Македонија - Русија, 12.09 - 20:00 ч.

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
И ме мрзи да пишувам некои големи воведи сите знаеме кои сме и што сме, а ја знаеме и Руската кошарка,нивната школа и високите Руски бандери,против кои ќе играме во последното коло од групата Ф . Директна борба за првата позиција,кој победи е прв,кој изгуби ее на второто место.. Искрено се надевам во борбата на Давид и Голијат и приказната во која помалиот излегува како победник:vozbud: Може сме мали на карта,ама сме големи во душа..

МАКЕДОНИЈА !!!!!!
 
А

Анноун

Гостин
Продолжува нашата мисија Revenge . Сите оние од кои изгубивме минатото европско , ги дотепуваме во Литванија. Мисиите Хрватска и Грција се успешно извршени. Следни за наплата на стариот долг се Русите за болниот пораз од 2 разлика на минатото европско .
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Конечна вест..Гечевски ја скршил раката и нема да може да игра :(
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не се секирајте. Коа Џабар се повредил во финалето (едно од Финалињата), ирвин Џонсон ака Меџик као руки играл центар и добро го заменил.

А не па Чековски.
Да ни е драв и жив ЧЕКОВСКИ, па ваквите вести нема да бидат толку катастрофално болни. :(
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.888
Конечна вест..Гечевски ја скршил раката и нема да може да игра :(
Многу лошо, остануваме со малку високи играчи кои и така ни беа малку.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Полека бе дечки ,без паника.Сепак сме во 1/4 Финале.Реков и за утакмицата со Словенија ,битен е Гечевски и како појава и психички.Го чекаме јунакот за негова замена и да ги средиме и бандерите.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Пеџа ќе блесне :icon_mrgr: Ајде бе надежта последна умира:vozbud:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
И јас мислам така.
Фино си ги отвара, без многу еуфорија и присебно и среќа ни носи :D
Не бе, најголемиот патриота ја отвори темата ;)
:D
Јас за финале ќе ја отворам.
Македонија - Шпанија.:pipi:
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Штета што Гечевски неможе да игра, а стварно изигра многу добро утакмициве досеа...
Да се надеваме дека Лестер ќе ги отвори у офанзива, додека Антич ќе игра добро дефанзивно :) исто така, неможам да се сетам на имињата, мислам дека беше Илиевски..Тој нека продужи да пуца и тие браќата :)

Да не изгубиме надеж, стигнавме до тука и се надевам дека оптимистички ќе продужиме :D:

А ако изгубиме (ај сеа остај патриотизам идеме факти :) ) за кое место играме?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Одиме на нова победа седма во низа !

Стварно ми е жал за Гечевски ...човекот играше со повреда и денес со две бандажирани нозе а сега и проблеми со раката. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom