Македонец силувал кобила во Швајцарија

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.441
Се мислев дали овој текст да го ставам на темата „настани случувања што ве пават да сте горди Македонци„ сепак се решив да отворам посебна тема за овој неверојатен подвиг на нашите гастарбајтери.

Швајцарската полиција уапси македонски државјанин под сомнение дека силувал кобила во селото Рихенбах, пренесуваат тамошните медиуми.Настанот се случил на 15 април оваа година, а како што пишуваат медиумите 31-годишниот македонски државјанин бил изведен пред суд и го признал грозноморниот чин, а потоа бил пуштен на слобода под услов да не го повтори кривичното дело.

Во едно соопштение од тамошната полиција се вели дека, силувачот го признал делото и дека за време на чинот бил по дејство на алкохол и дрога.

-Да, во шталата имав сексуални односи со кобилата. Бев под дејство на алкохол и дрога и незнаев што правам, наводно признал пред полицијата 31-годишниот Македонец.

Инаку, според информациите во тамошниот печат, македонскиот државјанин живее во Вилд, а на полицијата им е познат и по други кривични дела.
http://www.kurir.mk/magazin/zanimlivosti/176948-Makedonec-siluval-kobila-vo-Svajcarija?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+kurir/magazin/zanimlivosti+(Курир+-+Магазин+-+Занимливости)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.441
Абе Коњ или не он убаво не претставил во Шфицарска. Почнаа со кози, па преку магариња стигнавме и до коњи сега наредно најверојатно е нилски КОЊ.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.441
Зошто силување, можеби ја еб..
Е тоа де , јас верувам дека и кобилата убаво си поминала. Е сега ако ја изневерувал со друга тогаш треба да одговара за прељуба.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.656
Наводно се тврди дека биле двајца вмешани во силувањето на кобилата.
Се знае само дека имињата на овие два сторители биле Ружди и Идриз, омилен музичар им е Serif Konjovic.

Ружди и се пуштал на кобилата со месеци, но таа упорно го одбивала и го избегнувала.

Иако стотиците обиди биле неуспешни, Ружди и ја полнел главата на кобилата дека тој коњ што го имала не е за нејзе, не ја заслужувал.

Иако и овој метод не бил успешен, Ружди превземал многу сериозен начин, односно го викнал својот другар Идриз да му помогне да ја силува кобилата. Откако дошол Идриз, му помогнал да ја врзат кобилата и после тоа го прашал, може да ви се придружам во тројка? Ружди одговорил:

Откако Ружди го извршил овој немил настан и откако кобилата успеала да дојде при себе, во солзи го прашала зошто ја понижил и ја силувал, Ружди одговорил:
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.103
Поени од реакции
15.396
Абре животно што не ми се јави,за кога ќе те фати криза ќе ти пратев алтернатива,
и стално треба да имаш при рака 2-3 динчиња,тазе и сочни од татковината,
да ти свршат работа боље него нусето.Информирај се - прашај и порачај.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.910
Поени од реакции
31.252
Абре животно што не ми се јави,за кога ќе те фати криза ќе ти пратев алтернатива,
и стално треба да имаш при рака 2-3 динчиња,тазе и сочни од татковината,
да ти свршат работа боље него нусето.Информирај се - прашај и порачај.
Не можеш да имаш среќен сексуален живот во Еуропа, замрзнато овошје и зеленчук, и свежото им е како пластика и суво, и да свршиш во швајцарска диња пак невкусна ќе биде се вештачко и од оранжерии, ова нашата домашна диња, и пред и по онадење вкусна и сочна, да ти течи низ брада
 

Kajgana Shop

На врв Bottom