Македонец силувал кобила во Швајцарија

Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Абе дечкото бил пијан. Е тоа ти се вика лошо пијанство а не стартување и дивеење со коли или тепачки.



Каде ја има веста на германски?
Па не знам германски, како да гуглам?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Па не знам германски, како да гуглам?
Случајно дојдов до еден текст на германски во кој се зборува дека во Данска сексот со животни е легализиран. И дека туристи од западна Европа мажи како и жени често ја посетуваат Данска само поради легалното сексуално задоволсво/ Се зборува дека често посетуваат специјализирани штали за вакви работи и плаќаат по 175 евра за задоволство а ако сакат да се снимат плаќаат повеќе. Еве дел од текстот:

EU-Wertegemeinschaft: Sodomiten in Dänemark legal
Sie reisen in Kleinbussen an, vor allem aus Deutschland und Schweden, unter ihnen sind aber auch Niederländer, Briten und Hauptstädter aus Kopenhagen. Sie alle kommen, um einen der verruchten Höfe aufzusuchen. Männer, aber auch Frauen. Der Bauer zeigt ihnen den Pferdestall, dann kassiert er von jedem bis zu 1300 dänische Kronen, gut 170 Euro. Aufschläge gibt es, wenn die Kamera dabei laufen darf. Er wartet in einem anderen Raum, während die Freier zu den Pferden gehen....
http://www.welt.de/vermischtes/article132215526/Daenemark-debattiert-ueber-legale-Sodomie.html

ЈАКО ЈАКО мислам дека дечкото следниот пат кога планира да се опива не е лошо да ја посетува Данска.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Случајно дојдов до еден текст на германски во кој се зборува дека во Данска сексот со животни е легализиран. И дека туристи од западна Европа мажи како и жени често ја посетуваат Данска само поради легалното сексуално задоволсво/ Се зборува дека често посетуваат специјализирани штали за вакви работи и плаќаат по 175 евра за задоволство а ако сакат да се снимат плаќаат повеќе. Еве дел од текстот:

EU-Wertegemeinschaft: Sodomiten in Dänemark legal
Sie reisen in Kleinbussen an, vor allem aus Deutschland und Schweden, unter ihnen sind aber auch Niederländer, Briten und Hauptstädter aus Kopenhagen. Sie alle kommen, um einen der verruchten Höfe aufzusuchen. Männer, aber auch Frauen. Der Bauer zeigt ihnen den Pferdestall, dann kassiert er von jedem bis zu 1300 dänische Kronen, gut 170 Euro. Aufschläge gibt es, wenn die Kamera dabei laufen darf. Er wartet in einem anderen Raum, während die Freier zu den Pferden gehen....
http://www.welt.de/vermischtes/article132215526/Daenemark-debattiert-ueber-legale-Sodomie.html

ЈАКО ЈАКО мислам дека дечкото следниот пат кога планира да се опива не е лошо да ја посетува Данска.
Искрено ме интересира како дознале за силувањево?
И само во курир ја има веста за силувањево?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Претпоставувам дека е некој ментално болен дегенерички кретен, кој е грешка на ДНК навојот. Исто е можно да е Чкљ.

Ваквите треба јавно да се камшикуваат на плоштад, а после да се стават во затвор:)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Претпоставувам дека е некој ментално болен дегенерички кретен, кој е грешка на ДНК навојот. Исто е можно да е Чкљ.

Ваквите треба јавно да се камшикуваат на плоштад, а после да се стават во затвор:)
Абе остај ти шо е ментално летнат, кизнајт шо алат требит да се имат за ова работа.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Претпоставувам дека е некој ментално болен дегенерички кретен, кој е грешка на ДНК навојот. Исто е можно да е Чкљ. Ваквите треба јавно да се камшикуваат на плоштад, а после да се стават во затвор:)
хах, ама исклучена е секаква можност да е македонец- така?
демек ако е силувач - плус зоофил по дифолт мора да е албанец?!
па македонците силувачи- се геронтофили
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.120
Поени од реакции
4.799
На сите медиуми читам дека македонец силувал кобила , изгледа е од Струмица, пошто многу ги има од таму, а и земјоделски крај е , занаетот го пренел дечкото.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
У последно времето медиумите се гордеат со тоа ако се спомне македонец во светски рамки а е уствари Шипо На пример МАКЕДОНЕЦ ЗАГИНА ВО СИРИЈА извини ама тој човек не е македонец тој е само човек кој поседува пасош ништо повеќе или македонец силувал кобила мислат дека вршат некој вид на слава или шо знам ама само упропастуват се со поглед и претсавување на македонецот ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom