Македонија-Австрија 23.01. (36-31 второ место во група)

Како ќе заврши мечот меѓу Македонија и Австрија?

 • победа на Македонија

  Гласови: 128 82,6%
 • нерешено

  Гласови: 23 14,8%
 • победа на Австрија

  Гласови: 20 12,9%

 • Вкупно гласачи
  155
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.570
Поени од реакции
13.309
Статистички гледано Диви има повеќе одбрани ова полувреме, од Борко на сите натпревари до сега.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.702
Поени од реакции
163.122
Човече што се дешава со исклучувањава??? Ако и ЛШ се суди вака ќе биде живи циркузи.

Ова се глупости невидени...
За светсково им се дадени посебни "книџиња" со критериуми :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.438
Со играч повеќе не знаеме и не знаеме да се браниме. Секогаш сме во минус. Нејсе ова е првпат буквално да ми е сеедно како ке заврши. Дури би можел да кажам дека во случај да се мине 8 финалето повеќе би сакал да одиме на Германија. Од друга страна не е добро да се калкулира.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.416
Поени од реакции
69.294
ggwp, спремајте дијазепамите за Словенија уште од сега.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.699
Поени од реакции
4.707
Се дешава чудо, изгледа ќе тепаме у 45 мин. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.702
Поени од реакции
163.122
Ама сте се упрпале од Словенија ебаго... нели во Рио ќе се оди? Дај верувајте во дечкиве барем еднаш, аман со тоа песимизмот...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.749
Ангелов е многу подобар голман од Борко и уште не знам зошто не го пуштија против Хрватска. Ангелов ги прати топките до крај, знае кај да застане и да покрие додека Борко речиси и не се мрда и делува ко на „тепка“ да брани, плус понекогаш многу лошо покрива од страна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom