Мака ми е!

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Мака ми е што погрешно ме сфааќаат.. или така им чини.. мака ми е што се прават наивни, кревки, неспособни да повредат некого.. мака ми е што се препредени.. мака ми е што јас не сум.. :/

мака ми е што не го гледам.. мака ми е што не можам да прејдам преку тоа.. мака ми е што праам тест у вторник.. мака ми е што...
мака ми е што и ветив на мајка ми дека ќе седам на нет до 1 часот, а имам уште толку нешта да исфрлам од черепниов мозок...и мака ми е што ми е мака за да пишувам :/
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Моментално , мака ми е само од една работа ..Мака ми е од тоа што некои личности што ми значат , сега ми кажуваат некои работи што им сметаат кај мене , и што очекуваат дека ќе се сменам ..
Тешко..
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Мака ми е бе ... од све .
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
222
Ама баш! Значи баш од све...! Се шо ке помислиш, секој момент на кој ке се сетиш, секој човек кој ке го видиш. Се ми ствара мака. И се престанува на 2 и пол минути во интервал од саат и пол - два, додека се слушаш со неа, додека се надеваш дека муабетот ке смени нешто и ке дојде нешто подобро, кое ни самиот не можеш да го дефинираш, за после се да е по старо. Се околу тебе да ти изгледа проклето гадно! Па и самиот ти! Ха, првенствено самиот ти!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.421
This is how I feel..

 
R

reactive89

Гостин
Мака ми е од се во мојот живот... се нешто да не се смеело да се менува, се некој се прави важен, мака ми е од тоа што немам време за самиот мене, гледајки само да им услужиш и облагодариш на другите... мака ми е од се, буквално од се...
на крај мака ми е од тоа што се мора да се решава 5 до 2... мака ми е што денес седам дома, на волку убав ден, додека цел град, море цела држава шета некаде... мака ми е од мене... мака ми е...
Е веќе неможе вака, свртувам страница... никој и ништо не ме интересира повеќе... или пак се лажам...?! :/
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
10
мака ми е од се:( од животов...од ова болеста што ја имам... од љубовта ми е мака.. од другарстово од моите...од се ми е мака... многу тежок период ми е :( секој ден плачам веќе ми се смачи... а најмногу ми е мака што сега сваќам какви луѓе постојат и колку оној од кој најмалку очекуваш да те заебе кога најмалку очекуваш и да биде толку одвратен лицемерен до толку за да те извара ос братучедка ти...:( срцево ми се крши и немам воља ни сила за ништо.. ме боли премногу...премногу... изгубив желба за се... и фала богу конечно ги отворив очите и погледнав подалеку од љубовта...еве ова кога го пишувам пак плачам :( :nesum:how long it's gonna last?? :(:(
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.400
Поени од реакции
2.919
Мака ми е што ги нема... Мака ми е што вчера ми даваа лажна надеж и денес го снема....
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Мака ми е што се дружев со најголемата к***а у градов,што има голема уста у која којзнае што све не прошло и којзнае чив не прошол.Мака ми е од истата што се прае жртва у целава ситуација,а не е,она еза све крива,а мене ме криви...и мака ми е што падна на тоа ниво да се здружи со нашата најголема непријателка колку само да врати и да изеде г***а,за таа да ги пренесе на цел град.

Епа драга моја бивша најдобра другарке,ебате тоа културата што ја немаш,што немало кој да те научи,татко ти што е зинат за паре немал време од нив да дојде и да те седне и да ти каже што значи култура,туку и тој самиот не знае што е,не знам заш пишав ова.Да знаеш дека ти посакуам све најлошо и не ми е гајле ич и да умреш више,те видов сега каква си ебати тоа глупачата,со кого стигна легна и ја морав да те крием што е најтрагично,трчав го молев дечко ти да не ти раскинуе кој се посомнева у твојата “верност“,ама погоди што ќе биде...
И сега како шлаг на све тоа ја сум крива,ја сум те остаела,а ти мори краво една,цело време што праеше?Ја цело време ко товар да ти бев,цело време у заден план,и кој дојде густото ти текна да ме сметаш за најдобра другарка?Епа ич не ми треба таква лудача ка тебе,гони се,цркни,мене више гајле ми е за тебе,иди е*и се со тој кичевчанецот,варај го уште дечко ти,збори за мене дека ја сум расипаната,ич не ме интересираш више,можеш слободно да умреш.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.049
Мака ми е заш бев најголема глупача, што ја удрив таму кај што најмногу ја болеше ама што не ја утепав. Кој ѓавол ме тераше да се повлечем јас не знам :toe: .
Мака ми е што немам пиштол да ја утепам-за тоа ми е мака.

И "мака ќе ми биде" кој ќе ја гледам како неа и е мака пошто незнае што ќе ја снајде кој ќе ми прекипе лончето, а богами незнам ни јас што ќе ја снајде пошто нели сум многу расипана па сестро златна ќе го употребам расипаниот мозок па ќе си добиеш што си бараш и ти и другарка ти.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Преку се` више :nerv:
Сакам да се изгубам у Будимпешта и да не се вратам, најозбилно.
Шупаци, се извинувам на речник ама немам друг збор за моите родители. Сонца најубави. Каква љубов, о боже :lud: ...
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Мака ми е од гомнојадци(извините на израз), к**ве што изиграваа жртве, лигајце и сл. Ама ако, со боринче си го бараа и ќе си го добија!!! Ќе прошетамо и мие со упаљачи низ чаршија... хахаха
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.470
Поени од реакции
5.166
мака ми е од школово ме излудува неможам ке почнам да сонувам учебници и редови за учење!!!
мака ми е од моите дома,веке аман цело време над глава.место да ми помогнат уште толку ме распалуваат и разочаруваат!
мака ми што лугево мислат само на корист!Кога им требаш се тука,кога не им требаш,кој те е*е!
мака ми е од сите околу мене(скоро),цело време едно исто ми викаат и веке им ги научив зборовите на памет..трагикомични ми станаа веке..сакам само да избегам и никој да незнае каде сум!!!!!!
мака ми е што морам ова тука да го пишувам затоа што немам на кого да го кажам..
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
мака ми е од школото!сакам распуст!
мака ми е од учење!
мака ми е од неодлучноста на професорите кога ќе идеме на екскурзија!ми се смачи веќе од чекање!
мака ми е што не можам на раат да се видам со сонцето!
мака ми е што некои луѓе работите ги кријат од мене наместо да ми кажат во фаца!
смачено ми е од девојки во Парис Хилтон филм!

уфф, морав да се издувам:lollipop:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
113
Мака ми е што неможам нормало да функционирам, се ме боли и многу ми е спие шмрц
 
На врв Bottom