центар...

Нешто се мислам и на Апокалиптика в година да не идам... Парите да ги насочам кон СМС пораки.
Нека останат на државата троа поише пари. Еве избори ќе се праат нови на пролет.... Што има државата да се грижи за граѓаните... Па ние самите сме си доволни.
 
На врв Bottom