Македонија - Босна и Херцеговина 19.01. (25-22)

Како ќе заврши мечот Македонија - Босна и Херцеговина?


  • Вкупно гласачи
    138
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.681
Столе има 100% прецизност, 7/7 и уште толку пенали изнудено и одлични осум асистенции, офанзивна машинерија! :roker:

Освен него и суртукот Никола Маркоски има фантастични за него 6 асистенции. :несвест:

Кога сме кај него, се потрврдува очекуваната минутажа, ама ради неговите зелени потези не може ад го даде максималниот потенцијал. За жал далеку е од ракометното IQ на Столе па затоа и офанзивно не може да даде толкав придонес. Иако еве бројов на асистенции, а и повремено добрите блокови покажуваат прогрес. Денес кога играше со батко му во одбрана имаше подобро движење од тоа на Јоноски, но многу лошо блокираше, два гола низ него поминаа. Сепак, останува надеж дека може да биде потребниот џокер во ситуации кога Столе ќе биде на клупа.

Ако играњето преку пикер не е новост за нас туку редовност, нивниот голем број на асистенции е дефинитивно освежување. :aplauz:


Но, игра на пикер, ко игра на пикер, лесно може да се прочита и затвори, така да не треба да се ослониме на тоа ко што се ослонивме на денешниов меч.
Не сум сто посто сигурен, ама нивните асистенции се од друг облик :)
Секој пенал кој ќе го изнуди еден играл, а потоа е реализиран, се рачуна за асистенција.
Затоа Миркуловски и Маркоски имаат толку асистенции :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не сум сто посто сигурен, ама нивните асистенции се од друг облик :)
Секој пенал кој ќе го изнуди еден играл, а потоа е реализиран, се рачуна за асистенција.
Затоа Миркуловски и Маркоски имаат толку асистенции :icon_mrgr:
Па да ова е многу логично уствари! :D

Али од друга стран пак, гледајќи ги нашиве мечеви, ми се чини ко Столе да имаше бар 3-4 директни асистенции, а сигурни има изнудено повеќе од 3-4 пенали. :toe:

Како и да е, и да ги рачунаат така нашиве се меѓу првите у таа категорија. :ojeaa:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Секоја чест и за Обрван шо го седна Лазаров на клупа кога виде дека не му оди, да беше некој друг терен убеден сум дека немаше да го седни на клупа да олади малку,
А замисли да беше друг стадион :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom