Македонија-Норвешка 25.01. (18:15ч) Група 1

Во која минута ќе го исклучиме телевизорот/стримот?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ја мислам да се пушти некој апел до EHF да се игра утакмицата 40 минути,по 20 полувреме и мислам дека не ни бега златен медал,додуша коа ке си размислиш па така во 35та ке почнат грешките и коа ке видиш исти ку* ти се фаќа
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Наумче влезе во игра за да го одмори малце Миркуловски. 60 минути да играш напред назад ни Карабатич не може. Е сеа што можда можеше и порано да го одмори Жутиот е друга работа. Или пак да го ставеше Ф. Лазаров, ма да и тој ќе се посереше во тие минути. Акцијата на крај и "контрата" на Борко не заслужуваат коментар.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.008
Поени од реакции
7.720
"Можиме да се носиме со сите" и онаа на сите од МРТ " Полската публика навиваше за нас, треба да сме горди" се факти со кои можат да си ги избришат газината.
Најбитен факт е дека Македонија нема никој тепано на ова европско.
Јас разбирам ајде еуфорија, сепак добиваш на плус на гледаност ама она МРТ шо го сервира во најмала рака е криминално. Катастрофа се.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не претеруј сеа! :D

Против Полска и Франција не беше на наша страна судењето ама тоа е и ненормално да го очекуваш. Против Србија и денеска беше. И тоа многу.

И уште ова. Искуството! Значи почнувајќи од 2012 навака ова е петто последователно првенство на кое играме. Сме одиграле милион вакви натпревари. И не е возможно пак да ги повторуваш истите грешки и да паѓаш во ист момент.

Единственото оправдување за евентуалното паѓање во последната третина на мечот што го имаме е кратката клупа. Но на ова ЕП тоа ни се деси само против Франција и таму стварно беше глупо да ги критикуваш, јер играш против репрезентација која е ненормално поспремна од тебе. Ама да се држиш до 50 минута, во последните да паднеш но сепак да ти се укаже шанса за поволен резултат ко што беше со Полска и Норвешка, едноставно нема оправдувања за неуспехот!

Која е бе таа потреба бе Кирца да не го слушаш Обрван? Разбирам дека си со тројно поголем углед во него, ама не ја прави македонската. Послушај го тренерот и после обвини го затоа што он згрешил!

Сеа ќе го обвинуваат пак Обрван, а згреши он самиот, ДВАПАТИ НА ПРВЕНСТВОВО!!!

А баш денеска беше во форма, ебваше маме и пак се испичка на крај. Не мислам тука на последната акција него на акцијата 5 минути пред крај кога искочи сам на 6 метри со голман и место да шутне му ја даде на Георгиевски у факинг мртов агол бе! Не ми скокајте сеа тука, не го кењам Кире, ама овие грешки кои ги прави се фатални.

Ко шо се фатални дебилните игри и грешки на министерот за дегустација. Ако има одбивен играч кај нас, убедливо е тој. Не ми се верува бе му ебам фацата самобендисана, ај ако Кире заслужил со квалитетот да биде над сите, со шо заслужи дебилов? Едино со тоа шо му е другар можеби. Чист просечен голман кој има една јака на три утакмици и не знае да брани читливи бековски одбрани.

Реално треба да се има и среќа во спортот, многу. Ние ја немаме и тоа е неоспорен факт. Во 90% од случаите сме ја немале. Ама сме биле во многу ситуации во кои сме имале шанса да не оставиме среќата да решава. Ко денешниов меч. Имаш 5+ разлика, треба мирно да го сведеш до крајот, ти ја усеруваш работата со аматерски грешки!

Прочитав многу коментари кај што бараат кондиционен тренер. Мислам дека не е тоа проблемот. Главниот проблем е психологијата, ни треба психолог, оти физички не сме инфериорни веќе.
Еј не заебавај дека Обрван не требало да се обвинува, па на 15 минути докрај, кога све оди како подмачкано ми го става Мојсоски кој не е ни за во Неметали Огражден моментално. Океј Прибак и Миркуловски се изморија, ама ако некој требаше да ги замени дур да здивнат, тоа беше Филипче(ако веќе Кузмановски беше аут).
Единствено би го обвинил Кире, ако имал влијание врз одлуката ебениот Мојсоски да игра по секоја цена. Што е многу тешко да се поверува.

И за акцијата 55 минута што го обвинуваш Кире, не е фер. Океј е да се каже дека погрешил т.е. поточно се испичкал за последната минута, ама во тие моменти беше беспрекорен и човечки е еднаш да згреши од толку успешни акции. Зборот ми е таа грешка не беше ни од далеку фатална како грешките на Обрван кои патем постојано ги повторува.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Јас не разбирам како може да не се караат ,да трчам 60 минути и Борко секој натпревар да ми ги уништува сите шанси зошто е ментиш би очекувал барем на некој да му пукне филмот и да го отера во курац.

Еј се фрла за да ја фати топката и Борко си ја зима си трча до половина и пробува меѓу четири играчи директно да протне додавање,па само за тој малоумен чин од хотел заслужува да биде избркан вечерва.Кире не ни заслужува да биде коментиран,капитенски си ја заврши и со местењето на Гоце и последниот шут.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ич да не ги мислите. Знаете една шетња по Барслонета колку ќе го издува Кире? Ехее исто ко да не било ништо, впрочем не му е прв пат. Борко кога ќе го згрми бемвето на аутобан одма ќе му искочи лутината и ќе заборави на тој волжебен момент кога така магично го проигра норвежанецот место нашиот.

Него ние овде што утре ќе се гнетеме по прљави бусови со лејди гага пензијаши пуни со перца праз од зелен пазар, ние што едини хајлајт ни беше ова, ние што ќе правиме : ))
Е не заебавај сега. Киро кога даваше интервју прееска од Марс му се гледаше дека имаше кисел осмех на сила. Јебемти и 11 гола и награда кога не си победил.
На плеќи ја носи цела репрезентација 15 години. Човекот игра со срце. Со ќејф игра за Македонија. Еден од малкуте што имаат мозок и знаат кај тераат. На прсти од една рака му се бројат грешките на сите првенства. Во паметните играчи спаѓа и Миркуловски. Киро како некој долг да има према репрезентацијата. Ја доживува како дел од него. Лани после поразот од Словенија у Катар се покакаа и кренаа раце дел во нив. Во нервоза Миркуловски сакаше да се повлече.
Од Кире таков збор никад нема да слушнеш. Затоа секогаш ќе ја има мојата подршка.
Ахх сите да имаа малку мозок како Киро и Жутиот...
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Vie sto kliknavte deka ke go isklucite televizorot posle 10 ili 20 minuti go storivte li toa?

Jas mislam deka takvi kako vas podobro i da ne go vklucuvat televizorot koga igra reprezentacijata.
A vie sto glasavte deka ke piete dijazepam, gostorivte li toa?

Jas mislam takvi kako vas podobro i da ne preminuvaat nad це vitamin koga igra reprezentacijata.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
И за акцијата 55 минута што го обвинуваш Кире, не е фер. Океј е да се каже дека погрешил т.е. поточно се испичкал за последната минута, ама во тие моменти беше беспрекорен и човечки е еднаш да згреши од толку успешни акции. Зборот ми е таа грешка не беше ни од далеку фатална како грешките на Обрван кои патем постојано ги повторува.
Беспрекорен бил против кутриве голмани,едниот брани за единаесетиот тим во Прва Француска ,другиот брани во втора лига Данска.Затоа кога ќе се игра против кој било тим и со просечен голман живи му ги фаќаат. И секако капитенски ја реши на крај.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Е не заебавај сега. Киро кога даваше интервју прееска од Марс му се гледаше дека имаше кисел осмех на сила. Јебемти и 11 гола и награда кога не си победил.
На плеќи ја носи цела репрезентација 15 години. Човекот игра со срце. Со ќејф игра за Македонија. Еден од малкуте што имаат мозок и знаат кај тераат. На прсти од една рака му се бројат грешките на сите првенства. Во паметните играчи спаѓа и Миркуловски. Киро како некој долг да има према репрезентацијата. Ја доживува како дел од него. Лани после поразот од Словенија у Катар се покакаа и кренаа раце дел во нив. Во нервоза Миркуловски сакаше да се повлече.
Од Кире таков збор никад нема да слушнеш. Затоа секогаш ќе ја има мојата подршка.
Ахх сите да имаа малку мозок како Киро и Жутиот...
Како не имал кисел осмех. Се смешкаше како после оргазам.
Од Марс се гледаше дека му е драго што ремизираа и што ја откажаа Норвешка.
Кире коа е разочаран не вади кооперациски муабети од типот ние македонците сме за беља родени, и да си маваат боксови со Тони моронот.
 
S

silmarillion

Гостин
Е не заебавај сега. Киро кога даваше интервју прееска од Марс му се гледаше дека имаше кисел осмех на сила. Јебемти и 11 гола и награда кога не си победил.
На плеќи ја носи цела репрезентација 15 години. Човекот игра со срце. Со ќејф игра за Македонија. Еден од малкуте што имаат мозок и знаат кај тераат. На прсти од една рака му се бројат грешките на сите првенства. Во паметните играчи спаѓа и Миркуловски. Киро како некој долг да има према репрезентацијата. Ја доживува како дел од него. Лани после поразот од Словенија у Катар се покакаа и кренаа раце дел во нив. Во нервоза Миркуловски сакаше да се повлече.
Од Кире таков збор никад нема да слушнеш. Затоа секогаш ќе ја има мојата подршка.
Ахх сите да имаа малку мозок како Киро и Жутиот...
Иако за мене Кире е најголемиот спортсмен што државава го имала било кога, неговото препуштање на лузерскиот менталитет кој го носи репрезентацијата ме тера да имам секогаш резерва за него.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Еј не заебавај дека Обрван не требало да се обвинува, па на 15 минути докрај, кога све оди како подмачкано ми го става Мојсоски кој не е ни за во Неметали Огражден моментално. Океј Прибак и Миркуловски се изморија, ама ако некој требаше да ги замени дур да здивнат, тоа беше Филипче(ако веќе Кузмановски беше аут).
Единствено би го обвинил Кире, ако имал влијание врз одлуката ебениот Мојсоски да игра по секоја цена. Што е многу тешко да се поверува.

И за акцијата 55 минута што го обвинуваш Кире, не е фер. Океј е да се каже дека погрешил т.е. поточно се испичкал за последната минута, ама во тие моменти беше беспрекорен и човечки е еднаш да згреши од толку успешни акции. Зборот ми е таа грешка не беше ни од далеку фатална како грешките на Обрван кои патем постојано ги повторува.
Убаво пишав само овој меч може да го обвиниме Обрван дека го загубивме ради негови потези, поточно потего со внесувањето на гревот Номче.

Но ко што пиша и некој погоре на Жути му требаше одмор. Миркуловски најдобри партии пружа кога игра 30-45 минути, никад не бил играч за цел меч. А и ретки се таквите бекови во светот кои играат во два правци полн погон цел меч.

По мене грешка е баш што ги остави многу Прибак и Миркуловски во мечот заедно. Тоа е добра двојка да внесе промена, но е краткорочна. Штета шо се повреди Кузмановски па изборот се сведе на Филипче и Номче, јас би му дал шанса на првиот кој ако не друго ќе асистираше кон Столе.

Кире е Кире, нема потреба да ја објаснуваме неговата величина. Ама не можам да му ги прогледам низ прсти ваквите глупости. Џабе имаше 11/11 претходно, кога на крај два пати ја утупи во клучни моменти без потреба! Да немаше подобри опции од тоа океј, али вака... Прво му додаде на Џомба со отворен шут, па после наредната акција да шутне од 15 метри избрзано, често му се дешавало ова...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
AJDE DA VE EBAM SITE KAJ STE SO KOMENTARITE " VONZEMJANITE OD NORVESKA" KE NE RUSHELE 10 RAZLIKA, KIRO NE ZASLUZUVA VO VARDAR ISPUKANA PUSHKA, DA MU GO PUSHITE NA KIRO SITE IDIOTI EDNI, COEKOT SAM CELO VREME IGRA POTPOLNO SAM I PAK NEGATIVNI KOMENTARI VO STILOT : TREBEL NE TREBEL DA SUTNIT POSLEDNA MINUTA JA POSRAL CELA UTAKMICA, ABE FUCK OFF SITE. ZA POGOLEMI USPESI SO OVIE LEVI BEKOJ (so isklucok na Kuzmanovski) I SO OVIE GOLMANI TESKO !
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.700
Поени од реакции
5.326
Сплет на околности, необјасниви работи што ни се случуваат постојано и постојано. Веројатно не е само до нас. Не знам што да кажам… Стручниот штаб треба да направи анализа и да одговори зошто паѓаме во последните 15 минути од секој натпревар“ -Торко Ристовки не Борко
стручниот штаб треба да направи анализа и да те шутне од репрезентацијата тебе мајмун еден ретардиран, на 5 натпревари вкупно имаш 19 одбрани ТЕЛЕ едно и најде памет да солиш, свињо една дебела смрдена !!



"Тие играа зона од 6-0 и сакавме да искористиме со шутеви од лев бек и лесни голови. За жал имавме проблеми, Кузмановски настрада на самиот почеток, потоа во игра влезе Филип Лазаров, одигра одлично, но потоа се пожали на болка во мускулот и не можеше да продолжи. Мојсовски играше под антибиотици поради настинка, кога сето тоа ќе го соберете, а знаете дека против себе имате квалитетна репрезентација, јасно е дека одигравме машки, далеку подобро отколку против Хрватска, и остваривме добар резултат.."

Ивица Обрван
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2010
Мислења
16.804
Поени од реакции
15.874
Повеќе ме напна овој Борко со изјавите, да му ебам тоа дегенот, отколку што испуштија убава предност и победа.
Јас не знам како тој има образ да збори и да осудува некого, две чисти топки дали фати денеска , другите сите беа во него шутнати.
Па дури вика по квалитетна репрезентација како Норвешка, да ми јаде курот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom