Македонија-Словенија 25.01. 16:30 h(1/8 финале на СП)

Кој ќе се пласира во четвртфинале?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811
Не за џабе во Франција игра :cool: енолог има станато шефот :D

Не разбирам што си го бара гневот сега со вакви статии.

Факт е дека сите сакавме да поминат, факт е дека беше многу слаб и просек како Јуре Натек му даваше голови од 12 метра.

Никој не му се сити или радува дека изгубиле. Такви работи сам си провоцира. Напротив сите сакавме да поминат а он може беше најголемиот виновник што не поминаа. Не му е местото вака да влегува во конфликт непотребно. Нека си ја прифати вината и нека си оди во Франција да дегустира вина.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Борко јас воопшто не го сакам и не можам да го поднесам (и за се погорекажано се согласувам за неговиот делумно несоодветен пост), ама за поентата на она што го напишал е целосно во право и според мене не треба сега да се преправате и да реагирате така.

Жив пример дека е во право се изминатите 39 страници на оваа тема. Па колку само пцовки, вреѓања и што уште не се искажаа. Истото во уште поголема мера врие и на фејсбук/твитер и како реакции на постови од медиумите и сл.

Оние на овој форум кои подолго време следат и разбираат ракомет секако не се повиканите на тој пост. Нас ни е јасна ситуацијата. Ама за жал во нашата држава има и многу поинакви "експерти".

Ама тоа е кај нас балканците многу тешко е да им објасниш на луѓето што значи реално гледање на работите. Или те креваат до небесата или те вреѓаат до бескрај. Објективност НУЛА.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Абе како еднаш не превземат одговорност кога треба.
Дури дава интервјуа, дури се пречекува по плоштади како херој е океј,кога се критикува ( заслужено ), тогаш се плука по нив. Не може Борко од 6 изиграни утакмици, на 4 да му бил лош денот. Алоо, прв голман на репрезентација е.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Премногу сум разочаран. Вчера се собравме со намера да славиме. На крај моите гости со наведнати глави и без многу зборови си заминаа, а јас останав онака емоционално испразнет да размислувам каде згрешиме. На крај дојдов до заклучок дека единствена грешка беше преголемата желба која резултираше со напнатост и грешки во пресудните моменти. Други забелешки немам, нашите ракометари беа и ке останат наша гордост, затоа после почетното разочарување денес се осекам горд затоа што знам дека наскоро поврторно ке се радуваме на нивни успеси.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ne trpi kritiki,zatoa vinceto i lososot..toa go smirilo.Ebate smekerot,brani loso i uste se buni zasto go kritikuvale.:kafence:So koe pravo ?:sramezliv:

Podobro cuti si(opravdano bi bilo),zasto vakvi kolumni samo uste poveke gnev ke navlecat.."najskapoto vino" seljak pokonduren
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Премногу сум разочаран. Вчера се собравме со намера да славиме. На крај моите гости со наведнати глави и без многу зборови си заминаа, а јас останав онака емоционално испразнет да размислувам каде згрешиме.
Која драма човече, солзи на очи ми дојдоа. :(
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Која драма човече, солзи на очи ми дојдоа. :(
Тоа е друже колку и да ти е чудно има и такви кои од срце ја бодрат репрезентација, за разлика од серковците кои едвај чекаат да изгубиме за да почнат со лечење комплекси.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Оти е во Катар и нема свинско па затоа вино и школки, а да беше у Македонија печено свинче, најдобра комбинација за филозофирање и праење фраер на фејсбук. Борко шо да ти кажам, мило ми е што си се средил финансиски и не пиеш веќе смедеревка ама не го дрви демек некој бил против вас, критика си е критика, пцовки не видов многу ама тие се во афект за време на натпревар. Прифати и молчи си.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тоа е друже колку и да ти е чудно има и такви кои од срце ја бодрат репрезентација, за разлика од серковците кои едвај чекаат да изгубиме за да почнат со лечење комплекси.
Ти бе најде да ми зборуваш за срце, мочко еден? Глумараш патриот и национален душегрижник далеку од Македонија, тркало едно полуписмено. Дојди овде и објасни му на еден македонец запослен во бесцаринските робовласнички погони дека треба да биде емотивно испразнет затоа што Наумче со 25 000 евра месечна плата не успеа повеќе пати да ја протне топката помеѓу три стапчиња од Словенците, а доколку успееше во тоа ќе му направевме уште еден пречек под мадињата на Букефал за да се дозамие и она малку свест што останало кај овој народ.
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
@Атомската мравка
Човече до утре да ме убедваш џабе ти е, пак тврдам дека сме послаби од Словенија...
Имавме лош ден, немавме среќа, не се покажавме на утакмицата на која најмногу требаше, бла бла бла овие се муабети за на пазар или муабети за деца мали :blablab:
Па кога ќе имаме ние одличен ден ? Секој пораз за наш е лош ден, немање среќа и да изгубиме 15 разлика пак има некој шо ќе речи "Абе немавме среќа, можевме да ги победиме" Не зборам за вчерашната утакмица, туку и на утакмици од порано стално немаме среќа, никако да признајме дека е подобар противникот....
Па крај краева и Словенија не се покажаја како шо треба... Еве зошто...
Гајиќ постигна само 6-7 гола, од кои 3 од пенал ако не се лажам, за разлика од претходните утакмици ПОД ПРОСЕК, како шо знајме на претходните бушеше по 10тина гола...
Жвивеј како да го немаше на утакмицата, само со 3 гола, шо прајме тој ако се разиграше и не торпедираше ?
Зорман исто не изигра баш на ниво, сите знајме дека е пик број 1 кај нив, исто и тој заспан цела утакмица..
Шо прајме овие ако распукаја поддржани плус со Скубе ? Кај ќе ни беше крајот ? ќе ја чекавме 60та минута како плата на 15ти во месецот !

Признавам дека одбраната ни беше слаба, незнам и шо очекувавте кога на сите меча не бушеа, а нападот ни е тој кој добро функционираше...
Исто и за голманите, не го имаме ние Штербик или Станиќ па да разбирам дека имаме лош ден на голманот, двата голмани ни се просек над просекот!!!
Борко голман кој оди на топки на проценка, односно нема ориентација со блокот кој го поставуваат играчите од одбрана...
А Диви ти е голман кој брани на атмосвера, ако има подршка од публиката, првите 2-3 шута да ги одбрани после ја спушта ролетната....
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Sto ako Naumce se razigrase i bapnase 6-7 gola..Sto ako Pribak se razigrase i da im lupneese 4-5 bombi kako protiv Iran,a da ne ja lupa stativata..
Sto ako Kire namesto 6-7 dadese 10 gola a znaeme deka dva sedmerci da promasi retko se slucuva.Sto ako Mirkulovski ne dobiese crven pa i toj da bapneese nekoj gol..

Gajic prosek bil na vcerasniot natprevar so samo edno promasuvanje i toa od sedmerec vo stativa.:(Da mu pustea uste nekoj pas,ke bapnese uste poveke golovi.Ako gledame taka eheeee.

Dolenec protiv Katar imase 7-8 gola vcera samo 6.Sto ako ni dadese i toj uste nekoj gol?:confused:

:kafence:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
@Атомската мравка
Човече до утре да ме убедваш џабе ти е, пак тврдам дека сме послаби од Словенија...
Имавме лош ден, немавме среќа, не се покажавме на утакмицата на која најмногу требаше, бла бла бла овие се муабети за на пазар или муабети за деца мали :blablab:
Па кога ќе имаме ние одличен ден ? Секој пораз за наш е лош ден, немање среќа и да изгубиме 15 разлика пак има некој шо ќе речи "Абе немавме среќа, можевме да ги победиме" Не зборам за вчерашната утакмица, туку и на утакмици од порано стално немаме среќа, никако да признајме дека е подобар противникот....
Па крај краева и Словенија не се покажаја како шо треба... Еве зошто...
Гајиќ постигна само 6-7 гола, од кои 3 од пенал ако не се лажам, за разлика од претходните утакмици ПОД ПРОСЕК, како шо знајме на претходните бушеше по 10тина гола...
Жвивеј како да го немаше на утакмицата, само со 3 гола, шо прајме тој ако се разиграше и не торпедираше ?
Зорман исто не изигра баш на ниво, сите знајме дека е пик број 1 кај нив, исто и тој заспан цела утакмица..
Шо прајме овие ако распукаја поддржани плус со Скубе ? Кај ќе ни беше крајот ? ќе ја чекавме 60та минута како плата на 15ти во месецот !

Признавам дека одбраната ни беше слаба, незнам и шо очекувавте кога на сите меча не бушеа, а нападот ни е тој кој добро функционираше...
Исто и за голманите, не го имаме ние Штербик или Станиќ па да разбирам дека имаме лош ден на голманот, двата голмани ни се просек над просекот!!!
Борко голман кој оди на топки на проценка, односно нема ориентација со блокот кој го поставуваат играчите од одбрана...
А Диви ти е голман кој б:angel:рани на атмосвера, ако има подршка од публиката, првите 2-3 шута да ги одбрани после ја спушта ролетната....
Pece,daj be ne zaebavaj.
Podobri bile,ke ne tepale uste 5 pati da igrame.:eek:
Podobro od ona so go izigraja vcera tesko deka ke izigraat.
Bez eden kup tehnicki greski so gi imaja so Brazil,Katar,Spanija vcera gi nemaa,recisi se so sutnaa vleze.
Dolenec recisi bez promasuvanje,Skube visoka realizacija,Gajic 9/10,Zvizej si stigna do prosekot,site bea na nivo,i Skof sekako.
Znaci nemase igrac kaj niv so potrfrli,za razlika od nas so igravme so 4 igraci-bez Mojso,Zuti i golmanite,recisi pola ekipa.
Za razlika od niv nie igravme:so eden kup promaseni ziceri,4 promaseni penali,4,5 stativi i 10,11 topki na Skof.
Znaci ne sme izigrale tolku loso vo napad,so preku 50 i kusur posto realizacija,imavme akcii:visoci za krila,vlezovi na 6,recisi da nemase napad kade nemame ideja so akcija da izigrame.
Za ova nema zbor.
Falea sutevi od nadvor od levata strana i falese odbranata da se vkluci vo utakmicata.
I ova go izigravme so 10ina igraci,a tie upotrebija 14,15 igraci vo rotacijata,znaci gi iskoristija site igraci.
Znaci sepak sme jaki.
Kako nikogas dosega ne sme imale tolku akcii za piker,krila,da imavme uste lev bek ke bese druga pesna.
Jas ti se kladam tebe vo so sakas deka pak da igrame za nekoj den protiv ovaa Slovenija deka ke gi tepame,pod uslov da vlezime so ladni glavi,bez pritisok.
Mnogu se potcenuvame,site koga pobeduvaat gi krevaat,koga gubat komentari od tipot Abe poslabi sme,to e.to ne me bendisva.
Poslabi sme od Danska,Francija,Spanija,Hrvatska i mozebi od uste 2,3 selekcii,no so drugite na ova SP mozime da se nosime so bilo koj.
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Гаспер Маргуч беше земен во репрезентацијата на Словенија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom